Menu

Recenze a porovnání Apple iPhone 11 Pro Max 512GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Září 2019

  • Výkon
  • Fotoaparát
  • Konstrukce
  • Výdrž baterie
  • Nepodporuje paměťové karty
  • Velmi vysoká cena
44 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Vlajková loď jednoho z největších výrobců mobilních technologií Apple jako vždy vzbuzuje velkou pozornost. Apple pokusil posunout vývoj svých technologií opět na další úroveň a nabídnout svým zákazníkům kvalitu bez jakýchkoliv kompromisů. Do jaké míry se daří tato předsevzetí naplnit pomocí modelu iPhone 11 Pro Max se zaměříme v následující recenzi.

Jako jsme u modelů iPhone zvyklí i 11 Pro Max disponuje velmi kvalitním konstrukčním řešením. Skleněná záda působí elegantně a telefon dobře drží v ruce. Trochu kontroverzní je umístění hned tří fotoaparátů, které dle mnohých působí poměrně neestetickým dojmem. Na přední straně nalezneme rámeček z oceli a samozřejmě také displej s úhlopříčkou 6,5 palce, jehož rozlišení čítá 2688 × 1242 pixelů. Displej si vede velmi dobře, zobrazení barev je téměř dokonalé a čitelnost se nijak dramaticky nesnižuje ani ve zhoršených světelných podmínkách. Apple díky úspornějšímu čipu dokázal výrazně prodloužit výdrž baterie, která u tohoto modelu nabízí kapacitu 3969 mAh. Telefon může na plné nabití při běžném provozu nabídnout až dva dny výdrže, což ho řadí mezi přístroji s podobným vybavením k absolutní špičce na trhu.

Výkon a systém

U telefonu se samozřejmě můžete spolehnout i na perfektní výkon. O ten se stará především šestijádrový procesor A13 Bionic a operační paměť 6 GB RAM. Tato kombinace bude dostačující pro naprosto všechny úkony, ke kterým můžete telefon využít. V praxi tedy nebudete mít problém s provozem žádných aplikací, které jsou pro iOS k dispozici. Vybraný model pak disponuje kapacitou úložiště 512 GB, ta vám nabídne dostatek prostoru pro běžné využívání, ale již tradičně není rozšiřitelná využitím paměťové karty.

Nejnovější iPhone (září 2019) disponuje bezkonkurenční kvalitou také v ohledu focení. Jak již bylo zmíněno. Nabídne vám 11 Pro Max hned trojici zadních čoček. Jejich světelnost je f/2,6 f/1,8 a f/2,0. Tento „triumvirát“ fotoaparátů skládá dohromady jeden obraz, který se podepisuje do výsledné kvality pořízené fotografie. Ta je na trhu mezi absolutní špičkou a těžko hledá srovnatelnou konkurenci.

Mobil je samozřejmě osazen nejnovější verzi operačního systému iOS 13. Ten je perfektně sladěn s hardwarem a funguje bez sebemenších problémů a záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 6
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 512
Úhlopříčka (v palcích ") 6,5
Rozlišení displeje 2688x1242
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém iOS 12

Závěr

Na telefonu iPhone 11 Pro Max jen těžko najdete nedostatky. Jeho hlavní doménou je kvalita dílenského zpracování včetně displeje. Úctyhodná je také výdrž baterie nebo tradičně vysoký výkon. Nekompromisní je také kvalita fotoaparátů. Nevýhodou je logicky velmi vysoká cena nebo například diskutabilní umístění třech fotoaparátů či nepraktičnost kovového rámečku. Celkově telefon můžeme doporučit všem zákazníkům, kteří poptávají nekompromisní kvalitu a chtějí dostat opravdu to nejlepší, co je na trhu k dispozici, i přes velmi vysokou pořizovací cenu. Pokud byste rádi levnější obdobu tohoto telefonu, můžeme vám doporučit iPhone 11 v základní verzi.

44 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Apple iPhone 11 Pro Max 512GB

Apple iPhone 11 Pro Max 512GB

44 000 Kč Orientační cena