Recenze mobilu Nubia Z11 Mini | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Nubia Z11 Mini

Doporučujeme Při nákupu v kategorii fotomobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Solidní výkon
  • Slabší výdrž baterie
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nubia Z11 Mini je produktem od v česku poněkud méně známého výrobce mobilních telefonů ZTE. Ačkoliv se jedná o model určený spíše do střední třídy smartphonů (čemuž odpovídá i jeho cena), svým fotoaparátem i některými dalšími hardwarovými komponenty se hravě vyrovná některým mnohem dražším modelům.

Displej telefonu disponuje i přes své přízvisko „mini“ úhlopříčkou 5 palců s rozlišením Full HD. Telefon má pevnou konstrukci a kovové rámečky, které zaručují jeho odolnost. Baterie s kapacitou 2800 mAh přináší v kombinaci s náročností hardwarových komponent spíše průměrnou výdrž, ale ani tak nezaznamenává Nubia Z11 Mini v tomto ohledu nikterak katastrofální výsledky. Za zmínku stojí také to, že telefon je vybaven dvěma sloty na karty SIM a řadí se tak do skupiny telefonů podporujících tak zvané dual SIM

Výkon, fotoaparát a systém

Co se týče hardwarových komponent, procesor s frekvencí 1,5 GHz a osmi jádry by měl spolu s operační pamětí 3 GB RAM zajistit bezproblémový chod systému a zvládnou i leckterou náročnější aplikaci. S hraním extrémně náročných nových her však raději nepočítejte.

Největší doménou tohoto zdařilého modelu je pak jeho fotoaparát, který s rozlišením 16 Mpx a světelností f/2,0 zajistí velmi kvalitní snímky pořízené i v horších světelných podmínkách a velmi dobře je na tom i přední kamera s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2,4. Nubia Z11 Mini je navíc tím modelem, u kterého dobré parametry týkající se foťáku nezůstávají jen na papíře, ale velmi výrazně se promítají do krásných fotek. Výhodou v souvislosti s větší kvalitou fotek je také velká kapacita úložiště 64 GB, která je na kvalitní snímky dostatečně velká.

Určitým problémem telefonu je straší operační systém Android 5.1, který přináší horší podporu aplikací a nenabízí tolik funkcí jako jeho novější verze.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově je jasné, že Nubia Z11 Mini má na trhu své pevné místo především díky nízké ceně, za kterou získáte opravdu bezkonkurenční vybavení, což je také důvod proč se dostala do našeho výběru. Pokud hledáte slušně hardwarově vybavený telefon, který umí pořídit velice kvalitní fotky, ale nechcete investovat příliš velkou částku, pak pro vás bude tento telefon ideální volbou. Za relativní slabinu lze považovat průměrnou výdrž baterie a starší operační systém, ale vzhledem ke své ceně je tento model téměř bezkonkurenční

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nubia Z11 Mini
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nubia Z11 Mini

Nubia Z11 Mini

5 500 Kč Orientační cena