Recenze a porovnání Nubia Z11 Mini

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Fotomobily

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Solidní výkon
  • Slabší výdrž baterie
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nubia Z11 Mini je produktem od v česku poněkud méně známého výrobce mobilních telefonů ZTE. Ačkoliv se jedná o model určený spíše do střední třídy smartphonů (čemuž odpovídá i jeho cena), svým fotoaparátem i některými dalšími hardwarovými komponenty se hravě vyrovná některým mnohem dražším modelům.

Displej telefonu disponuje i přes své přízvisko „mini“ úhlopříčkou 5 palců s rozlišením Full HD. Telefon má pevnou konstrukci a kovové rámečky, které zaručují jeho odolnost. Baterie s kapacitou 2800 mAh přináší v kombinaci s náročností hardwarových komponent spíše průměrnou výdrž, ale ani tak nezaznamenává Nubia Z11 Mini v tomto ohledu nikterak katastrofální výsledky. Za zmínku stojí také to, že telefon je vybaven dvěma sloty na karty SIM a řadí se tak do skupiny telefonů podporujících tak zvané dual SIM

Výkon, fotoaparát a systém

Co se týče hardwarových komponent, procesor s frekvencí 1,5 GHz a osmi jádry by měl spolu s operační pamětí 3 GB RAM zajistit bezproblémový chod systému a zvládnou i leckterou náročnější aplikaci. S hraním extrémně náročných nových her však raději nepočítejte.

Největší doménou tohoto zdařilého modelu je pak jeho fotoaparát, který s rozlišením 16 Mpx a světelností f/2,0 zajistí velmi kvalitní snímky pořízené i v horších světelných podmínkách a velmi dobře je na tom i přední kamera s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2,4. Nubia Z11 Mini je navíc tím modelem, u kterého dobré parametry týkající se foťáku nezůstávají jen na papíře, ale velmi výrazně se promítají do krásných fotek. Výhodou v souvislosti s větší kvalitou fotek je také velká kapacita úložiště 64 GB, která je na kvalitní snímky dostatečně velká.

Určitým problémem telefonu je straší operační systém Android 5.1, který přináší horší podporu aplikací a nenabízí tolik funkcí jako jeho novější verze.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,5
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Android 5.1

Závěr

Celkově je jasné, že Nubia Z11 Mini má na trhu své pevné místo především díky nízké ceně, za kterou získáte opravdu bezkonkurenční vybavení, což je také důvod proč se dostala do našeho výběru. Pokud hledáte slušně hardwarově vybavený telefon, který umí pořídit velice kvalitní fotky, ale nechcete investovat příliš velkou částku, pak pro vás bude tento telefon ideální volbou. Za relativní slabinu lze považovat průměrnou výdrž baterie a starší operační systém, ale vzhledem ke své ceně je tento model téměř bezkonkurenční

Recenze Nubia Z11 Mini

Nubia Z11 Mini

5 500 Kč Orientační cena