Recenze mobilu Samsung Galaxy A5 2017 A520F | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A5 2017 A520F

Klady a zápory

  • Dobrý výkon
  • Starší operační systém
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Samsung Galaxy A5 2017 jistě zaujme zejména uživatele, kteří hledají telefon ze střední cenové kategorie a spoléhají se přitom na kvalitu od ověřené značky. Ačkoliv samozřejmě v řadě ohledů zaostává za vlajkovými modely společnosti Samsung i konkurence, můžete od něj za přijatelnou cenu očekávat velmi pozitivní výsledky.

Design telefonu je samozřejmě velmi subjektivní záležitostí, za doménu modelu A5 2017 se však často považuje jeho elegantní provedení. Telefon se velmi podobá dražšímu modelu Galaxy S7. Dobře se drží a je i relativně odolný proti poškození díky kovovému rámečku a pevnému sklu Gorilla Glass 4. Přední straně telefonu logicky vévodí displej s úhlopříčkou 5,2 palce. Jeho rozlišení 1920 x 1080 se v kombinaci s výbornými pozorovacími úhly, dobrou čitelností na slunci a věrnému zobrazení barev promítá do komplexně skvělých zobrazovacích vlastností, které v podobné cenové kategorii těžko hledají konkurenci. Dobrá je i výdrž baterie. Kapacita 3000 mAh by měla vydržet při běžném zatížení zhruba den a půl v provozu na jedno nabití.

Výkon a systém

V ohledu výkonu je důležité zmínit především to, že telefon disponuje procesorem s osmi jádry běžícími na frekvenci 1,9 GHz. V kombinaci s operační pamětí 3 GB RAM se pak jedná o variantu, která postačí pro naprosto bezproblémový chod systému a všech základních úkonů. Navíc si poradí i s náročnějšími aplikacemi a některými novými hrami, ačkoliv se samozřejmě nejedná o model určený primárně pro tyto účely. Co se týče kapacity úložiště, telefon nabídne 32 GB prostoru a standard v podobě možného rozšíření paměťovou kartou. Fotoaparát si vede velmi dobře a 16 Mpx v kombinaci se světelností f/1,9 přináší skvělé výsledky, které jsou v podobné cenovce nadprůměrné.

Slabinou telefonu operační systém, starší verze Android 6.0 může mít občas problémy s podporou aplikací i menší vybaveností funkcemi.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Samsung Galaxy A5 2017 je modelem střední cenové třídy, který nabízí skvělý poměr ceny ku výkonu a jeho koupě se nemusí bát ani náročnější zákazníci. V ceně okolo 6000 Kč se jedná o zařízení v naprosté špičce. Jeho hlavní výhodou je kvalitní konstrukce, dobrá výdrž baterie a skvělý displej. Zklamala nás jen vybavenost starým operačním systémem.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy A5 2017 A520F
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy A5 2017 A520F

Samsung Galaxy A5 2017 A520F

6 000 Kč Orientační cena