Menu

Recenze a porovnání Lenovo Moto G5 Dual SIM

Klady a zápory

  • Skutečná Dual SIM
  • Nižší výkon
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lenovo Moto G5 Dual SIM je variantou stejnojmenného modelu s možností připojení dvou SIM karet najednou. Na rozdíl od modelů s tak zvanou hybridní variantou se u Lenova Moto G5 nemusíte omezovat na to, že druhý slot je univerzální a vy si musíte zvolit mezi paměťovou kartou a druhou SIM. A co kromě Dual SIM telefon nabízí? Určitě toho není za nízkou cenu nijak málo!

Co se týká materiálu konstrukce Lenovo Moto G5 je z velké části pokryto hliníkovým materiálem, který dohromady s plastovými proužky na některých částech těla tvoří líbivou a zároveň poměrně pevnou variantu. Displej s úhlopříčkou 5 palců disponuje rozlišením 1920 x 1080 pixelů a poměrně slušnými pozorovacími úhly, naopak zaznamenává problémy se zobrazením ve zhoršených světelných podmínkách na přímém slunci. Baterie s kapacitou 2800 mAh znamená spíše podprůměrnou výdrž pohybující se při běžném provozu zhruba v řádu jednoho dne.

Výkon a systém

V ohledu výkonu za zmínku stojí především osmijádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz a operační paměť 2 GB RAM, ta zajišťuje naprosto bezproblémový chod systému, základních aplikací a zvládá si poradit i s některými náročnějšími hrami. Potěší jistě také fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a diodovým bleskem, který za dobrých světelných podmínek podává nadstandardní výkony, a ačkoliv si s tmavším prostředím neporadí bez problému i zde lze považovat výsledky za uspokojivé.

Telefon běží na operačním systému Android 7.0, což znamená podporu nejnovějších aplikací a spoustu užitečných funkcí. Jistě navíc oceníte také to, že u telefonu není v původním stavu příliš mnoho citelných zásahů do systému a vy tak dostáváte výrobcem téměř neupravenou verzi Androidu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Dual SIM funkce zdaleka není jedinou výhodou modelu Lenovo Moto G5, jistě vás při jeho koupi potěší například také poměrně kvalitní fotoaparát, naprosto plynulý chod systému nebo nový operační systém, což je také důvod, proč se dostal do našeho výběru. Pokud vás netrápí, že telefon nebude disponovat snovým výkonem pro nejnovější aplikace, pak jeho koupí neprohloupíte.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo Moto G5 Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta. Tématu mobilních telefonů se věnuje dlouhodobě, navíc je technologickým nadšencem. Vysvětlí vám například, jak funguje eSIM a proč je tato varianta lepší, než klasická SIM karta. Na jeho recenze narazíte také například v kategorii televizí, notebooků, ale také zahradního náčiní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo Moto G5 Dual SIM

Lenovo Moto G5 Dual SIM

4 000 Kč Orientační cena