Recenze a porovnání Microsoft Surface Duo | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Microsoft Surface Duo

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ohebných mobilů

Datum doporučení: Leden 2020

  • Konstrukční provedení
  • Vysoký výkon
  • Vybavenost moderními funkcemi
  • Očekávaná vysoká cena

Základní parametry

Microsoft se po nepříliš zdařilých pokusech z minulosti pokusí opět prorazit na trh mobilních telefonů. Tentokrát vsadil na pokrokovou ohebnou konstrukci, která by měla zájemcům na dvou displejích nabídnout špičkové zobrazovací vlastnosti.

Ačkoliv ohledně modelu Microsoft Surface Duo panuje mnoho neobjasněných spekulací, již nyní známe některé parametry.

Jisté je, že se u mobilu můžeme těšit na konstrukční řešení se dvěma displeji, přičemž každý z nich by měl nabízet úhlopříčku 5,3 palce. Po složení obou displejů by jedna hlavní obrazovka měla nabízet 8,3 palce a je jasné, že u modelu půjde v rozloženém stavu bokem kompaktnost, ale majitelům nabídne velmi komfortní využití konkurující běžným tabletům.

Výkon a systém

Co se týče výkonu, mobil by měl být osazen procesorem Snapdragon 855, který patří k tomu vůbec nejlepšímu na trhu. Bohužel však neznáme další parametry, a tak můžeme těžko odhadovat reálný výkon v provozu. Z funkcí by měl být telefon vybaven čtečkou otisků prstů a portem typu USB-C.

Microsoft Surface Duo by měl běžet na operačním systému Android, což je poměrně logické vyústění situace po předchozích nezdarech se snahou o implementaci mobilní verze operačního systému Windows.

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově je patrné, že model bude cílit na zákazníky poptávající nekompromisní kvalitu. Konstrukcí, výkonem i funkcemi by měl mobil patřit mezi to vůbec nejlepší na trhu. Na druhou stranu očekávaná velmi vysoká cena pravděpodobně bude poněkud limitovat univerzální možnosti využití.

Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Microsoft Surface Duo
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo