Recenze mobilu Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 3 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2021

74,4 % Celkové hodnocení
  • Solidní výkon v kategorii
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Solidní kvalita fotek v kategorii
  • Stále poměrně nízké rozlišení
  • Slot pro SD kartu je sdílený
  • Vysoká hmotnost
2 800 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Za zdařilého nástupce modelu E6 od výrobce Motorola lze označit Moto E7 Plus. Výkon je s ohledem k ceně až překvapivě solidní, stejně jako kvalita displeje či fotoaparátu. Telefon perfektně vyhoví méně náročným uživatelům, kteří mají rozpočet poměrně omezený. Stále se však jedná o telefon určený primárně pro nenáročné využití, tedy hovory, SMS a spíše základní aplikace.

Oproti předchozí generaci se toho změnilo poměrně hodně. Na první pohled je patrný větší důraz na uživatelsky přívětivou a líbivější konstrukci. Fotoaparáty našly své místo ve středu zad zařízení, nikoliv na straně, jako tomu bylo dříve. Jako materiál pro šasí zvolil výrobce plast, což v této cenové hladině nikoho nepřekvapí. Pozor si dejte na vyšší hmotnost, ta narostla ze 150 gramů předchozí generace na 200 gramů.

IPS displej se rozkládá na úhlopříčce 6,5 palců, s rozlišením 1 600 x 720 pixelů dosahuje jemnosti 270 pixelů na palec. Tento krok výrobce příliš kladně nehodnotíme, starší model byl díky menšímu displeji kompaktnější, lehčí a na displeji byly méně rozeznatelné jednotlivé pixely. Za vyšší hmotností však stojí i kapacitnější baterie, zařízení se tak prodloužila provozní doba na dva celé dny. O chod se stará operační systém Android 10.

Technické parametry

Vývojáři v Americkém Chicagu se rozhodli osadit procesor Snapdragon 460, čímž oproti předchozí generaci zvedli výkon tohoto modelu téměř dvojnásobně. Osmijádrový procesor pracující na maximálním taktu 1,8 GHz obdržel u tohoto zařízení 138 000 bodů za výkon v benchmarku AnTuTu, čímž se ve své cenové hladině zařadil v době psaní recenze (červenec 2021) mezi průměr. Operační paměť 4 GB pak s ohledem na výkon procesoru nabízí dostatek rezervy k nerušenému uživatelskému prožitku bez záseků.

Telefon nabízí 64 GB úložného prostoru, lze jej navíc rozšířit prostřednictvím paměťové karty. Tu v případě potřeby osadíte do slotu určeného pro druhou SIM kartu, přijdete tak ale o možnost využít funkci Dual SIM. Nutno však dodat, že základní úložiště naprosté většině uživatelů vystačí i bez jeho rozšíření.

Model Motorola Moto E7 Plus disponuje dvojicí fotoaparátů, hlavní z nich využívá rozlišení 13 MPx. Žádné velké překvapení se nekoná a s cenou, za kterou si telefon pořídíte, skutečně kvalitní fotoaparát neobdržíte. Na druhou stranu jej lze bez většího váhání označit v cenové kategorii za nadstandardní. Pro základní zaznamenávání životních událostí však vyhoví poměrně dobře, díky poměrně světelnému objektivu si poradí i za šera.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

200

Operační systém

Android 10

Procesor

Snapdragon 460

Počet jader procesoru

8

Maximální frekvence procesoru (GHz)

1,8

Operační paměť RAM (GB)

4

Výkon podle AnTuTu

138 000

Velikost úložiště (GB)

64

Slot pro SD kartu

Ano, sdílený

Úhlopříčka (v palcích ")

6,5

Technologie displeje

IPS

Rozlišení displeje

1 600 x 720

Jemnost displeje

270

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

48

Počet fotoaparátů

2

Kapacita akumulátoru

5 000

Rychlonabíjení

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

DUAL SIM

Ano

Čtečka otisku prstů

Ano

Technologie připojení k internetu

LTE

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo

NFC

Ne

Jack 3,5 mm

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé hodnotí tento model velmi kladně, negativních reakcí je poskrovnu. Nejčastěji zmiňovanými benefity tohoto modelu je výborný poměr ceny a výkonu. Telefon si oproti spoustě konkurenčních zařízení poradí s méně náročnými úlohami až překvapivě dobře. Častým předmětem kladných recenzí je také solidní výdrž baterie, nebo překvapivě použitelný fotoaparát. Výtky směřují snad pouze k vyšší hmotnosti, která však není od konkurenčních zařízení až tak odlišná.

V odborných kruzích se hovoří zejména o nadstandardní výdrži baterie, velké operační paměti a rychlém procesoru. Tyto parametry pak dávají podle slov expertů k dispozici velmi zajímavé zařízení, které už není určeno pouze pro telefonní hovory, ale poradí si také s celou řadou aplikací a dokonce i nenáročnými hrami. Na druhou stranu se v těchto hodnoceních objevují také některá negativa. Mezi ta spadá zejména poměrně pomalé nabíjení baterie, scházející NFC, ale také modrý nádech displeje.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Při prvním pohledu na parametry tohoto zařízení je podle hodnocení AnTuTu zřejmé, že se jedná o velmi kompetitivní telefon s ohledem na výkon procesoru, ale také velkou operační paměť. Na rozdíl od většiny levných mobilů si poradí i s nenáročnými hrami a všemi základními aplikacemi. Baterie vydrží dlouho a fotoaparát poskytuje solidní kvalitu i za šera.

Všechny tyto zajímavé benefity mají svou stinnou stránku. Tou je poměrně vysoká hmotnost, se kterou patří tento model mezi nejtěžší v této cenové hladině. Rozlišení se navíc oproti předchozí generaci nikam neposunulo, v kombinaci s větším displejem je tak uživatelský prožitek horší.

Naše hodnocení a závěr

Chytrý telefon Motorola Moto E7 Plus doporučujeme nenáročným uživatelům, kteří však vyžadují dotykovou obrazovku se solidním výkonem uvnitř. Zařízení perfektně vyhoví při provozu všech běžných aplikací, systém je přehledný i pro nezkušené uživatele a v případě potřeby si zahrajete i méně náročné hry. Pokud hledáte levnější chytrý mobil, zkuste se podívat na naši recenzi modelu Realme C11.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB | Hodnocení: 74,4 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Telefon se často samovolně vypíná.

PETR HORÁK

Dobrý den,
tento problém je u telefonů dnes bohužel poměrně běžný. Doporučuji zálohovat kontakty a zkusit dát telefon zpět do továrního nastavení. Aplikace pak bude ale nutno instalovat znova. Je možné, že některá z aplikací systém ovlivňuje a ten je pak nucen se restartovat. Pokud tento postup nepomůže, produkt reklamujte.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB

Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB

2 800 Kč Orientační cena