Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Kompaktnost
  • Výkon
  • Kvalita fotoaparátu
  • Plastová konstrukce
4 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Samsung Galaxy A40 si klade za cíl v nižší cenovce uspokojit zákazníky, kteří hledají kompaktnost s menším displejem a zároveň poptávají dostatečný výkon a obecnou kvalitu od známé značky.

Protože hlavní doménou mobilu má být jeho kompaktnost, zaujme vás na první pohled samozřejmě především svými rozměry. Samsung Galaxy A40 tak působí minimalisticky a velmi snadno se drží v ruce i díky své celkové hmotnosti, která se zastavila na hodnotě 140 gramů. Přední straně pak vévodí displej s úhlopříčkou 5,9 palce a rozlišením 3 840 × 2 160 px. Tato kombinace stačí na dobré zobrazovací vlastnosti a komfortní čitelnost, díky čemuž se telefon řadí v podobné cenovce do nadprůměru. Baterie naopak nabízí kapacitu spíše podprůměrných 3100 mAh, ale díky menšímu displeji a sladění hardwaru se softwarem mobil vydrží na jedno nabití zhruba jeden a půl dne běžného používání, což je slušná hodnota.

Výkon a systém

Výkon mobilu je zajištěn osmijádrovým procesorem s frekvencí až 1,77 GHz a operační pamětí 4 GB RAM. Díky tomu Galaxy A40 bez problému zvládne i náročnější hry a s plynulostí chodu systému nemá žádný problém. Úložiště vám nabídne 64 GB prostoru a je rozšiřitelný paměťovou kartou až do výše 1 TB.

Nezklame ani fotoaparát. Samsung A40 disponuje 16 Mpx snímačem a přináší dostatečnou ostrost, pestrost a obecnou kvalitu snímků. V konkurenci mobilů z nejnižších cenovek tak lze považovat foťák také za nadstandardní.

Jak je u Samsungu tradicí, bez problémů běží i operační systém Android 9.0. Chytré rozšíření One UI navíc umožňuje intuitivní a jednoduché ovládání, takže celkově je softwarové řešení velmi dobré.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,77
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,9
Rozlišení displeje 3840x2160
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Android 9

Závěr

Mobil Samsung Galaxy A40 je povedeným kouskem, který patří k tomu nejlepším v nejnižší cenové kategorii. Jeho hlavní doménou je kompaktnost, ale nezklame vás ani v ohledu výkonu nebo kvality fotoaparátu. Určitým zklamáním je snad jen plastová konstrukce, která ale na druhou stranu přináší nižší hmotnost a celkovou kompaktnost. Pokud hledáte telefon v podobné cenovce s kvalitnější konstrukcí, doporučujeme vám přečíst například recenzi telefonu Xiaomi Mi 8 Lite 4GB/64GB.

4 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

4 600 Kč Orientační cena