Recenze mobilu Maxcom MM129 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Maxcom MM129

Klady

  • Kvalitní obraz, nízká hmotnost
  • Dual SIM
400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Maxcom MM129 je telefon, který je určený pro ty nejméně náročné uživatele, na které však cílí s poměrně slušnými parametry a se svojí cenou je jistě dobrou volbou pro mnoho z nich.

Telefon nabízí pro mobily v podobné kategorii poměrně nadstandardní úhlopříčku 1,7 palce a rozlišení 220 x 176 pixelů, což je kombinace, která znamená poměrně slušné zobrazovací schopnosti a poměrně ostré vykreslení. Telefon přináší také jednoduché rozhraní a intuitivní menu, jehož ovládání by nemělo dělat problémy ani začínajícím uživatelům.

Technické parametry

Velmi pozitivně lze hodnotit také hmotnost telefonů, která čítá všehovšudy pouhých 60 gramů, což znamená, že telefon by se neměl v ruce pronést ani při velmi dlouhém držení. Telefon má paměť, pro uložení zhruba 200 kontaktů, která však lze rozšířit paměťovou kartou až na téměř nevyčerpatelných 16 GB. Bohužel slabší stránkou je u Maxcom MM129 kapacita baterie, 600 mAh není hodnota, která by slibovala příliš dlouho výdrž. Ačkoliv 140 hodin v pohotovostním režimu, je v porovnání s dnešními náročnými smartphony výborná hodnota, oproti konkurentům s podobným zaměřením si v tomto ohledu telefon nevede nejlépe. Naopak silnou stránkou telefonu je podpora Dual SIM, což vám umožní provozovat dvě SIM karty najednou nebo třeba fotoaparát, který sice disponuje rozlišením pouze 0,3 Mpx, ale pro naprosto základní účely může v některých případech dobře posloužit. Telefon je vybaven také svítilnou, FM rádiem nebo bluetooth technologií, která umožňuje zdarma odesílat data z jednoho zařízení na jiné (například odesílání fotografií).

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Ačkoliv telefon samozřejmě není určený k využívání za účely multimediální zábavy, na svoji cenu a přes svoje určení nabízí poměrně vysoké množství doplňkových funkcí, které nejsou u telefonů podobného zaměření příliš obvyklé. V kombinaci s velmi nízkou cenou si tak model MM129 našel pevné místo v našem výběru, jako velmi dostupná varianta se slušným vybavením.

400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Maxcom MM129
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným redaktorem, který se v našem týmu věnuje zejména elektronice. Mobily patří mezi témata, která adoptoval po starších redaktorech nejdříve. Mimo to je technologickým nadšencem, a tak parametrům dobře rozumí. V kategorii mobilů pro seniory zdůrazňuje důležitost SOS tlačítka, ale také nutnost ověření, co ono tlačítko ve skutečnosti po stisknutí umí udělat. Některé modely pouze vytočí hovor, jiné posílají souřadnice dle GPS. Kromě mobilů se věnuje také televizím, kamerám do auta a další elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Maxcom MM129

Maxcom MM129

400 Kč Orientační cena