Menu

Recenze a porovnání Lenovo Moto C 4G

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nový operační systém
  • Nižší výkon
2 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Lenovo Moto C 4G je modelem určeným pro méně náročné uživatele, kteří se však nechtějí spokojit s tím, že za relativně málo peněz dostanou jen základní výbavu. Samozřejmě nemůžete od telefonu očekávat, že se bude rovnat nejlepším produktům na trhu, ale za příznivou cenu se vám v případě jeho koupě dostane hodně slušných parametrů.

Konstrukce telefonu je sice z plastu, ale i přesto nabízí poměrně pevnou a designově vydařenou kombinaci, která by měla vydržet bez problémů i delší používání. Displej s úhlopříčkou 5 palců disponuje rozlišením pouze 854 x 480 pixelů, což je u dnešních smartphonů již hluboký podprůměr. Co se týče věrnosti barev, odvádí tento model poměrně slušné výsledky, ale v ohledu pozorovacích úhlů docela zaostává. Baterie nabídne kapacitu 2350 mAh, což je hodnota, která by měla v kombinaci s méně náročným hardwarem znamenat výdrž v pohotovostním režimu pohybující se mezi jedním a dvěma dny na jedno nabití.

Výkon a systém

Z pohledu hardwaru je nutné zmínit především frekvenci čtyřjádrového procesoru, která dosahuje 1,3 GHz a operační paměť 1 GB RAM. Tyto parametry zabezpečují plynulý chod systému, ale pro provoz náročných aplikací či hraní nových her kapacitu samozřejmě nemají. Fotoaparát disponuje rozlišením 5 Mpx a LED bleskem, což v praxi znamená poměrně slušné podání barev, ale také velké problémy se zaostřováním, jak to u telefonů v podobných cenovkách bývá.

Snad největší doménou telefonu Lenovo Moto C 4G je operační systém, na kterém běží. Těžko budete na trhu hledat model s podobnou cenou, který je vybaven nejnovějším Androidem 7. Tento systém nabízí telefonu výbornou podporu aplikací a spoustu funkcí již v základní výbavě. Navíc je sladění s hardwarem na poměrně vysoké úrovni a chod systému se tak jeví poměrně plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,1
Operační paměť RAM (GB) 1
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (v palcích ") 5
Rozlišení displeje 854x480
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5
Operační systém Android 7.0

Závěr

Celkově lze konstatovat, že telefon je určený pro ty nejméně náročné uživatele, kteří od telefonu vyžadují jen základní funkce. Pokud se však na trhu rozhlížíte po telefonu s novým operačním systémem a jste při výběru limitováni částku do 3000 Kč, jen těžko můžete sáhnout po jiném modelu, což je také důvod zařazení Lenovo Moto C 4G do našeho výběru.

2 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Lenovo Moto C 4G

Lenovo Moto C 4G

2 600 Kč Orientační cena