Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy S20 Ultra 16GB/512GB Dual SIM

32,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

Klady

  • Výkon
  • Kvalita konstrukce
  • Displej

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chybějící 3,5 mm Jack
  • Umístění zadních fotoaparátů
39 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung se svou novou (březen 2020) vlajkovou lodí Galaxy S20 Ultra opět cílí na nejnáročnější zákazníky na trhu. Pokouší se tak pokračovat v trendu nastoleném od předchozích srovnatelných modelů a nabídnout kvalitu bez kompromisů. Zamyšlení nad tím, zda jsou tato očekávání naplněna přinášíme v následující recenzi.

Tak jako u dalších předních produktů od Samsungu můžeme konstatovat, že konstrukční zpracování mobilu je na špičkové úrovni. Přesto se však od svých předchůdců v tomto ohledu poměrně výrazně liší zejména díky nadstandardní velikosti displeje. Úhlopříčka 6,9 palců navíc v kombinaci s rozlišením 3200 x 1440 přináší skvělé zobrazovací schopnosti. Rámečky telefonu jsou vyrobeny z hliníku a konstrukce s celkovou hmotností 222 gramů dobře padne do ruky. Trochu diskutabilní je umístění snímačů fotoaparátu, které v některých případech může manipulaci s telefonem ztěžovat a mrzet by vás mohla také absence sluchátkové přípojky. Obecně je ale konstrukce celkově velmi kvalitní, elegantní a odolná.

Kapacita baterie činí 5000 mAh, což je velmi nadstandardní číslo. I přes zmiňovanou velkou úhlopříčku může telefon při střídmějším využívání vydržet i dva dny na jedno nabití.

Výkon a systém

U námi vybrané varianty telefonu Galaxy S20 vás potěší také téměř bezkonkurenční výkon. Mobil disponuje procesorem na taktu 2,8 GHz s osmi jádry a operační pamětí 16 GB RAM. Toto spojení je samozřejmě zcela dostačující k provozu jakýchkoliv aplikací a v podstatě si poradí s čímkoliv, včetně těch nejsložitějších výpočetních úkonů. Úložiště přinese kapacitu 512 GB, a i v tomto případě můžeme konstatovat, že se jedná o hodnotu více než dostačující pro práci s běžným objemem dat. Plusem je pak také zachovaná možnost rozšíření paměti prostřednictvím vložení paměťové karty.

Jak již bylo zmíněno, na zadní straně telefonu se nachází tři snímače s rozlišením 108, 48 a 12 Mpx a doplňujícím fotoaparátem pro zachycení hloubky snímků. Celkově se tato kombinace promítá do téměř bezkonkurenčních výsledků v podobě těch nejkvalitnějších fotografií, které můžete s mobilním zařízením vůbec pořídit.

Samozřejmostí je vybavenost nejnovější verzí operačního systému Android 10 s nadstavbou One UI 2.1, která je na telefonu perfektně vyladěná a systém tak běží bez sebemenších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil Samsung Galaxy S20 Ultra nemůžeme obecně hodnotit jinak než pozitivně. Díky jeho výkonu, skvělému displeji, výdrži i velmi kvalitní konstrukci, ho lze označit jako vůbec to nejlepší co je na trhu momentálně k dispozici. Za slabou stránku můžeme považovat vysokou cenu a trochu diskutabilní umístění fotoaparátu na zadní straně konstrukce, mrzet také může absence sluchátkového jacku, která se u nových modelů však stává spíše už standardem. Celkově můžeme telefon doporučit všem, kteří při pořizování neberou ohledy na cenu a poptávají nekompromisní kvalitu. Pokud vám naopak nedělá problém model se starším datem vydání, může být zajímavou alternativou třeba Samsung Galaxy S10 Plus G975F 512GB.

39 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy S20 Ultra 16GB/512GB Dual SIM | Hodnocení: 32,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy S20 Ultra 16GB/512GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 Ultra 16GB/512GB Dual SIM

39 000 Kč Orientační cena