Recenze mobilu Nubia N1 3GB/32GB | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Nubia N1 3GB/32GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kapacita baterie
  • Starší operační systém
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nubia N1 je model kterému na českém trhu není věnována přílišná pozornost, ačkoliv hravě konkuruje leckterým telefonům z dílny renomovanějších značek v podobných cenových relacích.

Model jistě každého zaujme celokovovou konstrukcí, která obvykle bývá doménou spíše dražších telefonů, a tak budí opravdu honosný dojem. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1920 x 1080, čímž přináší slušné zobrazení i na přímém slunci a dobré reakce. Baterie s kapacitou 5000 mAh je opravdu velmi slušná a nabízí výdrž pohybující se okolo dvou dnů běžného používání na jedno nabití. Vnitřní paměť námi vybraného modelu telefonu nabízí 32 GB, což není oslnivá hodnota, ale u modelů střední cenové třídy je spíše nadprůměrná, navíc telefon disponuje možností rozšíření paměti pomocí paměťové karty.

Výkon a systém

Výkon je u telefonu zajištěn osmijádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a operační pamětí 3 GB RAM. Tyto hodnoty zajistí nejen naprosto bezproblémový chod systému, ale poradí si i s více náročnými aplikacemi a hrami. Fotoaparát nabízí rozlišení 13 Mpx a spolu s světelností f/2,2, automatickým ostřením a LED bleskem, přináší velmi slušné výsledky, které jistě naplní očekávání střední cenové třídy. Foťák se sice pere s tmavším prostředím, kde již nepodává tak dobré výsledky, ale stále zůstává nadprůměrným.

Telefon je vybaven operačním systémem Android 6.1, což sice není nejnovější software od největšího výrobce na trhu, ale i přesto nabízí poměrně slušnou podporu aplikací a spoustu užitečných funkcí. Telefon navíc nabízí slušné sladění softwaru s hardwarem, takže chod systému je naprosto bezproblémový.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Nubia N1 3GB/32GB nemá v poměru k velmi přijatelné ceně žádnou podstatnou slabinu a do našeho žebříčku se dostal především díky velmi dobré kapacitě baterie, slušnému výkonu a odpovídající kvalitě fotoaparátu. Pokud hledáte levný model s dobrými parametry, jste u Nubie N1 na správné adrese.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nubia N1 3GB/32GB
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nubia N1 3GB/32GB

Nubia N1 3GB/32GB

4 500 Kč Orientační cena