Menu

Recenze a porovnání Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB

Klady

  • Solidní výkon v kategorii
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Solidní kvalita fotek v kategorii

Zápory

  • Stále poměrně nízké rozlišení
  • Slot pro SD kartu je sdílený
  • Vysoká hmotnost
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Za zdařilého nástupce modelu E6 od výrobce Motorola lze označit Moto E7 Plus. Výkon je s ohledem k ceně až překvapivě solidní, stejně jako kvalita displeje či fotoaparátu. Telefon perfektně vyhoví méně náročným uživatelům, kteří mají rozpočet poměrně omezený. Stále se však jedná o telefon určený primárně pro nenáročné využití, tedy hovory, SMS a spíše základní aplikace.

Oproti předchozí generaci se toho změnilo poměrně hodně. Na první pohled je patrný větší důraz na uživatelsky přívětivou a líbivější konstrukci. Fotoaparáty našly své místo ve středu zad zařízení, nikoliv na straně, jako tomu bylo dříve. Jako materiál pro šasí zvolil výrobce plast, což v této cenové hladině nikoho nepřekvapí. Pozor si dejte na vyšší hmotnost, ta narostla ze 150 gramů předchozí generace na 200 gramů.

IPS displej se rozkládá na úhlopříčce 6,5 palců, s rozlišením 1 600 x 720 pixelů dosahuje jemnosti 270 pixelů na palec. Tento krok výrobce příliš kladně nehodnotíme, starší model byl díky menšímu displeji kompaktnější, lehčí a na displeji byly méně rozeznatelné jednotlivé pixely. Za vyšší hmotností však stojí i kapacitnější baterie, zařízení se tak prodloužila provozní doba na dva celé dny. O chod se stará operační systém Android 10.

Technické parametry

Vývojáři v Americkém Chicagu se rozhodli osadit procesor Snapdragon 460, čímž oproti předchozí generaci zvedli výkon tohoto modelu téměř dvojnásobně. Osmijádrový procesor pracující na maximálním taktu 1,8 GHz obdržel u tohoto zařízení 138 000 bodů za výkon v benchmarku AnTuTu, čímž se ve své cenové hladině zařadil v době psaní recenze (červenec 2021) mezi průměr. Operační paměť 4 GB pak s ohledem na výkon procesoru nabízí dostatek rezervy k nerušenému uživatelskému prožitku bez záseků.

Telefon nabízí 64 GB úložného prostoru, lze jej navíc rozšířit prostřednictvím paměťové karty. Tu v případě potřeby osadíte do slotu určeného pro druhou SIM kartu, přijdete tak ale o možnost využít funkci Dual SIM. Nutno však dodat, že základní úložiště naprosté většině uživatelů vystačí i bez jeho rozšíření.

Model Motorola Moto E7 Plus disponuje dvojicí fotoaparátů, hlavní z nich využívá rozlišení 13 MPx. Žádné velké překvapení se nekoná a s cenou, za kterou si telefon pořídíte, skutečně kvalitní fotoaparát neobdržíte. Na druhou stranu jej lze bez většího váhání označit v cenové kategorii za nadstandardní. Pro základní zaznamenávání životních událostí však vyhoví poměrně dobře, díky poměrně světelnému objektivu si poradí i za šera.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 10

Procesor

Snapdragon 460

Počet jader procesoru

8

Maximální frekvence procesoru (GHz)

1,8

Operační paměť RAM (GB)

4

Výkon podle AnTuTu

138 000

Velikost úložiště (GB)

64

Slot pro SD kartu

Ano, sdílený

Úhlopříčka hlavního displeje (v palcích ")

6,5

Technologie displeje

IPS

Rozlišení hlavního displeje (px)

1 600 x 720

Jemnost hlavního displeje

270

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

48

Počet zadních fotoaparátů

2

Kapacita akumulátoru (mAh)

5 000

Rychlonabíjení

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

DUAL SIM

Ano

Čtečka otisku prstů

Ano

Technologie připojení k internetu

LTE

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo

NFC

Ne

Jack 3,5 mm

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé hodnotí tento model velmi kladně, negativních reakcí je poskrovnu. Nejčastěji zmiňovanými benefity tohoto modelu je výborný poměr ceny a výkonu. Telefon si oproti spoustě konkurenčních zařízení poradí s méně náročnými úlohami až překvapivě dobře. Častým předmětem kladných recenzí je také solidní výdrž baterie, nebo překvapivě použitelný fotoaparát. Výtky směřují snad pouze k vyšší hmotnosti, která však není od konkurenčních zařízení až tak odlišná.

V odborných kruzích se hovoří zejména o nadstandardní výdrži baterie, velké operační paměti a rychlém procesoru. Tyto parametry pak dávají podle slov expertů k dispozici velmi zajímavé zařízení, které už není určeno pouze pro telefonní hovory, ale poradí si také s celou řadou aplikací a dokonce i nenáročnými hrami. Na druhou stranu se v těchto hodnoceních objevují také některá negativa. Mezi ta spadá zejména poměrně pomalé nabíjení baterie, scházející NFC, ale také modrý nádech displeje.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Při prvním pohledu na parametry tohoto zařízení je podle hodnocení AnTuTu zřejmé, že se jedná o velmi kompetitivní telefon s ohledem na výkon procesoru, ale také velkou operační paměť. Na rozdíl od většiny levných mobilů si poradí i s nenáročnými hrami a všemi základními aplikacemi. Baterie vydrží dlouho a fotoaparát poskytuje solidní kvalitu i za šera.

Všechny tyto zajímavé benefity mají svou stinnou stránku. Tou je poměrně vysoká hmotnost, se kterou patří tento model mezi nejtěžší v této cenové hladině. Rozlišení se navíc oproti předchozí generaci nikam neposunulo, v kombinaci s větším displejem je tak uživatelský prožitek horší.

Naše hodnocení a závěr

Chytrý telefon Motorola Moto E7 Plus doporučujeme nenáročným uživatelům, kteří však vyžadují dotykovou obrazovku se solidním výkonem uvnitř. Zařízení perfektně vyhoví při provozu všech běžných aplikací, systém je přehledný i pro nezkušené uživatele a v případě potřeby si zahrajete i méně náročné hry. Pokud hledáte levnější chytrý mobil, zkuste se podívat na naši recenzi modelu Realme C11.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v našem týmu roli technického redaktora. Protože má téma mobilů pod palcem přes rok a problematice se věnuje i ve volném čase, snadno vám vysvětlí, na co si dát při výběru mobilu do 3 000 Kč největší pozor. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Telefon se často samovolně vypíná.

PETR HORÁK

Dobrý den,
tento problém je u telefonů dnes bohužel poměrně běžný. Doporučuji zálohovat kontakty a zkusit dát telefon zpět do továrního nastavení. Aplikace pak bude ale nutno instalovat znova. Je možné, že některá z aplikací systém ovlivňuje a ten je pak nucen se restartovat. Pokud tento postup nepomůže, produkt reklamujte.

Jakub Gulec, redaktor

Jak dlouho vydrží mobil (nemyslím baterie, ale životnost mobilu)?

Johana Švarcová

Dobrý den,
životnost mobilu jako takového je v zásadě limitována jen jeho uživatelem a stavem baterie. K poklesům výkonu baterie začne docházet cca po roku užívání. Baterie je pak použitelná v závislosti na intenzitě využití ještě 3-4 roky. K výměně chytrých telefonů ale v dnešní době dochází řádově jednou za 1-3 roky, přičemž hlavními důvody je mechanické poškození pádem na zem nebo požadavek na vyšší výkon.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB

Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB

2 800 Kč Orientační cena