Recenze mobilu Samsung Galaxy A8 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy A8

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Kvalitní konstrukce
  • Skvělý displej
  • Slabší baterie
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy A8 je model cílící na zákazníky, kteří poptávají vysokou kvalitu od ověřené značky, ale od vlajkových modelů je odrazují vysoké pořizovací náklady. Samsung modelem dokazuje, že i mimo vlajkové lodi můžete dostat kvalitní telefon, a navíc v přiměřené cenové hladině.

Samsung je v ohledu konstrukčního řešení vždy precizní. Pro model A8 získal i certifikaci IP 68, která svědčí o odolnosti konstrukce proti vniknutí prachu nebo vody. Konstrukce je navíc celkově velmi kompaktní a pevná. Jistým bonusem je také zachování značné míry elegance, která tak dělá telefon, i přes vysokou odolnost, velmi designově líbivým. Přední straně telefonu dominuje displej s úhlopříčkou 5,6 palce a rozlišením 2 220 × 1 080 pixelů. Ten má výborné zobrazovací vlastnosti, ať už mluvíme o pozorovacích úhlech, věrnosti podaných barev nebo čitelnosti na slunci. Baterie přináší kapacitu 3000 mAh a v reálném využití vydrží při náročném provozu zhruba necelý den zatížení, což řadí telefon v tomto ohledu spíš k podprůměru.

Výkon a systém

Telefon Samsung je poháněn procesorem s osmi jádry a frekvencí 2,2 GHz. Operační paměť pak činí 4 GB a tato kombinace je dostačující pro plynulý chod systému, provoz náročných aplikací i hraní nových her. Co se týče fotoaparátu, i zde lze sledovat nadprůměrné výsledky determinované rozlišením 16 Mpx a světelností f/1,7. Jistým nešvarem fotoaparátu je neschopnost poradit si s horšími světelnými podmínkami, se kterými se kvalita snímků výrazně snižuje. Obecně tak lze konstatovat, že fotoaparát nemůže konkurovat fotomobilům, na druhou stranu je kvalitní a poslouží pro běžné využití zcela bez problémů.

Telefon je vybaven softwarem Android 7.1. To znamená slušnou podporu aplikací i dobrou výbavu funkcemi. Sladění s hardwarem je také na výborné úrovni a telefon běží plynule.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Samsung modelem A8 cílí na náročné zákazníky, kteří ale nepoptávají vyloženě špičkové produkty této značky. Zaměřil se na střední třídu a nabízí v ní velmi obstojné parametry. Samozřejmě část pořizovací ceny stále platíte za renomé značky, na druhou stranu Samsung je opravdu prověřená kvalita, a investice tak může být výhodná i z této perspektivy. Celkově hodnotíme telefon kladně. Jeho doménou je kvalitní konstrukce, dobrý výkon a nebo třeba skvělý displej. Naopak za slabinu lze považovat nižší výdrž baterie. Pokud hledáte telefon s podobnými parametry a lepší výdrží, můžeme vám doporučit například Honor 9.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy A8

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8

10 000 Kč Orientační cena