Recenze mobilu Nokia 3310 2017 Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Nokia 3310 2017 Dual SIM

Klady a zápory

Klady

  • Kvalitní konstrukce
  • Displej
  • Tlačítka daleko od sebe

Zápory

  • Vyšší cena
  • Slabý fotoaparát
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Málokterý mobil s podobnými parametry vzbudil v poslední době tolik pozornosti jako Nokia 3310 2017 Dual SIM. Důvod pravděpodobně není nutné nijak rozvádět. Může za to především fakt, že se jedná o obnovení legendární řady ze začátku století, která přináší pro mnohé uživatele velkou dávku nostalgie.

Konstrukčně je telefon zdařile zpracován, a ačkoliv je jeho tělo plastové, je dostatečně odolné a pevné. Proto by konstrukce měla vydržet i letité používání bez vrzání nebo výrazného poškození. Displej s úhlopříčkou 2,4 palce a rozlišením 320 x 240 pixelů, které je jakýmsi standardem tlačítkových telefonů a nabízí spíše průměrné zobrazovací vlastnosti. Klávesnice nabízí velká tlačítka s dostatečnými rozestupy, což by mělo umožnit ovládání i v rukavicích nebo většími prsty. Hmotnost telefonu čítá velmi slušných 80 gramů, což by mělo znamenat velmi pohodlnou manipulaci a držení.

Technické parametry

Kapacita baterie činí úctyhodných 1200 mAh, což v praxi znamená výdrž pohybující se okolo deseti dnů v provozu. Co se týče funkcí, jistě vás potěší možnost Dual SIM, ale například také kalendář, budík, MP3 přehrávač nebo FM rádio. Velkým bonusem je také na poměry tlačítkových mobilů poměrně kvalitní fotoaparát s rozlišením 2 Mpx. Ten samozřejmě postačí jen pro účely naprosto základního zaznamenávání a nelze očekávat od fotek výraznější přidanou hodnotu, ale i tak se jedná u podobných mobilů o nadprůměr.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Ovládání

Tlačítkové

Velikost úložiště (GB)

0,016

Slot pro SD kartu

Ano, samostatný

Úhlopříčka (v palcích ")

2,4

Technologie displeje

TFT

Rozlišení displeje

320 x 240

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

2

Kapacita akumulátoru

1 200

DUAL SIM

Ano

Technologie připojení k internetu

LTE

Navigační systémy

Ne

Jack 3,5 mm

Ano

Armádní standard odolnosti

Ne

Závěr

Telefon má místo v našem žebříčku nejen díky nostalgii, která jeho prodejnost jistě výrazně podporuje, ale především kvůli tomu, že disponuje slušnou základní výbavou a k tomu nabízí některé nadstandardní funkce například v podobě Dual SIM nebo slušného fotoaparátu. Celkově můžeme konstatovat, že mezi klasickými tlačítkovými telefony patří určitě ke špičce. Pokud si potrpíte více na estetickou stránku věci, zajímavou variantou pro vás může být Nokia 230 Dual SIM.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nokia 3310 2017 Dual SIM
Jakub Gulec zastává v naší redakci roli technického experta. Mobily převzal před více než rokem po předchozích autorech. Téma tlačítkových mobilů mu není vůbec cizí, a protože ještě nedávno jeden z nich využíval a problematiku má dobře nastudovanou, doporučí vám ty nejlepší varianty na trhu. Trvá na tom, že by se měl uživatel před koupí tlačítkového telefonu zaměřit nejen na velikost tlačítek, ale také na výdrž telefonu. Ta nemusí být nutně tak dlouhá, jak by se dalo očekávat. Kromě telefonů se věnuje také aku nářadí nebo třeba křovinořezům.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Jak přetáhnu fotografii na paměťovou kartu? A jak ji dostanu z telefonu do PC? Možnost přenosu tam vůbec není, i když nápověda říká, že to možné je. Do telefonu mohu fotky poslat (třeba doplnění kontaktů), ale z telefonu v žádném případě. Ani Bluetooth, ani kabel.

Josef Barabáš

Dobrý den,
pro přenos budete pořebovat v telefonu vloženou paměťovou kartu, která odpovídá manuálu výrobce (kapacita nesmí být větší, než jakou telefon podporuje). Fotky pak přesunete následujícím postupem: Nastavení > Úložiště > Interní úložiště > Interní sdílené úložiště > Soubory > DCIM a poté například > Fotoaparát. Poté stiskněte a podržte konkrétní fotografii > symbol tří čárek > Přesunout do > menu/Nabídka > SD karta > Přesunout.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nokia 3310 2017 Dual SIM

Nokia 3310 2017 Dual SIM

1 400 Kč Orientační cena