Recenze mobilu Lenovo Moto C 4G | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Lenovo Moto C 4G

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nový operační systém
  • Nižší výkon
2 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Lenovo Moto C 4G je modelem určeným pro méně náročné uživatele, kteří se však nechtějí spokojit s tím, že za relativně málo peněz dostanou jen základní výbavu. Samozřejmě nemůžete od telefonu očekávat, že se bude rovnat nejlepším produktům na trhu, ale za příznivou cenu se vám v případě jeho koupě dostane hodně slušných parametrů.

Konstrukce telefonu je sice z plastu, ale i přesto nabízí poměrně pevnou a designově vydařenou kombinaci, která by měla vydržet bez problémů i delší používání. Displej s úhlopříčkou 5 palců disponuje rozlišením pouze 854 x 480 pixelů, což je u dnešních smartphonů již hluboký podprůměr. Co se týče věrnosti barev, odvádí tento model poměrně slušné výsledky, ale v ohledu pozorovacích úhlů docela zaostává. Baterie nabídne kapacitu 2350 mAh, což je hodnota, která by měla v kombinaci s méně náročným hardwarem znamenat výdrž v pohotovostním režimu pohybující se mezi jedním a dvěma dny na jedno nabití.

Výkon a systém

Z pohledu hardwaru je nutné zmínit především frekvenci čtyřjádrového procesoru, která dosahuje 1,3 GHz a operační paměť 1 GB RAM. Tyto parametry zabezpečují plynulý chod systému, ale pro provoz náročných aplikací či hraní nových her kapacitu samozřejmě nemají. Fotoaparát disponuje rozlišením 5 Mpx a LED bleskem, což v praxi znamená poměrně slušné podání barev, ale také velké problémy se zaostřováním, jak to u telefonů v podobných cenovkách bývá.

Snad největší doménou telefonu Lenovo Moto C 4G je operační systém, na kterém běží. Těžko budete na trhu hledat model s podobnou cenou, který je vybaven nejnovějším Androidem 7. Tento systém nabízí telefonu výbornou podporu aplikací a spoustu funkcí již v základní výbavě. Navíc je sladění s hardwarem na poměrně vysoké úrovni a chod systému se tak jeví poměrně plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze konstatovat, že telefon je určený pro ty nejméně náročné uživatele, kteří od telefonu vyžadují jen základní funkce. Pokud se však na trhu rozhlížíte po telefonu s novým operačním systémem a jste při výběru limitováni částku do 3000 Kč, jen těžko můžete sáhnout po jiném modelu, což je také důvod zařazení Lenovo Moto C 4G do našeho výběru.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Lenovo Moto C 4G

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo Moto C 4G

Lenovo Moto C 4G

2 600 Kč Orientační cena