Recenze a porovnání Maxcom MM129

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Mobily pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Kvalitní obraz, nízká hmotnost

Dual SIM

400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Maxcom MM129 je telefon, který je určený pro ty nejméně náročné uživatele, na které však cílí s poměrně slušnými parametry a se svojí cenou je jistě dobrou volbou pro mnoho z nich.

Telefon nabízí pro mobily v podobné kategorii poměrně nadstandardní úhlopříčku 1,7 palce a rozlišení 220 x 176 pixelů, což je kombinace, která znamená poměrně slušné zobrazovací schopnosti a poměrně ostré vykreslení. Telefon přináší také jednoduché rozhraní a intuitivní menu, jehož ovládání by nemělo dělat problémy ani začínajícím uživatelům.

Velmi pozitivně lze hodnotit také hmotnost telefonů, která čítá všehovšudy pouhých 60 gramů, což znamená, že telefon by se neměl v ruce pronést ani při velmi dlouhém držení. Telefon má paměť, pro uložení zhruba 200 kontaktů, která však lze rozšířit paměťovou kartou až na téměř nevyčerpatelných 16 GB. Bohužel slabší stránkou je u Maxcom MM129 kapacita baterie, 600 mAh není hodnota, která by slibovala příliš dlouho výdrž. Ačkoliv 140 hodin v pohotovostním režimu, je v porovnání s dnešními náročnými smartphony výborná hodnota, oproti konkurentům s podobným zaměřením si v tomto ohledu telefon nevede nejlépe. Naopak silnou stránkou telefonu je podpora Dual SIM, což vám umožní provozovat dvě SIM karty najednou nebo třeba fotoaparát, který sice disponuje rozlišením pouze 0,3 Mpx, ale pro naprosto základní účely může v některých případech dobře posloužit. Telefon je vybaven také svítilnou, FM rádiem nebo bluetooth technologií, která umožňuje zdarma odesílat data z jednoho zařízení na jiné (například odesílání fotografií).

Technické parametry

Telefon je extrémně jednoduchý, a to především díky platformě Series 30 na které běží, díky tomu se ani méně pokročilý uživatelé nemusí být, že nezvládnou jeho ovládání. Hmotnostně je také poměrně přívětivý, s necelými 70 gramy by neměl být problém ani při dlouhém držení. Silnou stránkou je také interní paměť o velikosti 4 MB, která pojme zhruba 2000 kontaktů, což je téměř nevyčerpatelná hodnota. Co se týče kapacity baterie zaznamenává Nokia 105 spíše průměrnou hodnotu 800 mAh, která ale v kombinaci s extrémní úsporností jednotlivých komponent znamená úctyhodnou výdrž až 35 dní v pohotovostním režimu na jedno nabití. Mobil je dodáván i ve variantě Dual SIM, která umožňuje použití dvou SIM karet na jednou za téměř stejnou cenu. Co se týče funkcí, můžete očekávat od Nokie 105 také svítilnu s poměrně silnou diodou, která nahradí poměrně obstojně baterku, MP3 přehrávač FM rádio, či dokonce dvě základní hry.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 60
Kapacita akumulátoru  600
Úhlopříčka (v palcích ") 1,7
Rozlišení displeje 220x176
Fotoaparát Ano
SOS tlačítko Ne

Závěr

Ačkoliv telefon samozřejmě není určený k využívání za účely multimediální zábavy, na svoji cenu a přes svoje určení nabízí poměrně vysoké množství doplňkových funkcí, které nejsou u telefonů podobného zaměření příliš obvyklé. V kombinaci s velmi nízkou cenou si tak model MM129 našel pevné místo v našem výběru, jako velmi dostupná varianta se slušným vybavením.

Další recenze

Kompletní porovnání