Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy S7 Edge

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní kosntrukce
  • Výkon
  • Vyšší cena
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy S7 Edge je modelem z předposlední řady známé jihokorejské firmy, která jeho produkcí cílila na zákazníky poptávající mobily z vyšší střední cenové kategorie. Telefon samozřejmě jako pilotní model této značky nabízí i o rok později stále velmi slušné parametry navíc už s podstatně nižší cenu.

Jak je již u modelů této značky zvykem nechybí ani S7 Edge kvalitní designové zpracování. Zahnutý displej, kovové šasi a odolné sklo Gorilla Glass nabízí nejen líbivou kombinaci, ale také velmi praktickou odolnost proti případnému poškození. Tento fakt dokládá i to, že telefon disponuje normou IP68, která zaručuje jeho odolnost prosti vniknutí prachu a ponoření do vody v hloubce až 1,5 metru na dobu třiceti minut. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Zobrazovací schopnosti jsou taky na velmi dobré úrovni, můžete se tak těšit na výborné pozorovací úhly, zobrazení barev i dostatečný jas. Baterie s kapacitou 3600 mAh přináší výdrž, která se pohybuje při běžném provozu mezi jedním a dvěma dny na jedno nabití.

Výkon a systém

Výkonnostně se Samsung Galaxy S7 Edge spoléhá na osmijádrový procesor s čtyřmi jádry o taktu 2,3 GHz a čtyřmi o taktu 1,6 GHz, tato kombinace dohromady s operační pamětí 4 GB RAM znamená prakticky neomezené možnosti v ohledu provozu těch nejnáročnějších aplikací a her. Velikost interní paměti skýtá 32 GB a je rozšířitelná paměťovou kartou. Fotoaparát nabídne rozlišení 12,3 Mpx a velmi slušnou světelnost f/1,7 a tyto hodnoty rezonují v opravdu kvalitní snímky. Nejedná se sice přímo o fotomobil a model má někdy problémy s tmavými místy, ale celkově lze fotoaparát rozhodně hodnotit kladně.

Z pohledu softwaru je díky loňskému modelovému roku vybaven telefon starší verzí Androidu 6.0.1, která ale v kombinaci s nástavbou TouchWiz jistě neurazí, a naopak nabídne slušné možnosti nastavení a dobrou podporu aplikací. Sladění systému s hardwarem je pak také na velice dobré úrovni, jak je tomu u Samsungu zvykem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,3
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 2560x1440
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12,3
Operační systém Android 6.0

Závěr

Ačkoliv se nejedná o model z roku 2017 stále se Samsung Galaxy S7 Edge řadí mezi nejlepší mobily na trhu a pokud chcete ušetřit nějakou korunu, oproti nákupu telefonů z nejvyšších cenovek, se vám jistě jeho koupě vyplatí. V našem výběru má místo především díky tomu, že nezaostává téměř v žádném ohledu, a naopak nabízí nadstandardní vybavení hodné spíše nejnovějších modelů.

12 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 Edge

12 000 Kč Orientační cena