Menu

Recenze a porovnání Nubia Z17 Mini

Již se neprodává Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Duální fotoparát
  • Starší operační systém
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Nubia Z17 Mini, od značky Nubia patřící pod čínské ZTE se snaží na trhu prosadit se slušnými parametry, které v kombinaci s přijatelnou cenou nabízí slušný poměr ceny a výkonu. Při prvním pohledu na název pravděpodobně očekáváte, že telefon bude vybaven malým displejem, jak tomu u evropských modelů s přízviskem Mini bývá, opak je však pravdou. Telefon disponuje displejem větším než 5 palců a nabízí parametry, které opravdu evokují pocit, že se jedná spíše o pilotní model některé z velkých společností.

Design produktu je velmi zdařilý, především protože telefon je vybaven celokovovým tělem, který nabízí opravdu elegantní řešení. Displej má úhlopříčku 5,2 palce a rozlišení 1920 x 1080 v kombinaci s výbornými pozorovacími úhly, dobrým jasem a věrným podáním barev ho lze považovat za nadprůměrný. Kapacita baterie činí 2950 mAh, což je spíše slabší hodnota, ale ve spojení s úspornými komponenty přinese v praxi výdrž pohybující se okolo dvou dnů v pohotovostním režimu na jedno nabití.

Výkon a systém

Telefon pohání osmijádrový procesor, u kterého čtyři jádra pracují na frekvenci 1,95 GHz a čtyři na frekvenci 1,44 GHz. To dohromady s velmi slušnou kapacitou operační paměti RAM 4 GB přináší skvělé výkonnostní výsledky, díky kterým si zahrajete i náročné hry a zprovozníte nové aplikace. Úložiště námi vybraného modelu pak nabízí 64 GB paměti a je rozšířitelné paměťovou kartou. Co se týče fotoaparátu, můžete se v tomto ohledu těšit na další silnou stránku mobilu. Duální fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a clonou f/2,2 přináší opravdu velmi nadprůměrné výsledky, dokáže si poradit i se zhoršenými světelnými podmínkami a milovníci fotek jistě ocení také softwarovou vybavenost, která nabízí velkou spoustu režimů pro různé situace.

Pokud má telefon Nubia Z11 Mini výraznější slabinu, pak je to rozhodně operační systém. Telefon totiž i přes veškeré svoje kvality bohužel běží na straším Androidu 6.0, což ho ochuzuje o spoustu funkcí a podporu aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,95
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,2
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 6.0

Závěr

Model Z11 Mini lze hodnotit v poměru k pořizovací cenně rozhodně jen kladně. Telefon z vyšší střední třídy svými parametry dýchá na záda nejlepším mobilům od předních výrobců. Do našeho výběru se probojoval především díky dobrému displeji, raketovému výkonu a dobrému fotoaparátu. Pokud vám nevadí vybavenost starším operačním systémem, rozhodně tento kousek doporučujeme.

6 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Nubia Z17 Mini

Nubia Z17 Mini

6 000 Kč Orientační cena