Recenze mobilu Lenovo Moto G5 Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Lenovo Moto G5 Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dual SIM mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Skutečná Dual SIM
  • Nižší výkon
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lenovo Moto G5 Dual SIM je variantou stejnojmenného modelu s možností připojení dvou SIM karet najednou. Na rozdíl od modelů s tak zvanou hybridní variantou se u Lenova Moto G5 nemusíte omezovat na to, že druhý slot je univerzální a vy si musíte zvolit mezi paměťovou kartou a druhou SIM. A co kromě Dual SIM telefon nabízí? Určitě toho není za nízkou cenu nijak málo!

Co se týká materiálu konstrukce Lenovo Moto G5 je z velké části pokryto hliníkovým materiálem, který dohromady s plastovými proužky na některých částech těla tvoří líbivou a zároveň poměrně pevnou variantu. Displej s úhlopříčkou 5 palců disponuje rozlišením 1920 x 1080 pixelů a poměrně slušnými pozorovacími úhly, naopak zaznamenává problémy se zobrazením ve zhoršených světelných podmínkách na přímém slunci. Baterie s kapacitou 2800 mAh znamená spíše podprůměrnou výdrž pohybující se při běžném provozu zhruba v řádu jednoho dne.

Výkon a systém

V ohledu výkonu za zmínku stojí především osmijádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz a operační paměť 2 GB RAM, ta zajišťuje naprosto bezproblémový chod systému, základních aplikací a zvládá si poradit i s některými náročnějšími hrami. Potěší jistě také fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a diodovým bleskem, který za dobrých světelných podmínek podává nadstandardní výkony, a ačkoliv si s tmavším prostředím neporadí bez problému i zde lze považovat výsledky za uspokojivé.

Telefon běží na operačním systému Android 7.0, což znamená podporu nejnovějších aplikací a spoustu užitečných funkcí. Jistě navíc oceníte také to, že u telefonu není v původním stavu příliš mnoho citelných zásahů do systému a vy tak dostáváte výrobcem téměř neupravenou verzi Androidu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Dual SIM funkce zdaleka není jedinou výhodou modelu Lenovo Moto G5, jistě vás při jeho koupi potěší například také poměrně kvalitní fotoaparát, naprosto plynulý chod systému nebo nový operační systém, což je také důvod, proč se dostal do našeho výběru. Pokud vás netrápí, že telefon nebude disponovat snovým výkonem pro nejnovější aplikace, pak jeho koupí neprohloupíte.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lenovo Moto G5 Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo Moto G5 Dual SIM

Lenovo Moto G5 Dual SIM

4 000 Kč Orientační cena