Menu

Recenze a porovnání Lenovo A2010 Dual SIM

Klady a zápory

  • Skutečná Dual SIM
  • Nižší výkon
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lenovo A2010 Dual SIM je telefon, který se i přes svoji velice nízkou cenu může řadit do kategorie smartphonů, protože zvládá i přes některé mezery podporu více než základních funkcí a může bez problému uspokojit nejednoho méně náročného uživatele. Na začátek se hodí přidat zmínku, že telefon disponuje plnohodnotnou funkcí Dual SIM, takže pokud se rozhodnete pro jeho koupi nemusíte řešit problémy s umístěním SIM karty proti paměťové kartě, jak je tomu u modelů hybridních.

Konstrukce telefonu je vyrobena z polykarbonátového materiálu, což by mělo zaručit dostatečnou pevnost, a ačkoliv nebudí telefon tolik majestátní dojem jako je tomu u dražších smartphonů s kovovými konstrukcemi, jistě potěší i svým povedeným designem. Relativní slabinou je displej s úhlopříčkou 4,5 palce a nízkým rozlišením 854 x 480 pixelů. Ten neslibuje příliš dobré zobrazovací vlastnosti a je vhodný spíše do dobrých světelných podmínek, protože na přímém slunci nebo z ostrých úhlu přichází problémy s jeho čitelností. Naopak slušná je výdrž baterie, která je determinována kapacitou 2000 mAh a v kombinaci s poměrně úsporným hardwarem znamená výdrž pohybující se okolo dvou dnů běžného používání na jedno nabití.

Výkon a systém

Z pohledu hardwaru mobil bravurně naplňuje očekávání, která v podobné cenovce potenciální zákaznici kladou. Telefon je osazen čtyřjádrovým procesorem, který má sice nižší frekvenci 1 GHz, ale v kombinaci s 1 GB operační pamětí RAM by neměl mít problémy s relativně plynulým chodem systému, což je vlastně také úkol, který má plnit. Telefon zvládne i méně náročné hry a měl by si poradit s chodem základních aplikací. Fotoaparát s rozlišením 5 Mpx uspokojí sice spíše méně náročné uživatele, protože má problémy se zachycením objektů ve zhoršených světelných podmínkách a nezaostřuje úplně ideálně, pro základní účely však postačí bez problémů.

Softwarově je telefon vybaven starším Androidem 5.1., což mu lze ale kvůli staršímu modelovému roku jen těžko vyčítat, a i pře tento nedostatek se stále můžete spolehnout na skvělou podporu aplikací a poměrně slušnou spolupráci s hardwarem telefonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Lenovo A2010 Dual SIM jistě není model pro nejnáročnější uživatele a milovníky multimediální zábavy. Za nízkou pořizovací cenu však disponuje velmi slušným výkonem a podporou Dual SIM technologie, což je také důvod, proč se dostal do našeho výběru. Pokud odmyslíte slabší kvalitu fotoaparátu, horší rozlišení displeje a starší operační systém těžko lze levnému modelu A2010 něco vyčítat.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo A2010 Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta. Tématu mobilních telefonů se věnuje dlouhodobě, navíc je technologickým nadšencem. Vysvětlí vám například, jak funguje eSIM a proč je tato varianta lepší, než klasická SIM karta. Na jeho recenze narazíte také například v kategorii televizí, notebooků, ale také zahradního náčiní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo A2010 Dual SIM

Lenovo A2010 Dual SIM

2 000 Kč Orientační cena