Recenze mobilu Samsung Galaxy A50 A505F 4GB/128GB Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A50 A505F 4GB/128GB Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Kvalitní displej
  • Kapacita úložiště
  • Převážně plastová konstrukce
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobil Samsung Galaxy A50 A505F 4GB/128GB Dual SIM je povedeným modelem střední třídy od světoznámé značky. Jaké výhody svým uživatelům nabízí a zda se může v něčem rovnat i telefonům z vyšších cenovek si rozebereme v následující recenzi.

Konstrukce telefonu je na pohled velmi líbivá a jeví se i poměrně kompaktně. Telefon dobře drží v ruce a snadno se s ním manipuluje. Co se týče použitých materiálů ,vsadil výrobce z velké části na plast doplněný skleněnými prvky. Tato varianta telefon samozřejmě neřadí mezi luxusní modely, ale u podobné ceny jsme na plastové konstrukce poměrně zvyklí. Na přední straně telefonu je kvalitní displej s úhlopříčkou 6,4 palce a rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Zobrazovací vlastnosti jsou na dobré úrovni, a vzhledem k ceně lze považovat kvalitu displeje za naprosto dostačující. Baterie s kapacitou 4000 mAh se projeví ve výdrži zhruba jeden a půl dne běžného používání, což je vzhledem k velkému energeticky náročnému displeji velmi slušná hodnota.

Výkon a systém

Telefon disponuje osmijádrovým procesorem s maximální frekvencí 2,3 GHz a operační pamětí 4 GB RAM. Díky tomu nebudete mít problém s plynulým chodem systému a telefon si poradí i s náročnějšími aplikacemi a novějšími herními tituly. Kapacita úložiště činí naprosto dostačujících 128 GB, a protože je paměť navíc rozšiřitelná o paměťové karty neměli byste narazit na problém s nedostatkem prostoru.

Co se týče fotoaparátu, také by vás měl bez problémů uspokojit. Výrobce vsadil hned na trojici zadních fotoaparátů s rozlišením 25, 8 a 5 Mpx. Výsledkem jsou fotky pořízené s dobrou ostrostí i věrným barevným vykreslením. Kvalita videa je o něco nižší, ale vzhledem k ceně telefonu se nejedná o žádnou katastrofu.

Telefon běží na operačním systému Android 9 s nadstavbou One U. Nejnovější verze hojně používaného operačního systému je tak dobře vyladěná a telefon s ní pracuje velmi dobře.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil Samsung Galaxy A50 A505F 4GB/128GB Dual SIM hodnotíme kladně. Pokud hledáte telefon ze střední třídy a preferujete model od jedné z předních značek, pak vás jistě nezklame. Jeho silnou stránkou je například kvalitní displej nebo dostatečná kapacita vnitřní paměti. Za slabinu naopak považujeme převážně plastovou konstrukci či nižší kvalitu videozáznamu. Pokud hledáte telefon od stejné značky s kvalitnější konstrukcí a lepší kvalitou záznamu, můžeme vám doporučit alternativu v podobě modelu Samsung Galaxy S9 Plus G965F 64GB Dual SIM.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy A50 A505F 4GB/128GB Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy A50 A505F 4GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy A50 A505F 4GB/128GB Dual SIM

7 000 Kč Orientační cena