Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy Note10

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Září 2019

  • Výkon
  • Fotoaparát
  • Nepodporuje paměťové karty
  • Skleněná záda se špiní
23 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung si dal za úkol v modelu Note 10 ztělesnit velký, ale kompaktní a zároveň dostatečně výkonný a kvalitní telefon, který uspokojí zájemce o modely vyšší střední třídy. Vsadil na osvědčenou kvalitu a přidal některé prvky, kterými by se rád odlišil od konkurence. Na všechny parametry této řady se zaměříme v následující recenzi.

Zadní strana telefonu zaujme skleněným materiálem, který je u modelů vyšší třídy již jakýsi standard. Designově je to velmi líbivé, bohužel je však Note 10 poměrně náchylný k zašpinění a na skleněných zádech zůstávají výrazné otisky prstů. Boky telefonu jsou kovové a zvykat si budete muset také na ostřejší hrany. Na druhou stranu celek působí dostatečně kompaktně, elegantně a zároveň je telefon i odolný (deklarováno normou IP 68). Displej nabídne úhlopříčku 6,3 palce, která v kombinaci s rozlišením 2280 × 1080 pixelů přináší dobrý jas, čitelnost i velmi věrné zobrazení barev. Baterie poskytne kapacitu 3500 mAh. To v praxi znamená výdrž celého dne intenzivního využívání a telefon se i v tomto ohledu řadí k nadprůměru.

Výkon a systém

O výkon je postaráno díky osmijádrovému procesoru s maximální frekvencí 2,7 GHz. Ten je doplněn operační pamětí 8 GB RAM a stačí na provoz všech běžných aplikací, včetně těch, které jsou velmi náročné na výpočetní úkony. Problémy by tedy neměly nastat ani v momentě, kdy telefon vystavíte větší zátěži. Kapacita úložiště činí u námi vybrané varianty 256 GB a bohužel není rozšiřitelná pomocí vložení paměťové karty, což je u Samsungu poněkud netypické. Na druhou stranu výrobce ušetřil díky tomuto kroku prostor a podařilo se mu telefon ještě více zkompaktnit.

O kvalitu pořízených snímků se starají hned tři snímače, jejichž rozlišení je 16 Mpx 12 Mpx a 12 Mpx. Fotoaparát si vede velmi dobře a nemá problém ani se zhoršenými světelnými podmínkami. Na své si tak přijdete i v nočních hodinách nebo tmavších prostorech.

Telefon je samozřejmě osazen nejnovější (září 2019) verzí operačního systému Android 9.0. Díky nadstavbě Samsung One UI vše funguje, jak má a chod systému je dostatečně plynulý a intuitivní. Při běžném používání těžko narazíte na problémy se zasekáváním.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Operační paměť RAM (GB) 8
Velikost úložiště (GB) 256
Úhlopříčka (v palcích ") 6,3
Rozlišení displeje 2280x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Android 9

Závěr

Mobil Note 10 je zařízením s velkým displejem, které zároveň zůstává dostatečně kompaktní a odolné. Díky svému výkonu, kvalitnímu fotoaparátu a nebo třeba nadprůměrné výdrži se jeví jako vhodná volba pro všechny, kteří mají zájem o univerzálního multimediálního pomocníka za přijatelnou cenu. Zklame snad jen nemožnost rozšíření paměti paměťovou kartou nebo náchylnost skleněných zad k zašpinění. Celkově však telefon hodnotíme velmi pozitivně a vidíme ho jako dobrou volbu, pokud hledáte výkon bez větších kompromisů, ale nechcete utrácet peníze za přední modely. Pokud vám vyšší pořizovací cena nedělá problém a hledáte nadupanější alternativu, doporučujeme vám třeba Samsung Galaxy S10 Plus.

23 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10

23 000 Kč Orientační cena