Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

Klady

  • Kompaktnost
  • Výkon
  • Kvalita fotoaparátu

Zápory

  • Plastová konstrukce
4 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Samsung Galaxy A40 si klade za cíl v nižší cenovce uspokojit zákazníky, kteří hledají kompaktnost s menším displejem a zároveň poptávají dostatečný výkon a obecnou kvalitu od známé značky.

Protože hlavní doménou mobilu má být jeho kompaktnost, zaujme vás na první pohled samozřejmě především svými rozměry. Samsung Galaxy A40 tak působí minimalisticky a velmi snadno se drží v ruce i díky své celkové hmotnosti, která se zastavila na hodnotě 140 gramů. Přední straně pak vévodí displej s úhlopříčkou 5,9 palce a rozlišením 3 840 × 2 160 px. Tato kombinace stačí na dobré zobrazovací vlastnosti a komfortní čitelnost, díky čemuž se telefon řadí v podobné cenovce do nadprůměru. Baterie naopak nabízí kapacitu spíše podprůměrných 3100 mAh, ale díky menšímu displeji a sladění hardwaru se softwarem mobil vydrží na jedno nabití zhruba jeden a půl dne běžného používání, což je slušná hodnota.

Výkon a systém

Výkon mobilu je zajištěn osmijádrovým procesorem s frekvencí až 1,77 GHz a operační pamětí 4 GB RAM. Díky tomu Galaxy A40 bez problému zvládne i náročnější hry a s plynulostí chodu systému nemá žádný problém. Úložiště vám nabídne 64 GB prostoru a je rozšiřitelný paměťovou kartou až do výše 1 TB.

Nezklame ani fotoaparát. Samsung A40 disponuje 16 Mpx snímačem a přináší dostatečnou ostrost, pestrost a obecnou kvalitu snímků. V konkurenci mobilů z nejnižších cenovek tak lze považovat foťák také za nadstandardní.

Jak je u Samsungu tradicí, bez problémů běží i operační systém Android 9.0. Chytré rozšíření One UI navíc umožňuje intuitivní a jednoduché ovládání, takže celkově je softwarové řešení velmi dobré.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil Samsung Galaxy A40 je povedeným kouskem, který patří k tomu nejlepším v nejnižší cenové kategorii. Jeho hlavní doménou je kompaktnost, ale nezklame vás ani v ohledu výkonu nebo kvality fotoaparátu. Určitým zklamáním je snad jen plastová konstrukce, která ale na druhou stranu přináší nižší hmotnost a celkovou kompaktnost. Pokud hledáte telefon v podobné cenovce s kvalitnější konstrukcí, doporučujeme vám přečíst například recenzi telefonu Xiaomi Mi 8 Lite 4GB/64GB.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

Samsung Galaxy A40 A405F Dual SIM

4 600 Kč Orientační cena