Recenze a porovnání Nokia 105

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Mobily pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Dual SIM

Jednoduchá obsluha

Zápory:

Menší displej

Absence fotoaparátu a SOS tlačítka

500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Nokia 105 byla vyráběna ve více řadách a v letošním roce výrobce oznámil pro poměrně velký zájem obnovu tohoto modelu. My se však zaměříme na předchozí model, který je v prodeji od roku 2015.

Na první pohled je pravděpodobně každému jasné, co bude doménou tohoto telefonu. Displej o úhlopříčce 1,4 palce s rozlišením 128 x 128 pixelů, nepříliš lákavý design konstrukce, ale spíše zaměření na odolnost signalizují, že se nejedná o model, který by měl na trh přinášet kvanta multimediální zábavy. Pro důchodce nebo velmi nenáročné uživatele, kteří telefon využívají jen k základním účelům se však může jednat o velmi dobrou volbu. 

Technické parametry

Telefon je extrémně jednoduchý, a to především díky platformě Series 30 na které běží, díky tomu se ani méně pokročilý uživatelé nemusí bát, že nezvládnou jeho ovládání. Hmotnostně je také poměrně přívětivý, s necelými 70 gramy by neměl být problém ani při dlouhém držení. Silnou stránkou je také interní paměť o velikosti 4 MB, která pojme zhruba 2000 kontaktů, což je téměř nevyčerpatelná hodnota. Co se týče kapacity baterie zaznamenává Nokia 105 spíše průměrnou hodnotu 800 mAh, která ale v kombinaci s extrémní úsporností jednotlivých komponent znamená úctyhodnou výdrž až 35 dní v pohotovostním režimu na jedno nabití. Mobil je dodáván i ve variantě Dual SIM, která umožňuje použití dvou SIM karet na jednou za téměř stejnou cenu. Co se týče funkcí, můžete očekávat od Nokie 105 také svítilnu s poměrně silnou diodou, která nahradí poměrně obstojně baterku, FM rádio, či dokonce dvě základní hry.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)  70
Kapacita akumulátoru  800
Úhlopříčka (v palcích ")  1,4
Rozlišení displeje  128x128
Fotoaparát  Ne
SOS tlačítko  Ne

Závěr

Největší doménou Nokie 105 je zcela jistě její dlouhá výdrž a jednoduchost uživatelského rozhraní. Pokud čekáte od telefonu pouze to, že zvládne přijímat a odesílat zprávy či hovory, pak je tento model jedním z nejlepších, které můžete na trhu dostat. Naše místo si ve výběru našel především díky tomu, že i se svojí nižší cenou dokáže svými funkcemi a vybavením velice dobře konkurovat dražším modelům podobného zaměření.

Další recenze

Kompletní porovnání