Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy S7 Edge

Klady a zápory

  • Kvalitní kosntrukce
  • Výkon
  • Vyšší cena
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy S7 Edge je modelem z předposlední řady známé jihokorejské firmy, která jeho produkcí cílila na zákazníky poptávající mobily z vyšší střední cenové kategorie. Telefon samozřejmě jako pilotní model této značky nabízí i o rok později stále velmi slušné parametry navíc už s podstatně nižší cenu.

Jak je již u modelů této značky zvykem nechybí ani S7 Edge kvalitní designové zpracování. Zahnutý displej, kovové šasi a odolné sklo Gorilla Glass nabízí nejen líbivou kombinaci, ale také velmi praktickou odolnost proti případnému poškození. Tento fakt dokládá i to, že telefon disponuje normou IP68, která zaručuje jeho odolnost prosti vniknutí prachu a ponoření do vody v hloubce až 1,5 metru na dobu třiceti minut. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Zobrazovací schopnosti jsou taky na velmi dobré úrovni, můžete se tak těšit na výborné pozorovací úhly, zobrazení barev i dostatečný jas. Baterie s kapacitou 3600 mAh přináší výdrž, která se pohybuje při běžném provozu mezi jedním a dvěma dny na jedno nabití.

Výkon a systém

Výkonnostně se Samsung Galaxy S7 Edge spoléhá na osmijádrový procesor s čtyřmi jádry o taktu 2,3 GHz a čtyřmi o taktu 1,6 GHz, tato kombinace dohromady s operační pamětí 4 GB RAM znamená prakticky neomezené možnosti v ohledu provozu těch nejnáročnějších aplikací a her. Velikost interní paměti skýtá 32 GB a je rozšířitelná paměťovou kartou. Fotoaparát nabídne rozlišení 12,3 Mpx a velmi slušnou světelnost f/1,7 a tyto hodnoty rezonují v opravdu kvalitní snímky. Nejedná se sice přímo o fotomobil a model má někdy problémy s tmavými místy, ale celkově lze fotoaparát rozhodně hodnotit kladně.

Z pohledu softwaru je díky loňskému modelovému roku vybaven telefon starší verzí Androidu 6.0.1, která ale v kombinaci s nástavbou TouchWiz jistě neurazí, a naopak nabídne slušné možnosti nastavení a dobrou podporu aplikací. Sladění systému s hardwarem je pak také na velice dobré úrovni, jak je tomu u Samsungu zvykem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Ačkoliv se nejedná o model z roku 2017 stále se Samsung Galaxy S7 Edge řadí mezi nejlepší mobily na trhu a pokud chcete ušetřit nějakou korunu, oproti nákupu telefonů z nejvyšších cenovek, se vám jistě jeho koupě vyplatí. V našem výběru má místo především díky tomu, že nezaostává téměř v žádném ohledu, a naopak nabízí nadstandardní vybavení hodné spíše nejnovějších modelů.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy S7 Edge
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v našem týmu více než rok a věnuje se primárně technicky zaměřeným tématům. Mobily patří mezi jeho největší témata a protože má problematiku nejen dobře nastudovanou, ale zajímá se o ni i ve volném čase, dobře jí rozumí. Vysvětlí vám například, jaký výkon očekávat od telefonů s cenou pod 15 000 Kč a proč není rychlé nabíjení vždy výhrou. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 Edge

12 000 Kč Orientační cena