Recenze mobilu Samsung Galaxy A3 2016 A310F | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A3 2016 A310F

Klady a zápory

  • Fotoaparát
  • Kvalitní konstrukce
  • Nižší operační paměť
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy A3 2016 A310F je model, který se trochu vymyká telefonům, které jsou běžně k dostání ve střední cenové kategorii. Z počátku byl totiž kritizovaný za svoji vyšší cenu, která se postupem času stala podstatně přijatelnější i pro zákazníky, kteří hledají levnější produkt se slušnými parametry. V dnešní době si tak můžete model pořídit za cenu která plně odpovídá jeho kvalitám.

Telefon díky kvalitním použitým materiálům budí velmi honosný dojem a na první pohled se může designově vyrovnat i mnohem dražším modelům. Přední straně telefonu vévodí displej s úhlopříčkou 4,7 palce a rozlišením 1280 x 720 pixelů, který má jedinou slabinu ve viditelnosti rastru, což zapříčiňuje mírně „tečkovanou“ obrazovku. Jinak nabízí mobil dokonalé pozorovací úhly, dostatečný jas i velmi dobré zobrazení barev. Baterie má kapacitu 2300 mAh, což v kombinaci s menším displejem znamená v praxi výdrž až dva dny na jedno nabití při běžném používaní.

Výkon a systém

Co se týče výkonu, hlavním motorem je u telefonu Samsung Galaxy A3 2016 A310F jeho výkonný procesor se čtyřmi jádry o frekvenci 1,4 GHz a operační paměť 1,5 GB RAM, tyto parametry zajištují bezproblémový chod systému a zvládnou si poradit i s některými náročnějšími aplikacemi či hrami. Telefon disponuje interní pamětí o velikosti 16 GB, což není hodnota, která by zrovna oslnila, nicméně je rozšířitelná paměťovou kartou. Fotoaparát nabízí rozlišení 13 Mpx, LED diodu a automatické ostření, což v kombinaci se světelností f/1,9 znamená velmi dobré zaznamenávání barev i ve zhoršených světelných podmínkách a také poměrně dobré zaostřovaní.

Telefon běží na operačním systému Android 5.1.1, což lze považovat za relativní slabinu modelu, protože v roce 2017 se jedná o verzi, která je spíše zastaralá, a ačkoliv nabízí pořád slušnou podporu aplikací a spoustu funkcí, novějším verzím se nevyrovná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově hodnotíme Samsung Galaxy A3 2016 A310F velice kladně. Přes původní spekulace o vysoké ceně se stal postupně dostupným modelem s velmi slušnými specifikacemi překračující kvality běžného telefonu střední třídy a v dnešní době figuruje slušným poměrem ceny ku výkonu, což je také důvod, proč figuruje v našem žebříčku. Pokud hledáte telefon s kvalitním displejem, dobrým fotoaparátem, slušným výkonem a nevadí vám starší operační systém, jistě koupí tohoto Samsungu neučiníte špatné rozhodnutí.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy A3 2016 A310F
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy A3 2016 A310F

Samsung Galaxy A3 2016 A310F

5 000 Kč Orientační cena