Menu

Recenze a porovnání Lenovo Moto Z Play

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Dobrý výkon
  • Horší ovládání na bocích
8 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lenovo Moto Z Play je telefon, kterým Motorola spadající pod značku Lenovo cílí na širokou klientelu vyšší střední třídy. Jedná se o poněkud originální model, ať už díky možnosti připojení takzvaných modů (jejich popis bude následovat dále) nebo díky zajímavému poměru ceny ku výkonu, kdy se telefon snaží konkurovat opravdu těm nejlepším na trhu.

Jak jsme již nastínili v úvodu, kromě líbivého designu, který je určen především materiálem a krytím odolným sklem Gorilla glass na obou stranách, je dominantou telefonu možnost připojení modů. Prostor pro zapojení těchto modulů se nachází na zadní straně telefonu a umožňuje po zakoupení připojit například powerbanku nebo komponenty k fotoaparátu. Displej telefonu má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1080 x 1920 pixelů. Zobrazovací schopnosti pak lze hodnotit kladně, telefon nabízí slušné pozorovací úhly, věrné podání barev i dobrý jas. Baterie nabídne kapacitu 3510 mAh, což je průměrné číslo projevující se do reálné výdrže zhruba dva dny běžného používání na jedno nabití.

Výkon a systém

Telefon je osazen osmijádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a operační pamětí 3 GB RAM což stačí pro bezproblémový chod systému i náročnějších aplikací. U těch nejnovějších her však počítejte s poněkud pomalejšími reakcemi a chvilkovou prodlevou. Kapacita vnitřního úložiště čítá 32 GB a je rozšířitelná paměťovou kartou, takže problémy s nedostatkem místa by nastat neměly. Na první pohled vás jistě zaujmou také parametry fotoaparátu, který nabídne rozlišení 16 Mpx a clonové číslo f/2,0, v dobrém světle přináší fotografie nadstandardní kvalitu, ale jak tomu bývá u modelů v podobných a nižších cenových relacích zvykem zaznamenává problémy s kvalitou snímků ve zhoršených světelných podmínkách.

Telefon je vybaven starším operačním systémem Android 6.0.1, což lze jistě považovat za mírnou slabinu, nicméně protože systém se zde nachází téměř čistý bez doplňků a předinstalovaných rozšíření od výrobce nabízí poměrně slušný základ. Telefon se systémem spolupracuje dobře a běží velmi plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově telefon Lenovo Moto Z Play hodnotíme velice kladně. Do našeho výběru se dostal především proto, že v žádném ohledu vyloženě nezaostává a nabídne opravdu slušné parametry ve všech ohledech. Při jeho koupi se tak můžete těšit na pevnou konstrukci, kvalitní displej, dostatečnou kapacitu baterie i dobrý výkon.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Lenovo Moto Z Play

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo Moto Z Play

Lenovo Moto Z Play

8 000 Kč Orientační cena