Recenze a porovnání Samsung Galaxy S8+ G955F 64GB

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii nad 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Kvalitní konstrukce

Velmi vysoký výkon

Zápory:

Vyšší cena

20 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Pokud ze všech stran slyšíte, že nový iPhone má ve výběru fotomobilů nezastupitelně pevné postavení, ne jinak tomu je i v případě nejnovějšího produktu z dílny Samsungu, kterým je Galaxy S8+.

Na první pohled vás u tohoto kousku zaujme kovové tělo, které nabízí velmi povedenou designovou variantu, a navíc splňuje normu odolnosti IP68, která vyjadřuje odolnost proti vniknutí prachu a ponoření do vody. Co se týče displeje můžete se těšit u S8+ na úhlopříčku 6,2 palce a rozlišení 2960 x 1440 pixelů, což je vysoký nadstandard. Telefon má pak výborné pozorovací úhly, věrné zobrazení barev a nezaostává ani v ohledu čitelnosti na slunci. Baterie má kapacitu 3500 mAh, to není špatná hodnota, ale vezmeme-li v úvahu extrémní náročnost špičkových hardwarových komponent, výdrž je spíše průměrná. Při běžném zatížení se pohybuje zhruba okolo dvou dnů.

Výkon, fotoaparát a systém

Pokud jsme v předchozí odstavcích zmiňovali, že nejnovějšímu Samsungu S8+ lze jen těžko něco vyčítat, z pohledu hardwaru je situace velice podobná. Osmijádrový procesor se čtyřmi jádry na frekvenci 2,3 GHz a čtyřmi na frekvenci 1,7 GHz znamenají spolu s operační pamětí RAM 4 GB nejen naprosto bezproblémový chod systému, ale také možnost provozovat naprosto neomezeně všechny aplikace a hrát i ty nejnáročnější mobilní hry. Nezklame ani velikost úložiště 64 GB, protože je možno rozšířit ji paměťovou kartou až do velikosti 265 GB.

Samotnou kapitolou je u modelu S8+ jeho fotoaparát. Rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1,7 společně s optickou stabilizaci obrazu již dávají tušit, že výsledné fotografie budou v dobré kvalitě. Pokud navíc vezmeme v úvahu sladění softwaru se soustavou fotoaparátu, posunuje se S8+ opět o něco dále než jeho předchůdci. Výsledkem jsou fotografie s perfektní kvalitou, které se mohou rovnat výsledkům z dnešních moderních kompaktů. Relativní nevýhodou jsou problémy při zataženém počasí nebo večer, kdy nepanují ideální světelné podmínky, ale celkově lze fotoaparát hodnotit jako naprostou špičku.

Softwarově je vybaven S8+ novým operačním systémem Android 7.0 Nougat. Systém je pro účely Samsungu lehce poupraven a nabízí nespočet možností a velmi dobré možnosti přizpůsobení. Samozřejmostí je také výborná podpora aplikací, na kterou jsme u Androidu již tradičně zvyklí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru  8
Maximální frekvence procesoru (GHz)  2,3
Operační paměť RAM (GB)  4
Velikost úložiště (GB)  64
Úhlopříčka (v palcích ")  6,2
Rozlišení displeje  2960x1440
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)  12
Operační systém  Android 7.0

Závěr

Galaxy S8+ bezesporu patří do naprosté špičky mobilních zařízení a lze mu jen těžko něco vyčítat. Pokud si potrpíte na bezkonkurenční výkon, skvělé vybavení a k tomu líbivý design v jednom, nemůžete při koupi prohloupit. Samozřejmě naprosto špičkové parametry jsou vykoupeny i vysokou cenou, ale tak už to u vlajkových lodí lídrů na trhu prostě bývá. Místo v našem výběru si tak S8+ zajistil nejen kvalitou svého fotoaparátu, ale celkovou kombinaci téměř bezchybných komponent.