Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A20e A202F Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Kvalita za dobrou cenu
  • Design
  • Operační systém
  • Plastová konstrukce
3 800 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Samsung se svým modelem Samsung Galaxy A20e A202F zacílil na zákazníky poptávající produkty z nejnižších cenových kategorií. Po nepříliš povedených pokusech z minulosti si kladl za cíl konkurovat značkám, které v těchto cenovkách hrají dlouhodobě prim. Podařilo se tuto snahu naplnit v realitu?

Přestože konstrukce telefonu je vyrobena z plastu, rozhodně nepůsobí nikterak lacině. Mobil dobře drží v ruce, nevrže a jeví se i jako poměrně odolný. Nechybí ani čtečka otisku prstů nebo 3,5 mm jack pro připojení sluchátek. Potěší vás jistě také plná podpora Dual SIM i při současném vložení paměťové karty. Na přední straně je pak samozřejmě displej, jehož úhlopříčka činí 5,8 palce a rozlišení 1560 x 720 pixelů. Ve výsledku se vám tak dostane kvalitních zobrazovacích vlastností. Dobré je i vykreslení barev nebo čitelnost displeje na slunci. Kapacita baterie činí 3000 mAh a telefon může při nižší míře využití na jedno nabití zvládnou i dva dny v provozu, což ho řadí mezi nadprůměr.

Výkon a systém

Výkon telefonu zajišťuje osmijádrový procesor na frekvenci 1,6 GHz, který spolu s operační pamětí 3 GB RAM postačí pro plynulý chod systému i provoz běžně náročných herních titulů a aplikací. Relativní slabinou je pak kapacita úložiště, která činí pouze 32 GB. Telefon však disponuje možností vložení paměťové karty, takže se nejedná o nepřekonatelný problém.

Slušná je také kvalita fotoaparátu. Ten nabídne rozlišení 13 Mpx a ačkoliv u podobné ceny nemůžete očekávat skvělé fotografické výsledky, pro běžné záznamové účely vám postačí. Problémy nastávají při zhoršených světelných podmínkách, kde se kvalita pořízených snímků rapidně zhoršuje.

Telefon běží na operačním systému Android 9, který je doplněn o šikovnou nadstavbu One UI. Systém funguje bez výraznějších problémů, záseků, a navíc je přehledný a snadný k ovládání.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,6
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 5,8
Rozlišení displeje 1560x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 9

Závěr

Model Samsung Galaxy A20e A202F lze hodnotit jako povedenou snahu o vytvoření konkurence pro značky tradičně se zaměřující na nižší cenové třídy. Za velmi přijatelnou pořizovací částku vám nabídne slušný výkon, nový operační systém nebo podporu Dual SIM. Za slabiny naopak považujeme menší kapacitu úložiště nebo pouze plastové tělo. Celkově telefon doporučujeme všem, kteří modely telefony od velkých značek, ale nechtějí investovat vysoké částky do vlajkových lodí nebo kousků vyšších cenovek. Pokud vás zajímají i další telefony v podobné ceně, můžeme vám doporučit například Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB.

3 800 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Samsung Galaxy A20e A202F Dual SIM

Samsung Galaxy A20e A202F Dual SIM

3 800 Kč Orientační cena