Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy Xcover 4 G390F

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odolných mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Poměrně dobrý výkon
  • Nižší kapacita baterie
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy Xcover 4 je nejnovějším produktem v řadě Samsung Galaxy Xcover, která je, jak již samotný název napovídá zaměřená na produkci telefonů s odolnými konstrukcemi.

Telefon je vybaven pětipalcovým IPS displejem, který nabízí průměrné zobrazovací vlastnosti a ve zhoršených světelných podmínkách zaznamenává občasné problémy s horší čitelností, na druhou stranu disponuje automatickou regulací jasu, což tento problém alespoň částečně odstraňuje. Největší doménou Samsung Galaxy Xcover 4 je logicky jeho odolnost doložená stupněm krytí IP 68, který vyjadřuje, že telefon je odolný proti vniknutí prachu a voděodolný při potopení do hloubky jednoho metru na dobu až 30 minut. Baterie má poněkud nižší kapacitu 2800 mAh, ale dohromady s poměrně dobrým sladěním hardwaru přináší uspokojivou výdrž pohybující se okolo dvou dnů v provozu. Velkou výhodou je naopak to, že baterie je vyjímatelná, což umožňuje její výměnu i v domácích podmínkách a není nutné telefon při koupi nové baterie servisovat.

Výkon a systém

Co se týče hardwarového vybavení, můžete se těšit u tohoto modelu na čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz, který by společně s operační pamětí 2 GB měl zajistit bezproblémový provoz při běžném používání systému. Nicméně pokud plánujete provozovat novější hry a náročné aplikace, mohli byste narazit na problémy. Fotoaparát s rozlišením 13 Mpix nabízí určitý standard dnešní doby a na denním světle zvládne pořídit velmi kvalitní snímky. Problémem může být focení při méně jasném počasí nebo zhoršených světelných podmínkách. Podobně je na tom telefon i s natáčením videí, které lze také pořizovat v dobré kvalitě.

Softwarově lze za nadstandard považovat vybavení nejnovější verzí operačního systému Android 7.0 Nougat, který znamená bezproblémovou podporu i těch nejnovějších aplikací a spoustu nových funkcí a možností oproti starším verzím.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Krytí proti vodě a prachu IP68
Ovládání Dotykové
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,4
Operační paměť RAM (GB) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (v palcích ") 5
Rozlišení displeje 1 280 x 720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 7.0

Závěr

Celkově lze telefon Samsung Galaxy Xcover 4 hodnotit v poměru k jeho ceně za velmi dobře vybavený. Jeho největší výhodou je samozřejmě jeho odolnost deklarovaná normou IP68, poměrně slušný a stabilní výkon, zajišťující bezproblémový chod systému a nový operační systém. Jako slabiny lze identifikovat horší kvalitu fotek pořízených ve špatných světelných podmínkách a nemožnost hrát nové hry, či provozovat nejnáročnější aplikace.

6 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Xcover 4 G390F

Samsung Galaxy Xcover 4 G390F

6 000 Kč Orientační cena