Recenze mobilu Nokia 105 2019 Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Nokia 105 2019 Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů pro seniory

Datum doporučení: Listopad 2020

  • Dual SIM
  • Jednoduchá obsluha
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Bez slotu pro SD kartu
  • Absence fotoaparátu
  • Absence SOS tlačítka
500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nokia 105 (2019) je velmi oblíbeným modelem nejnižší cenové kategorie. Cílovka samozřejmě nejsou nároční uživatelé. V průběhu posledního desetiletí vznikla celá řada variant tohoto modelu, my se zaměříme na model z roku 2019.

Na první pohled je zřejmé, že primárním účelem tohoto přístroje je telefonování. Displej s úhlopříčkou 1,77 palce a rozlišením 160 x 120 pixelů je o něco větší, než jakým disponovaly starší modely. Multimediální zábava je omezena na poslech FM rádia. Design konstrukce se z hranatého změnil na zaoblený a podle uživatelů tak příliš neklouže v ruce a dobře se drží. Pro seniory a nenáročné uživatele, kteří vyhledávají telefon určený k základním účelům, může být tento model i přes výše uvedené zajímavou volbou.

Technické parametry

Samozřejmostí je jednoduché ovládání, které je zajištěno specifickým softwarem společnosti Nokia. Ta se v tomto ohledu snaží svým zákazníkům maximálně vyjít vstříc. Hmotnost je pouhých 74 gramů, mobil je velmi lehký a nezatíží ani slabší ruce. Interní paměť pak sestává stejně jako v předchozích generacích ze 4 MB datového prostoru. Ten by měl pojmout až 2 000 kontaktů a 500 SMS zpráv.

Kapacita baterie se zachovala na hodnotě 800 mAh a zaručí až desítky dnů provozu v pohotovostním režimu na pouhé jedno nabití. Proto se telefon hodí také jako záložní varianta na cestách. Dual SIM funkce potěší majitele dvou telefonních čísel. Nabíjení probíhá prostřednictvím Micro USB konektoru, neschází konektor pro sluchátka. Pro milovníky her je zajímavostí, že nechybí ani klasická hra Had. Dostupná by měla být kalkulačka, kalendář, budík a dokonce také svítilna.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

74,4

Ovládání

Tlačítkové

Velikost úložiště (GB)

0,004

Slot pro SD kartu

Ne

Úhlopříčka (v palcích ")

1,77

Technologie displeje

TFT

Rozlišení displeje

160 x 120

Fotoaparát

Ne

Kapacita akumulátoru

800

DUAL SIM

Ano

Technologie připojení k internetu

Bez připojení

Navigační systémy

Ne

Jack 3,5 mm

Ano

SOS tlačítko

Ne

Armádní standard odolnosti

Ne

Závěr

Telefon Nokia 105 (2019) je zajímavý zejména svou velmi nízkou cenou, jednoduchým uživatelským rozhraním a dlouhou výdrží baterie. Výrobce slibuje solidní odolnost i při hrubším zacházení a ve prospěch ovládání hovoří také vystouplá tlačítka. Neschází žádná ze základních funkcí, které ani dnes nejsou standardní u všech modelů telefonů.

Absence SOS tlačítka však nepotěší, pokud by právě ono bylo parametrem výběru, zkuste se podívat například na telefon CPA Halo 11 v podobné cenové hladině.

500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nokia 105 2019 Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
tlačítkové telefony zpravidla bankingové ani jiné pokročilejší aplikace, které by z důvodu bezpečnosti potřebovaly časté bezpečnostní záplaty systému, nemají.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nokia 105 2019 Dual SIM

Nokia 105 2019 Dual SIM

500 Kč Orientační cena