Recenze mobilu Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Kompaktnost
  • Výkon
  • Kvalita fotoaparátu
  • Plastová konstrukce
4 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Samsung Galaxy A40 si klade za cíl v nižší cenovce uspokojit zákazníky, kteří hledají kompaktnost s menším displejem a zároveň poptávají dostatečný výkon a obecnou kvalitu od známé značky.

Protože hlavní doménou mobilu má být jeho kompaktnost, zaujme vás na první pohled samozřejmě především svými rozměry. Samsung Galaxy A40 tak působí minimalisticky a velmi snadno se drží v ruce i díky své celkové hmotnosti, která se zastavila na hodnotě 140 gramů. Přední straně pak vévodí displej s úhlopříčkou 5,9 palce a rozlišením 3 840 × 2 160 px. Tato kombinace stačí na dobré zobrazovací vlastnosti a komfortní čitelnost, díky čemuž se telefon řadí v podobné cenovce do nadprůměru. Baterie naopak nabízí kapacitu spíše podprůměrných 3100 mAh, ale díky menšímu displeji a sladění hardwaru se softwarem mobil vydrží na jedno nabití zhruba jeden a půl dne běžného používání, což je slušná hodnota.

Výkon a systém

Výkon mobilu je zajištěn osmijádrovým procesorem s frekvencí až 1,77 GHz a operační pamětí 4 GB RAM. Díky tomu Galaxy A40 bez problému zvládne i náročnější hry a s plynulostí chodu systému nemá žádný problém. Úložiště vám nabídne 64 GB prostoru a je rozšiřitelný paměťovou kartou až do výše 1 TB.

Nezklame ani fotoaparát. Samsung A40 disponuje 16 Mpx snímačem a přináší dostatečnou ostrost, pestrost a obecnou kvalitu snímků. V konkurenci mobilů z nejnižších cenovek tak lze považovat foťák také za nadstandardní.

Jak je u Samsungu tradicí, bez problémů běží i operační systém Android 9.0. Chytré rozšíření One UI navíc umožňuje intuitivní a jednoduché ovládání, takže celkově je softwarové řešení velmi dobré.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil Samsung Galaxy A40 je povedeným kouskem, který patří k tomu nejlepším v nejnižší cenové kategorii. Jeho hlavní doménou je kompaktnost, ale nezklame vás ani v ohledu výkonu nebo kvality fotoaparátu. Určitým zklamáním je snad jen plastová konstrukce, která ale na druhou stranu přináší nižší hmotnost a celkovou kompaktnost. Pokud hledáte telefon v podobné cenovce s kvalitnější konstrukcí, doporučujeme vám přečíst například recenzi telefonu Xiaomi Mi 8 Lite 4GB/64GB.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

4 600 Kč Orientační cena