Menu

Recenze a porovnání Lenovo A7010 Dual SIM

Klady a zápory

  • Skutečná Dual SIM
  • Starší operační systém
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lenovo A7010 PRO Dual SIM je telefon, který patří do nižší cenové třídy, ale kromě Dual SIM nabízí i spoustu dalších benefitů, které jistě nejeden uživatel dokáže ocenit. Pokud hledáte skutečně levnější telefon se slušným výkonem a plnou podporou Dual SIM (ne hybridní verzi, která umožňuje do druhého slotu připojit buď paměťovou kartu nebo kartu SIM, takže v případě dvou SIM karet odpadá možnost doplnění interní paměti), jste na správně adrese.

Na první pohled vás jistě zaujme konstrukce, která je sice z plastového materiálu, ale díky tomu působí velmi jednoduše a kompaktně. Telefon s úhlopříčkou 5,5 palce a standardním rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí věrné vykreslení barev, ale ve zhoršených světelných podmínkách může mít občas problémy s dostatečným jasem, nicméně celkově lze hodnotit zobrazovací schopnosti velice kladně. Jistě vás potěší také pevné sklo Gorila Glass 3, které chrání displej proti poškození. Baterie disponuje kapacitou 3300 mAh a v kombinaci s úsporností hardwarových komponent přináší slušnou výdrž pohybující se okolo dvou dnů v provozu.

Výkon a systém

Výkonem mobil rozhodně potěší i více náročně uživatele. Nabízí totiž osmijádrový procesor se slušnou frekvencí 1,3 GHz a 2 GB operační paměti RAM. V praxi můžete od telefonu očekávat bezproblémový chod základních systému a také některých náročnějších aplikací či her. Výhodou je jistě také interní paměť 32 GB, která je rozšířitelná paměťovou kartou až do velikosti 128 GB. Fotoaparát nabízí rozlišení 13 Mpx, ale zůstává poněkud za očekáváním, má problémy s ostřením a nabízí minimum režimů pro focení, potěší alespoň poměrně dobrá schopnost adaptovat se na horší světelné podmínky, která mu upřít nelze

Jistým problémem je to, že telefon běží na starší verzi operačního systému Android 5.1, což znamená menší podporu aplikací a méně funkcí, než je tomu u telefonů s novějšími Androidy. Nicméně aplikace jsou pořád dostupnější než na jiných platformách a výhodou je, že v tomto telefonu je Android nainstalovaný v téměř základní podobě bez zbytečných aplikací a rozšíření navíc.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon si našel pevné místo v našem žebříčku především díky slušným parametrům, které nabízí v poměru k nízké ceně. Čtečka otisku prstů, Dual SIM nebo třeba dobrý displej s ochranným sklem Gorila Glass jsou funkce, které jsou u telefonu v podobné cenovce jistě nadstandardem. Pokud odmyslíme vybavení starším operačním systémem a horší kvalitu fotoaparátu, můžeme za danou cenu telefonu jen těžko něco vyčítat.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo A7010 Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta. Tématu mobilních telefonů se věnuje dlouhodobě, navíc je technologickým nadšencem. Vysvětlí vám například, jak funguje eSIM a proč je tato varianta lepší, než klasická SIM karta. Na jeho recenze narazíte také například v kategorii televizí, notebooků, ale také zahradního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo A7010 Dual SIM

Lenovo A7010 Dual SIM

5 500 Kč Orientační cena