Menu

Recenze a porovnání LG G5 H850

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Fotomobily

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Dobrý výkon
  • Nižší kapacita baterie
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

LG G5 je poněkud revolučním modelem od známé telefonní značky především díky modulární konstrukci a velmi kvalitnímu fotoaparátu, který většinou u takto levných modelů není k dispozici.

Ačkoliv na první pohled nevypadá nikterak neobvykle, spíše naopak, ve skutečností nabízí velmi zajímavou možnost výměny spodního modulu, který lze nahradit jiným kouskem od stejného výrobce. Ve finále tedy můžete tuto část telefonu měnit například pro focení nebo jiné specifické účely. Kromě toho za zmínku stojí také vyjímatelná baterie, která u dnešních modelů také nebývá příliš často k vidění. Kapacita 2800 mAh je sice spíš průměrná hodnota, ale vzhledem k dobrému vyladění a úspornosti jednotlivých komponent je výdrž slušná. To dokládá i samotný výrobce, který deklaruje výdrž telefonu v pohotovostním režimu až 380 minut, ačkoliv tento údaj je samozřejmě nutné brát vzhledem k variabilitě spotřeby s rezervou. Velkou výhodou je také displej s úhlopříčkou 5,3 palce a skvělým rozlišením QHD, které zajišťuje to nejkvalitnější zobrazení.

Výkon, fotoaparát a systém

Kvalitu hardwaru zajistí čtyřjádrový procesor s frekvencí 2,2 GHz a 4 GB RAM což jsou hodnoty, které by měly postačit k bezproblémovému chodu telefonu a popasovat se i s hraním her či spouštěním náročných aplikací.

Za velmi silnou stránku lze u modelu G5 považovat také jeho opravdu kvalitní fotoaparáty. Na zadní straně disponuje telefon duálním fotoaparátem s rozlišením 16 a 8 Mpx a stejně i přední kamera s rozlišením 8 Mpx nabízí slušný standard. Hlavní foťák je vybaven standardem v podobně LED diody a automatického ostření. Výrobce bohužel neuvádí světelnost objektivu, ale důležitý je především fakt, že kvalita pořízených fotografií je prostě bezvadná a nabízí nespočet možností pro focení i ve zhoršených podmínkách.

Co se týče softwaru, mobil je vybaven Androidem 6.0, což sice není nejnovější operační systém, ale nabízí slušnou řádku funkcí a podpora aplikací u něj je také na dobré úrovni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,2
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 5,3
Rozlišení displeje 1440x2560
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Android 6.0

Závěr

Sečteno a podtrženo, hlavním důvodem zařazení tohoto modelu do našeho výběru je skvělý poměr ceny ku výkonu velice kvalitního foťáku, ale i dalších komponent. Ačkoliv modulární konstrukce byla širokou veřejností poměrně tvrdě odsouzena, nic vám nebrání tomu ji nevyužívat a zaměřit se na jiné výhody tohoto modelu. Je jich opravdu hodně, takže jeho koupí určitě neprohloupíte.

Již se neprodává

Recenze LG G5 H850

LG G5 H850

11 000 Kč Orientační cena