Menu

Recenze a porovnání Maxcom MM129

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní obraz, nízká hmotnost
  • Dual SIM
400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Maxcom MM129 je telefon, který je určený pro ty nejméně náročné uživatele, na které však cílí s poměrně slušnými parametry a se svojí cenou je jistě dobrou volbou pro mnoho z nich.

Telefon nabízí pro mobily v podobné kategorii poměrně nadstandardní úhlopříčku 1,7 palce a rozlišení 220 x 176 pixelů, což je kombinace, která znamená poměrně slušné zobrazovací schopnosti a poměrně ostré vykreslení. Telefon přináší také jednoduché rozhraní a intuitivní menu, jehož ovládání by nemělo dělat problémy ani začínajícím uživatelům.

Technické parametry

Velmi pozitivně lze hodnotit také hmotnost telefonů, která čítá všehovšudy pouhých 60 gramů, což znamená, že telefon by se neměl v ruce pronést ani při velmi dlouhém držení. Telefon má paměť, pro uložení zhruba 200 kontaktů, která však lze rozšířit paměťovou kartou až na téměř nevyčerpatelných 16 GB. Bohužel slabší stránkou je u Maxcom MM129 kapacita baterie, 600 mAh není hodnota, která by slibovala příliš dlouho výdrž. Ačkoliv 140 hodin v pohotovostním režimu, je v porovnání s dnešními náročnými smartphony výborná hodnota, oproti konkurentům s podobným zaměřením si v tomto ohledu telefon nevede nejlépe. Naopak silnou stránkou telefonu je podpora Dual SIM, což vám umožní provozovat dvě SIM karty najednou nebo třeba fotoaparát, který sice disponuje rozlišením pouze 0,3 Mpx, ale pro naprosto základní účely může v některých případech dobře posloužit. Telefon je vybaven také svítilnou, FM rádiem nebo bluetooth technologií, která umožňuje zdarma odesílat data z jednoho zařízení na jiné (například odesílání fotografií).

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 60
Kapacita akumulátoru 600
Úhlopříčka (v palcích ") 1,7
Rozlišení displeje 220 x 176
Fotoaparát Ano
SOS tlačítko Ne

Závěr

Ačkoliv telefon samozřejmě není určený k využívání za účely multimediální zábavy, na svoji cenu a přes svoje určení nabízí poměrně vysoké množství doplňkových funkcí, které nejsou u telefonů podobného zaměření příliš obvyklé. V kombinaci s velmi nízkou cenou si tak model MM129 našel pevné místo v našem výběru, jako velmi dostupná varianta se slušným vybavením.

400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Maxcom MM129

Maxcom MM129

400 Kč Orientační cena