Recenze mobilu Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB

20,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

Klady a zápory

  • Kvalitní konstrukce
  • Velmi vysoký výkon
  • Vyšší cena
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud ze všech stran slyšíte, že nový iPhone má ve výběru fotomobilů nezastupitelně pevné postavení, ne jinak tomu je i v případě nejnovějšího produktu z dílny Samsungu, kterým je Galaxy S8+.

Na první pohled vás u tohoto kousku zaujme kovové tělo, které nabízí velmi povedenou designovou variantu, a navíc splňuje normu odolnosti IP68, která vyjadřuje odolnost proti vniknutí prachu a ponoření do vody. Co se týče displeje můžete se těšit u S8+ na úhlopříčku 6,2 palce a rozlišení 2960 x 1440 pixelů, což je vysoký nadstandard. Telefon má pak výborné pozorovací úhly, věrné zobrazení barev a nezaostává ani v ohledu čitelnosti na slunci. Baterie má kapacitu 3500 mAh, to není špatná hodnota, ale vezmeme-li v úvahu extrémní náročnost špičkových hardwarových komponent, výdrž je spíše průměrná. Při běžném zatížení se pohybuje zhruba okolo dvou dnů.

Výkon, fotoaparát a systém

Pokud jsme v předchozí odstavcích zmiňovali, že nejnovějšímu Samsungu S8+ lze jen těžko něco vyčítat, z pohledu hardwaru je situace velice podobná. Osmijádrový procesor se čtyřmi jádry na frekvenci 2,3 GHz a čtyřmi na frekvenci 1,7 GHz znamenají spolu s operační pamětí RAM 4 GB nejen naprosto bezproblémový chod systému, ale také možnost provozovat naprosto neomezeně všechny aplikace a hrát i ty nejnáročnější mobilní hry. Nezklame ani velikost úložiště 64 GB, protože je možno rozšířit ji paměťovou kartou až do velikosti 265 GB.

Samotnou kapitolou je u modelu S8+ jeho fotoaparát. Rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1,7 společně s optickou stabilizaci obrazu již dávají tušit, že výsledné fotografie budou v dobré kvalitě. Pokud navíc vezmeme v úvahu sladění softwaru se soustavou fotoaparátu, posunuje se S8+ opět o něco dále než jeho předchůdci. Výsledkem jsou fotografie s perfektní kvalitou, které se mohou rovnat výsledkům z dnešních moderních kompaktů. Relativní nevýhodou jsou problémy při zataženém počasí nebo večer, kdy nepanují ideální světelné podmínky, ale celkově lze fotoaparát hodnotit jako naprostou špičku.

Softwarově je vybaven S8+ novým operačním systémem Android 7.0 Nougat. Systém je pro účely Samsungu lehce poupraven a nabízí nespočet možností a velmi dobré možnosti přizpůsobení. Samozřejmostí je také výborná podpora aplikací, na kterou jsme u Androidu již tradičně zvyklí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Galaxy S8+ bezesporu patří do naprosté špičky mobilních zařízení a lze mu jen těžko něco vyčítat. Pokud si potrpíte na bezkonkurenční výkon, skvělé vybavení a k tomu líbivý design v jednom, nemůžete při koupi prohloupit. Samozřejmě naprosto špičkové parametry jsou vykoupeny i vysokou cenou, ale tak už to u vlajkových lodí lídrů na trhu prostě bývá. Místo v našem výběru si tak S8+ zajistil nejen kvalitou svého fotoaparátu, ale celkovou kombinaci téměř bezchybných komponent.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB | Hodnocení: 20,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB

Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB

20 000 Kč Orientační cena