Menu

Recenze a porovnání Microsoft Surface Duo

Klady

  • Konstrukční provedení
  • Vysoký výkon
  • Vybavenost moderními funkcemi

Zápory

  • Očekávaná vysoká cena

Základní parametry

Microsoft se po nepříliš zdařilých pokusech z minulosti pokusí opět prorazit na trh mobilních telefonů. Tentokrát vsadil na pokrokovou ohebnou konstrukci, která by měla zájemcům na dvou displejích nabídnout špičkové zobrazovací vlastnosti.

Ačkoliv ohledně modelu Microsoft Surface Duo panuje mnoho neobjasněných spekulací, již nyní známe některé parametry.

Jisté je, že se u mobilu můžeme těšit na konstrukční řešení se dvěma displeji, přičemž každý z nich by měl nabízet úhlopříčku 5,3 palce. Po složení obou displejů by jedna hlavní obrazovka měla nabízet 8,3 palce a je jasné, že u modelu půjde v rozloženém stavu bokem kompaktnost, ale majitelům nabídne velmi komfortní využití konkurující běžným tabletům.

Výkon a systém

Co se týče výkonu, mobil by měl být osazen procesorem Snapdragon 855, který patří k tomu vůbec nejlepšímu na trhu. Bohužel však neznáme další parametry, a tak můžeme těžko odhadovat reálný výkon v provozu. Z funkcí by měl být telefon vybaven čtečkou otisků prstů a portem typu USB-C.

Microsoft Surface Duo by měl běžet na operačním systému Android, což je poměrně logické vyústění situace po předchozích nezdarech se snahou o implementaci mobilní verze operačního systému Windows.

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově je patrné, že model bude cílit na zákazníky poptávající nekompromisní kvalitu. Konstrukcí, výkonem i funkcemi by měl mobil patřit mezi to vůbec nejlepší na trhu. Na druhou stranu očekávaná velmi vysoká cena pravděpodobně bude poněkud limitovat univerzální možnosti využití.

Autor: | Datum: | Produkt: Microsoft Surface Duo
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným členem naší redakce. Mobilní telefony jsou jedním z témat, kterému se věnuje nejdéle, a to nejen v profesním životě. Ve volných chvílích sleduje nejraději videa o technologických novinkách, a tak je stále v obraze. Ohebné mobily označuje za unikátní a zajímavý typ produktů s celou řadou benefitů. Na druhou stranu varuje před snadnějším poškrábáním povrchu displeje. Mimo telefony najdete jeho recenze také u bezdrátových sluchátek či tabletů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo