Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A3 2016 A310F

Již se neprodává Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Fotoaparát
  • Kvalitní konstrukce
  • Nižší operační paměť
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy A3 2016 A310F je model, který se trochu vymyká telefonům, které jsou běžně k dostání ve střední cenové kategorii. Z počátku byl totiž kritizovaný za svoji vyšší cenu, která se postupem času stala podstatně přijatelnější i pro zákazníky, kteří hledají levnější produkt se slušnými parametry. V dnešní době si tak můžete model pořídit za cenu která plně odpovídá jeho kvalitám.

Telefon díky kvalitním použitým materiálům budí velmi honosný dojem a na první pohled se může designově vyrovnat i mnohem dražším modelům. Přední straně telefonu vévodí displej s úhlopříčkou 4,7 palce a rozlišením 1280 x 720 pixelů, který má jedinou slabinu ve viditelnosti rastru, což zapříčiňuje mírně „tečkovanou“ obrazovku. Jinak nabízí mobil dokonalé pozorovací úhly, dostatečný jas i velmi dobré zobrazení barev. Baterie má kapacitu 2300 mAh, což v kombinaci s menším displejem znamená v praxi výdrž až dva dny na jedno nabití při běžném používaní.

Výkon a systém

Co se týče výkonu, hlavním motorem je u telefonu Samsung Galaxy A3 2016 A310F jeho výkonný procesor se čtyřmi jádry o frekvenci 1,4 GHz a operační paměť 1,5 GB RAM, tyto parametry zajištují bezproblémový chod systému a zvládnou si poradit i s některými náročnějšími aplikacemi či hrami. Telefon disponuje interní pamětí o velikosti 16 GB, což není hodnota, která by zrovna oslnila, nicméně je rozšířitelná paměťovou kartou. Fotoaparát nabízí rozlišení 13 Mpx, LED diodu a automatické ostření, což v kombinaci se světelností f/1,9 znamená velmi dobré zaznamenávání barev i ve zhoršených světelných podmínkách a také poměrně dobré zaostřovaní.

Telefon běží na operačním systému Android 5.1.1, což lze považovat za relativní slabinu modelu, protože v roce 2017 se jedná o verzi, která je spíše zastaralá, a ačkoliv nabízí pořád slušnou podporu aplikací a spoustu funkcí, novějším verzím se nevyrovná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,4
Operační paměť RAM (GB) 1,5
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (v palcích ") 4,7
Rozlišení displeje 1280x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 5.1

Závěr

Celkově hodnotíme Samsung Galaxy A3 2016 A310F velice kladně. Přes původní spekulace o vysoké ceně se stal postupně dostupným modelem s velmi slušnými specifikacemi překračující kvality běžného telefonu střední třídy a v dnešní době figuruje slušným poměrem ceny ku výkonu, což je také důvod, proč figuruje v našem žebříčku. Pokud hledáte telefon s kvalitním displejem, dobrým fotoaparátem, slušným výkonem a nevadí vám starší operační systém, jistě koupí tohoto Samsungu neučiníte špatné rozhodnutí.

Recenze Samsung Galaxy A3 2016 A310F

Samsung Galaxy A3 2016 A310F

5 000 Kč Orientační cena