Menu

Jaký ohebný mobil vybrat dle srovnání

Mobily z kategorie ohebných, nebo chcete-li skládacích, patří mezi revoluční novinky na trhu. Jaká však bude budoucnost tohoto odvětví a jestli si najdou místo ve vašich srdcích, to necháme na vás.

Přestože se ohebné telefony ještě nestaly mezi zákazníky obvyklou volbou, dá se očekávat, že jejich popularita v budoucnu poroste. Připravili jsme pro vás tedy výběr nejlepších zařízení z této kategorie a rozřadili je podle ceny a parametrového vybavení do skupin Dostupná varianta, Top cena/výkon a Top produkt na trhu. Některé modely byly výrobci teprve oznámeny k budoucímu prodeji, takže jejich konkrétní specifikace nejsou známé a dostaly od nás proto označení „Chystaný model“. Jakmile budou do prodeje uvedeny, jejich parametry doplníme.

Hlavními zohledňovanými specifikacemi byly charakteristiky týkající se výkonu, konstrukce, kapacity baterie, fotoaparátu, operačního systému nebo třeba celkové vybavenosti funkcemi. U modelů, které jsou již v prodeji a jsou známé jejich kompletní specifikace, jsme sepsali také detailní recenze, které se věnují popisu důležitých parametrů. Nezaměňujte však ohebný mobil za vlajkovou loď výrobce. Ne vždy platí, že je ohebný mobil také tím nejvýkonnějším, či nejlépe fotícím, co daná značka vyrábí.

Tato stránka je věnovaná specificky výběru mobilů se skládací konstrukcí, najdete zde i speciální návod Jak vybrat ohebný mobil. Pokud se však zajímáte o výběr smartphonu obecně, sepsali jsme pro vás také článek Jak vybrat smartphone.


Nejlepší ohebné mobily dle srovnání

Ohebné mobily

Varianta výběru
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Ohebné mobily

 • Revoluční konstrukční řešení
 • Výborný displej
 • Kvalitní fotoaparát
 • Velmi vysoká cena
 • Neodolná konstrukce
 • Ve složeném stavu poměrně hrubý

55 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
1.

Top cena/výkon

Ohebné mobily

 • Skládací konstrukce
 • Vysoký výkon
 • Solidní fotoaparát
 • Vysoká cena
 • Málo odolná konstrukce
 • Slabší výdrž baterie

25 000 Kč

Zobrazit nabídky
2.

Dostupná varianta

Ohebné mobily

 • "Véčková" konstrukce
 • Kapacita úložiště
 • Kapacita operační paměti
 • Slabší fotoaparát
 • Nízký výkon v kategorii
 • Chybí slot pro SIM a SD karty

27 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
3.

Další modely

Ohebné mobily

 • Konstrukční provedení
 • Vysoký výkon
 • Vybavenost moderními funkcemi
 • Očekávaná vysoká cena

-

Zobrazit nabídky

Srovnání základních parametrů ohebných mobilů

Recenze Samsung Galaxy Z Fold2 5G Samsung Galaxy Z Fold2 5G Recenze Samsung Galaxy Z Flip 8GB/256GB Samsung Galaxy Z Flip 8GB/256GB Recenze Motorola Razr Motorola Razr Recenze Microsoft Surface Duo Microsoft Surface Duo

Ocenění

Top produkt

Top cena/výkon

Dostupná varianta

Další modely

Kategorie

Ohebné mobily

Ohebné mobily

Ohebné mobily

Ohebné mobily

Orientační cena

55 000 Kč

25 000 Kč

27 000 Kč

-

Operační systém

Android 10

Android 10

Android 10

Android

Procesor

Snapdragon 865+

Snapdragon 855+

Snapdragon 710

Počet jader procesoru

8

8

8

Maximální frekvence procesoru (GHz)

3,09

2,96

2,2

Operační paměť RAM (GB)

12

8

6

Výkon podle AnTuTu

595 000

459 400

200 100

Velikost úložiště (GB)

256

256

128

Slot pro SD kartu

Ne

Ne

Ne

Úhlopříčka (v palcích ")

7,6

6,7

6,2

8,3

Technologie displeje

AMOLED

AMOLED

OLED

Rozlišení displeje

2208x1768

2636x1080

2142x876

Jemnost displeje

372

425

373

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

12

12

16

Počet fotoaparátů

3

2

1

Hodnocení fotoaparátu podle DXOMARK

105

Kapacita akumulátoru

4 500

3 300

2 510

Rychlonabíjení

Ano

Ano

Ano

Bezdrátové nabíjení

Ano

Ano

Ne

Krytí proti vodě a prachu

DUAL SIM

Ne

Ano

Ne

Čtečka otisku prstů

Ano

Ano

Ano

Technologie připojení k internetu

5G

LTE

LTE

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

GPS, GLONASS

NFC

Ano

Ano

Ano


Jak vybrat ohebný telefon

Ohebné telefony patří mezi modely vyšších cenových tříd. Proto obvykle kromě pokrokového konstrukčního řešení nabízejí také skvělé parametrové vybavení. V zásadě je možné konstatovat, že u výběru skládacích telefonů platí stejné postupy jako při výběru běžného smartphonu. Specifické jsou pak především způsoby, kterým se telefony skládají, jenž se liší podle jednotlivých modelů a výrobců. V případě některých skládacích telefonů se však může stát, že narazíte na nízký výkon nebo scházející výbavu, která je u všech ostatních telefonů typická. Doporučujeme tedy parametry zařízení před koupí důkladně nastudovat.

V následujícím krátkém článku si proto rozebereme hlavní specifikace doposud použitých způsobů skládání konstrukce a uvedeme konkrétní příklady vybraných modelů. Uvádíme pouze typy ohebných mobilů dostupných na českém trhu, je proto možné, že ve světovém měřítku narazíte například na trojnásobně ohebný displej či jiné řešení. Jakmile bude další varianta uvedena na český trh, informace doplníme.

Telefony s ohybatelným hlavním a druhým vnějším displejem

Zařízení s tímto druhem konstrukce jsou ovladatelné na dvou displejích. Vnější displej je menší a umožňuje snadné držení v jedné ruce, zachovává se poměrně dobrá kompaktnost. Pokud chcete využívat větší displej uvnitř, rozevřete konstrukci a rázem máte k dispozici větší úhlopříčku připomínající spíše rozměry tabletu. Cílem tohoto řešení je zvětšení plochy displeje za cenu objemnější konstrukce.

Zástupcem tohoto řešení je na trhu například Samsung Galaxy Z Fold2.

Telefony s „véčkovou“ konstrukcí a ohybatelným displejem

Poslední dosud známou skupinou ohebných telefonů budou ty s dobře známou „véčkovou“ konstrukcí. S tímto nápadem přišla na trh Motorola se svým modelem Razr. V případě takového druhu konstrukce můžete ovládat telefon na malém vnějším displeji podobně jako u Samsungu Fold. Rozkládání však probíhá jiným způsobem pomocí otevření konstrukce, jak jsme byli zvyklí u starých dobrých „véček“. Svým charakterem není cílem tohoto řešení zvětšit plochu displeje, ale naopak velikost displeje zachovat a telefon udělat kompaktnější.

Často kladené otázky k ohebným telefonům

Jaké výhody mají ohebné telefony?

Skládací displej v sobě skrývá dvě základní výhody odvíjející se od konkrétního provedení. Jedna z variant je ta, že díky skládacímu displeji je umožněno poskytnout uživateli výrazně větší plochu displeje na zařízení, které se vejde do kapsy. Druhým přístupem je „véčková“ konstrukce, kdy není cílem poskytovat větší plochu displeje, ale naopak udělat telefon kompaktnější při zachování stávajících úhlopříček.

Proč jsou ohebné telefony drahé?

Konstrukce telefonu s ohebným displejem je náročná na výrobu, materiály i vývoj. Vzhledem k těmto faktům se tak může stát, že narazíte na ohebné zařízení s cenou v řádech desítek tisíc, které se výkonem nevyrovná střední střídě smartphonů. Hlavní podíl investičních nákladů výrobce se totiž skrývá právě v technologii ohýbání displeje.

Jak vybrat ohebný telefon?

Primárně se zaměřte na osobní zkušenosti se zařízením. Pokud plánujete koupi svého prvního ohebného telefonu, zařízení si předem vyzkoušejte v některé ze specializovaných prodejen. Vlivem vyšší hmotnosti a často větších rozměrů nemusí toto provedení vyhovovat všem. Rovněž ohyb displeje lze i po rozložení vidět, plocha není dokonale rovná. Zvažte, pro jaké účely telefon potřebujete. To, že smartphone disponuje ohebným displejem nemusí znamenat, že se jedná o výkonné či kvalitně fotící zařízení.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 3.8 z 27 hlasů