Menu

Recenze a porovnání Nubia N1 3GB/32GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kapacita baterie
  • Starší operační systém
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nubia N1 je model kterému na českém trhu není věnována přílišná pozornost, ačkoliv hravě konkuruje leckterým telefonům z dílny renomovanějších značek v podobných cenových relacích.

Model jistě každého zaujme celokovovou konstrukcí, která obvykle bývá doménou spíše dražších telefonů, a tak budí opravdu honosný dojem. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1920 x 1080, čímž přináší slušné zobrazení i na přímém slunci a dobré reakce. Baterie s kapacitou 5000 mAh je opravdu velmi slušná a nabízí výdrž pohybující se okolo dvou dnů běžného používání na jedno nabití. Vnitřní paměť námi vybraného modelu telefonu nabízí 32 GB, což není oslnivá hodnota, ale u modelů střední cenové třídy je spíše nadprůměrná, navíc telefon disponuje možností rozšíření paměti pomocí paměťové karty.

Výkon a systém

Výkon je u telefonu zajištěn osmijádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a operační pamětí 3 GB RAM. Tyto hodnoty zajistí nejen naprosto bezproblémový chod systému, ale poradí si i s více náročnými aplikacemi a hrami. Fotoaparát nabízí rozlišení 13 Mpx a spolu s světelností f/2,2, automatickým ostřením a LED bleskem, přináší velmi slušné výsledky, které jistě naplní očekávání střední cenové třídy. Foťák se sice pere s tmavším prostředím, kde již nepodává tak dobré výsledky, ale stále zůstává nadprůměrným.

Telefon je vybaven operačním systémem Android 6.1, což sice není nejnovější software od největšího výrobce na trhu, ale i přesto nabízí poměrně slušnou podporu aplikací a spoustu užitečných funkcí. Telefon navíc nabízí slušné sladění softwaru s hardwarem, takže chod systému je naprosto bezproblémový.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 6.1

Závěr

Telefon Nubia N1 3GB/32GB nemá v poměru k velmi přijatelné ceně žádnou podstatnou slabinu a do našeho žebříčku se dostal především díky velmi dobré kapacitě baterie, slušnému výkonu a odpovídající kvalitě fotoaparátu. Pokud hledáte levný model s dobrými parametry, jste u Nubie N1 na správné adrese.

4 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nubia N1 3GB/32GB

Nubia N1 3GB/32GB

4 500 Kč Orientační cena