Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy S9

32,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

Klady a zápory

  • Všeobecná kvalita
  • Velmi vysoký výkon
  • Vyšší cena
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv vlajkovou lodí pro rok 2018 od firmy Samsung je bezesporu Galaxy S9+ i základní model S9 nabízí naprosto špičkové parametry ve všech ohledech a patří do kategorie nejlépe vybavených telefonů na trhu.

Co se týče designu, stejně jako zmíněná vlajková loď, nabízí i méně vybavená S9 velmi líbivou a kvalitní konstrukci. Kombinace kovu a skla je poměrně odolná, a i když jsou záda náchylná na otisky prstů a při pádech může dojít k jejich poškození, působí model velmi kompaktně a především elegantně. Přední stranu S9 zdobí displej s úhlopříčkou 5,8 palce a rozlišením 2960 x 1440 px. Tato kombinace spolu s výborným barevným spektrem, pozorovacími úhly i skvělými reakcemi přináší špičkovou kvalitu. Kapacita baterie činí stejně jako u S9+ 3000 mAh a projevuje se do slušné výdrže. Například by telefon měl vydržet 22 hodin hovoru.

Výkon, fotoaparát a systém

Samsung Galaxy S9 samozřejmě nezaostává ani co se týče hardwarového vybavení. O výkon se stará operační paměť 4 GB RAM a procesor s osmi jádry (čtyři běží na frekvenci 1,7 GHz a čtyři na frekvenci 2,7 GHz). Tato kombinace přináší naprosto plynulý chod systému a poradí si téměř s každým požadavkem i toho nejnáročnějšího uživatele. Můžete se tedy těšit i na bezproblémový provoz většiny nejnáročnějších aplikací. Kapacita úložiště námi vybrané varianty vám nabídne prostor 64 GB a je rozšiřitelná pomocí zapojení paměťové karty.

Fotoaparát přináší rozlišení 12 Mpx. Kombinace s novým objektivem a clonou se promítají do velmi dobré kvality fotek a S9 lze považovat i v tomto ohledu za téměř bezchybný model. Softwarově běží telefon na nejnovější verzi Androidu 8.0 (2018). Tento systém je charakteristický svojí otevřeností a možností instalace široké škály aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze hodnotit S9 hodnotit jedině kladně. Jedná se o špičkový telefon ve všech ohledech a jedinou jeho relativní slabinou je vysoká pořizovací cena, která je však u modelů těchto kvalit naprosto běžná. Jedná se tak o vhodnou volbu pro všechny zákazníky, kteří se při výběru příliš neohlíží na cenu a chtějí si dopřát nejvyšší kvalitu. Ačkoliv v ohledu vybavení nedosahuje takových kvalit jako vlajkové lodi největších společností v ohledu funkcí, vybavení a celkové kvality hravě předbíhá veškerou konkurenci z řady běžných telefonních zařízení.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy S9 | Hodnocení: 32,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

15 000 Kč Orientační cena