Recenze mobilu iGET Blackview BV6000 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání iGET Blackview BV6000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odolných mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní konstrukce
  • Velká kapacita baterie
  • Horší fotoaparát
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

iGET Blackview BV6000 je dalším modelem střední cenové třídy odolných outdoorových telefonů. Jeho vybavení a komponenty nejsou sice na špičkové úrovni, ale hravě může konkurovat modelům s podobnými cenami, které odolnou konstrukcí nedisponují.

Nejsilnější stránkou modelu BV600 je samozřejmě jeho konstrukce. Kromě kovového těla nechybí ani pogumování, které by telefon mělo ochránit při leckterém pádu. Co se týče stupně krytí, můžete se u tohoto telefonu těšit na normu IP68, která by měla znamenat odolnost proti vniknutí prachu a ponoření do vody. Ohledně konstrukčního řešení, za zmínku stojí také to, že telefon je vybaven dvěma sloty pro paměťové karty dual SIM.

Displej má úhlopříčku 4,7 palce a rozlišení 720 x 1280, což není nikterak oslnivá hodnota, ale vzhledem k charakteru telefonu se nejedná o žádnou katastrofu. Displej je navíc vybaven možností ovládání v rukavicích či mokrými prsty, což u modelů tohoto typu jistě každý ocení.

Výkon a systém

Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a 3 GB operační pamětí RAM. To jsou čísla, která na telefon v této cenové kategorii s odolnými prvky znamenají velice slušné hodnoty. Tyto hardwarové vlastnosti by měly zajistit naprosto bezproblémový provoz systému a poradit si i s leckterou náročnější aplikací. Baterie má kapacitu 4500 mAh, což je také hodnota, která řadí iGET Blackview BV6000 v tomto ohledu k nadprůměru přináší výdrž zhruba 3 dny při běžném používání. Fotoaparát má rozlišení velice slušných 13 Mpx, což by mělo přinášet dobrou kvalitu pořízených snímků, nicméně telefon má velké problémy se zaostřováním a snímky tak příliš neodpovídají kvalitě papírových parametrů.

Softwarově je mobil vybaven Androidem 6.0 Marshmallow, což sice není nejnovější verze známého operačního systému, ale podpora aplikací i uživatelské možnosti jsou u tohoto rozhraní na dobré úrovni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze konstatovat, že iGET Blackview BV6000 je ve své kategorii a ceně velice dobrou volbou. Za jeho největší výhody lze považovat odolnou konstrukci, dual SIM anebo dobrou kapacitu baterie, což jsou také důvody jeho zařazení do našeho výběru. Jako nevýhodu lze naopak zcela jistě počítat horší výsledky slušně papírově vybaveného fotoaparátu nebo nižší rozlišení. Pokud hledáte odolný telefon s parametry, které budou vhodné i pro účel nenáročné multimediální zábavy s koupí tohoto telefonu budete jistě spokojeni.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: iGET Blackview BV6000
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze iGET Blackview BV6000

iGET Blackview BV6000

6 000 Kč Orientační cena