Menu

Recenze a porovnání Nokia 105 2019 Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů pro seniory

Datum doporučení: Listopad 2020

  • Dual SIM
  • Jednoduchá obsluha
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Bez slotu pro SD kartu
  • Absence fotoaparátu
  • Absence SOS tlačítka
500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nokia 105 (2019) je velmi oblíbeným modelem nejnižší cenové kategorie. Cílovka samozřejmě nejsou nároční uživatelé. V průběhu posledního desetiletí vznikla celá řada variant tohoto modelu, my se zaměříme na model z roku 2019.

Na první pohled je zřejmé, že primárním účelem tohoto přístroje je telefonování. Displej s úhlopříčkou 1,77 palce a rozlišením 160 x 120 pixelů je o něco větší, než jakým disponovaly starší modely. Multimediální zábava je omezena na poslech FM rádia. Design konstrukce se z hranatého změnil na zaoblený a podle uživatelů tak příliš neklouže v ruce a dobře se drží. Pro seniory a nenáročné uživatele, kteří vyhledávají telefon určený k základním účelům, může být tento model i přes výše uvedené zajímavou volbou.

Technické parametry

Samozřejmostí je jednoduché ovládání, které je zajištěno specifickým softwarem společnosti Nokia. Ta se v tomto ohledu snaží svým zákazníkům maximálně vyjít vstříc. Hmotnost je pouhých 74 gramů, mobil je velmi lehký a nezatíží ani slabší ruce. Interní paměť pak sestává stejně jako v předchozích generacích ze 4 MB datového prostoru. Ten by měl pojmout až 2 000 kontaktů a 500 SMS zpráv.

Kapacita baterie se zachovala na hodnotě 800 mAh a zaručí až desítky dnů provozu v pohotovostním režimu na pouhé jedno nabití. Proto se telefon hodí také jako záložní varianta na cestách. Dual SIM funkce potěší majitele dvou telefonních čísel. Nabíjení probíhá prostřednictvím Micro USB konektoru, neschází konektor pro sluchátka. Pro milovníky her je zajímavostí, že nechybí ani klasická hra Had. Dostupná by měla být kalkulačka, kalendář, budík a dokonce také svítilna.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 74,4
Ovládání Tlačítkové
Velikost úložiště (GB) Neuvedeno
Slot pro SD kartu Ne
Úhlopříčka (v palcích ") 1,77
Technologie displeje TFT
Rozlišení displeje 160 x 120
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) Neuvedeno
Fotoaparát Ne
Kapacita akumulátoru 800
DUAL SIM Ano
Navigační systémy Neuvedeno
Jack 3,5 mm Ano
SOS tlačítko Ne

Závěr

Telefon Nokia 105 (2019) je zajímavý zejména svou velmi nízkou cenou, jednoduchým uživatelským rozhraním a dlouhou výdrží baterie. Výrobce slibuje solidní odolnost i při hrubším zacházení a ve prospěch ovládání hovoří také vystouplá tlačítka. Neschází žádná ze základních funkcí, které ani dnes nejsou standardní u všech modelů telefonů.

Absence SOS tlačítka však nepotěší, pokud by právě ono bylo parametrem výběru, zkuste se podívat například na telefon CPA Halo 11 v podobné cenové hladině.

500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nokia 105 2019 Dual SIM

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nokia 105 2019 Dual SIM

Nokia 105 2019 Dual SIM

500 Kč Orientační cena