Menu

Recenze a porovnání Realme X3 SuperZoom 12GB/256GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 10 tisíc Kč

Datum doporučení: Listopad 2020

  • Vysoká obnovovací frekvence displeje
  • Výborný fotoaparát
  • Vysoký výkon
  • IPS displej
  • Bez krytí proti vodě
  • Bez konektoru jack 3,5 mm
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Výkonný model se špičkovým fotoaparátem, právě takový je Realme X3 SuperZoom. Společnost Realme si zatím teprve hledá své místo na trhu, nabízí tak prémiovou výbavu za přijatelné částky. Telefon nabídne výkon pro jakoukoliv variantu práce a díky velké operační i uživatelské paměti bude jeho chod maximálně plynulý.

Záda telefonu jsou provedena ve skle, devíze dražších zařízení. Dojem může trochu kazit plastový rámeček, který se v kombinaci se sklem moc nevyskytuje. Skleněná záda také nemusí vyhovovat všem uživatelům, takový materiál totiž více klouže v ruce. Izolace proti vodě bohužel není zvýšená, telefon tedy rozhodně nelze brát do sprchy nebo silnějšího deště. To co výrobce přidal na fotoaparátu, o kterém budeme hovořit dále, musel ubrat na displeji. Ten využívá technologii IPS, která nemá tak věrné zobrazení barev, jako je tomu u AMOLED displejů. Benefitem je však vysoká obnovovací frekvence s hodnotou 120 Hz. Ta zajišťuje naprosto plynulé zobrazení při hraní her či pohybu v operačním systému. Obrazovka o rozměrech 6,6’’ má rozlišení 2 400 x 1 080 px, jemnost displeje je tedy 399 PPI. V tomto případě platí, že čím vyšší číslo jemnost displeje nese, tím spíše nebude obraz kostrbatý. Za kvalitní však lze pokládat každý displej s PPI nad 350.

Kapacita baterie je 4 200 mAh a řadí se mezi větší. Výdrž baterie se však orientuje zejména podle odběru energie jednotlivých komponent, vypovídající jsou tak spíše uživatelská hodnocení. Ta hovoří o 8 hodinách výdrže při nepřerušovaném maximálním využití (například hraní her), reálná výdrž se tedy bude pohybovat někde okolo 2 dní. K dispozici je rychlonabíječka, která baterii doplní do 1 hodiny. Bezdrátové nabíjení k dispozici není.

Výkon a systém

Výkonný 8 jádrový procesor Snapdragon 855+ a 12 GB operační paměti jsou parametry, které v dané cenové kategorii konkurence nenabízí. Díky enormně velké operační paměti nemá počet spuštěných aplikací z pohledu výkonu žádné limity. Provoz zařízení bude plynulý a nerušený. Web AnTuTu hodnotí výkon tohoto modelu 513 100 body, čímž jej řadí mezi velmi výkonné smartphony. Hraní her, multimediální zábava, ani profesionální práce by tedy neměla dělat žádné problémy. Úložiště s prostorem 256 GB se dá označit jako velké, příliš tedy nevadí, že telefonu schází slot pro SD kartu. Pro představu, jedna fotka ze 64 MPx mobilního fotoaparátu má velikost okolo 20 MB. Takových fotek se do úložiště vejde přes 10 000.

Focení umožňují 4 zadní fotoaparáty, přičemž hlavní z nich má rozlišení 64 MPx. Web DXOMARK v době psaní článku neměl tento model ještě ohodnocen, nicméně podle uživatelských recenzí a porovnání s ostatními mobily jsou fotky velice kvalitní. Překvapivá je funkce optické stabilizace, která redukuje třes rukou a dovolí záznam stabilizovaného videa i fotek. Funkce Dual SIM je k dispozici, stejně jako NFC. Konektor pro jack 3,5 mm byste však na rámečku hledali marně, sluchátka tedy lze připojit pouze bezdrátově, nebo pomocí redukce z USB-C na jack. Navigace je zajištěna mimo GPS také systémem BeiDou a zejména výrazně přesnějším systémem Galileo.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 202
Operační systém Android 10
Procesor Snapdragon 855+
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,96
Operační paměť RAM (GB) 12
Výkon podle AnTuTu 513 100
Velikost úložiště (GB) 256
Slot pro SD kartu Ne
Úhlopříčka (v palcích ") 6,6
Technologie displeje IPS
Rozlišení displeje 2 400 x 1 080
Jemnost displeje 399
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 64
Počet fotoaparátů 4
Hodnocení fotoaparátu podle DXOMARK Neuvedeno
Kapacita akumulátoru 4 200
Rychlonabíjení Ano
Bezdrátové nabíjení Ne
DUAL SIM Ano
Čtečka otisku prstů Ano
Technologie připojení k internetu LTE
Navigační systémy GPS, BeiDou, Galileo
NFC Ano
Jack 3,5 mm Ne

Závěr

Tento model potěší každého, kdo upřednostní kvalitu fotek a výkon před ověřenou značkou a prémiovými funkcemi. Ze samotného názvu SuperZoom vyplývá, že primárním účelem tohoto mobilu je focení. Samozřejmostí je dostatečný výkon pro náročnější práci i hraní her. Displej má vysokou obnovovací frekvenci, nebude mít však tak dobrý kontrastní poměr, jako AMOLED displeje. Funkce Always, která dává možnost stálého zobrazení nejen data a času na vypnutém displeji, je tedy také z dosahu. Pokud byste hledali spíše kompaktnější zařízení zavedené značky, podívejte se na naši recenzi Apple iPhone SE 2020.

9 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Realme X3 SuperZoom 12GB/256GB

Realme X3 SuperZoom 12GB/256GB

9 000 Kč Orientační cena