Recenze a porovnání LG G8X ThinQ 6GB/128GB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání LG G8X ThinQ 6GB/128GB

Klady

  • Ohebná konstrukce
  • Vysoký výkon
  • Dlouhá výdrž při použití jednoho displeje

Zápory

  • Klesající výdrž při připojení druhého displeje
  • Obtížnější manipulace při využití obou displejů
  • Průměrný fotoaparát
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon LG G8X ThinQ 6GB/128 GB se řadí mezi úzkou skupinu telefonů se skládací konstrukcí, které jsou momentálně (leden 2020) na trhu k dispozici. To ho výrazně odlišuje od konkurence a nabízí zákazníkům zajímavou přidanou hodnotu. Zda se telefonu daří naplnit svůj potenciál i v jiných ohledech si rozebereme v následující recenzi.

Největším lákadlem k pořízení mobilu je samozřejmě jeho unikátní konstrukční řešení. Telefon umožňuje rozložení dvojice displejů s úhlopříčkou 6,4 palce a rozlišením 2 340 × 1 080 pixelů, díky čemuž získají majitelé opravdu působivou zobrazovací plochu. Zobrazení je na velmi dobré úrovni díky technologii AMOLED a mobil nemá problém s věrným vykreslením barev a detailů.

Kapacita baterie čítá 4 000 mAh a v režimu jedné obrazovky by měl telefon vydržet až dva dny běžného provozu, díky čemuž se řadí k nadprůměru. Výdrž se však samozřejmě výrazně liší podle způsobu využití a rapidně klesá především při zapojení druhého displeje.

Výkon a systém

Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem s frekvencí 2,84 GHz a operační pamětí 6 GB RAM. Na první pohled je tak znatelné, že mobil stačí na provoz všech běžně dostupných aplikací a nemá žádný problém s chodem systému. Kapacita úložiště přináší slušných 128 GB a je rozšiřitelná pomocí vložení paměťové karty s velikostí až 2 000 GB, takže byste při jeho používání neměli mít problém s nedostatečnou kapacitou.

Fotoaparát má dva objektivy s rozlišením 12 a 13 Mpx a světelností f/1,8 a f/2,4, v praxi si vede velmi dobře. Nabízí a realistické podání barev a chvályhodně si poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami, celkově je kvalita pořizovaných snímků zhruba průměrná.

Mobil je osazen operačním systémem Android 9, který běží bez sebemenších problémů a je dobře sladěn s hardwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

LG G8X ThinQ 6GB/128 GB nabízí zajímavou alternativu k běžně dostupným smartphonům. Díky svému konstrukčnímu řešení a dostupnosti dvou displejů je na trhu poměrně ojedinělým úkazem. Nabízí také velmi dobrý výkon a slušnou výdrž při režimu jednoho displeje. Za slabinu je možné považovat výrazně rychlejší vybíjení baterie při provozu na dvou displejích nebo průměrnou kvalitu fotoaparátu. V případě zapojení druhého displeje se pak také výrazně zhoršují možnosti manipulace.

Pokud hledáte sofistikovanější model s otevírací konstrukcí a nevadí vám vysoká pořizovací cena, může pro vás být alternativou Samsung Galaxy Fold.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG G8X ThinQ 6GB/128GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným členem naší redakce. Mobilní telefony jsou jedním z témat, kterému se věnuje nejdéle, a to nejen v profesním životě. Ve volných chvílích sleduje nejraději videa o technologických novinkách, a tak je stále v obraze. Ohebné mobily označuje za unikátní a zajímavý typ produktů s celou řadou benefitů. Na druhou stranu varuje před snadnějším poškrábáním povrchu displeje. Mimo telefony najdete jeho recenze také u bezdrátových sluchátek či tabletů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG G8X ThinQ 6GB/128GB

LG G8X ThinQ 6GB/128GB

19 000 Kč Orientační cena