Recenze mobilu OnePlus 3T 128GB | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání OnePlus 3T 128GB

Klady a zápory

  • Skutečná Dual SIM
  • Starší operační systém
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

OnePlus 3T 128GB, která je oficiálně prodávána v Česku méně známou společností Oppo přišla na trh s modelem, který má za přijatelnou cenu konkurovat vlajkovým lodím největších mobilních společností. Podle našeho názoru se mu to poměrně slušně daří. Telefon není oficiálně uváděn jako hybridní Dual SIM, protože vůbec nedisponuje slotem pro paměťové karty a tím pádem dává možnost pro zapojení dvou SIM karet na jednou v jakékoliv formě. Spolu s úložištěm 128 GB byste však měli vaše nároky na kapacitu bez problému uspokojit.

Ačkoliv je mobil od čínského výrobce, co se týče konstrukce, nedělá žádné kompromisy. Můžete se těšit na hliníkové tělo, které svojí pevností a líbivým designem nadělá opravdu hodně parády a hravě konkuruje nejlepším modelům. Displej s úhlopříčkou 5,5 a rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí dobré pozorovací úhly a zobrazení i za zhoršených světelných podmínek. Za zmínku stojí také softwarové možnosti, které nám telefon dává v souvislosti s ovládáním jasu a všeobecného nastavení displeje, které jsou také na velmi dobré úrovni. Baterie má kapacitu 3400 mAh, znamená zhruba průměrnou výdrž pohybující se okolo dvou dnů v provozu na jedno nabití.

Výkon a systém

Z pohledu hardwaru můžete očekávat také naprosto špičkové specifikace. Můžete se těšit na čtyřjádrový procesor kde dvě jádra běží na frekvenci 2,35 GHz a dvě na frekvenci 1,6 GHz. V záplavě osmijádrových konkurentů si vede telefon velmi dobře, a i díky nadstandardní velikosti operační paměti RAM 6 GB dokáže zprovoznit nejen nejnáročnější aplikace, ale poradí si i s nejnovějšími hrami. Neurazí ani fotoaparát s rozlišením 16 Mpx a světelností f/2,0, který dokáže pořizovat perfektní snímky i ve zhoršených světelných podmínkách a zaznamenat kvalitní videozáznam.

Telefon běží na operačním systému Android 6.0.1, což sice není nejnovější verze známého softwaru, ale díky speciální očištěné verzi se můžete u modelu OnePlus 3T 128GB těšit na bezproblémový chod a dobrou podporu aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon v našem testu zaobírá pevně své místo především díky tomu, že zdatně konkuruje vlajkovým lodím více známých značek a nabízí na rozdíl od většiny těchto modelů možnost Dual SIM. OnePlus 3T má samozřejmě své mouchy například v podobě staršího operačního systému, ale vzhledem k nižší pořizovací ceně než je běžná u špičkových modelů jiných značek, má v našem žebříčku pevné místo.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: OnePlus 3T 128GB
Jakub Gulec má v naší redakci roli technického experta. Tématu mobilních telefonů se věnuje dlouhodobě, navíc je technologickým nadšencem. Vysvětlí vám například, jak funguje eSIM a proč je tato varianta lepší, než klasická SIM karta. Na jeho recenze narazíte také například v kategorii televizí, notebooků, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze OnePlus 3T 128GB

OnePlus 3T 128GB

15 000 Kč Orientační cena