Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy Xcover 4 G390F

Klady a zápory

  • Poměrně dobrý výkon
  • Nižší kapacita baterie
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy Xcover 4 je nejnovějším produktem v řadě Samsung Galaxy Xcover, která je, jak již samotný název napovídá zaměřená na produkci telefonů s odolnými konstrukcemi.

Telefon je vybaven pětipalcovým IPS displejem, který nabízí průměrné zobrazovací vlastnosti a ve zhoršených světelných podmínkách zaznamenává občasné problémy s horší čitelností, na druhou stranu disponuje automatickou regulací jasu, což tento problém alespoň částečně odstraňuje. Největší doménou Samsung Galaxy Xcover 4 je logicky jeho odolnost doložená stupněm krytí IP 68, který vyjadřuje, že telefon je odolný proti vniknutí prachu a voděodolný při potopení do hloubky jednoho metru na dobu až 30 minut. Baterie má poněkud nižší kapacitu 2800 mAh, ale dohromady s poměrně dobrým sladěním hardwaru přináší uspokojivou výdrž pohybující se okolo dvou dnů v provozu. Velkou výhodou je naopak to, že baterie je vyjímatelná, což umožňuje její výměnu i v domácích podmínkách a není nutné telefon při koupi nové baterie servisovat.

Výkon a systém

Co se týče hardwarového vybavení, můžete se těšit u tohoto modelu na čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz, který by společně s operační pamětí 2 GB měl zajistit bezproblémový provoz při běžném používání systému. Nicméně pokud plánujete provozovat novější hry a náročné aplikace, mohli byste narazit na problémy. Fotoaparát s rozlišením 13 Mpix nabízí určitý standard dnešní doby a na denním světle zvládne pořídit velmi kvalitní snímky. Problémem může být focení při méně jasném počasí nebo zhoršených světelných podmínkách. Podobně je na tom telefon i s natáčením videí, které lze také pořizovat v dobré kvalitě.

Softwarově lze za nadstandard považovat vybavení nejnovější verzí operačního systému Android 7.0 Nougat, který znamená bezproblémovou podporu i těch nejnovějších aplikací a spoustu nových funkcí a možností oproti starším verzím.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově lze telefon Samsung Galaxy Xcover 4 hodnotit v poměru k jeho ceně za velmi dobře vybavený. Jeho největší výhodou je samozřejmě jeho odolnost deklarovaná normou IP68, poměrně slušný a stabilní výkon, zajišťující bezproblémový chod systému a nový operační systém. Jako slabiny lze identifikovat horší kvalitu fotek pořízených ve špatných světelných podmínkách a nemožnost hrát nové hry, či provozovat nejnáročnější aplikace.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Xcover 4 G390F
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v naší redakci déle než rok a jedním z jeho vůbec prvních témat byly právě mobily. Při výběru odolných telefonů se zaměřuje nejen na hodnocení IP (Ingress Protection), ale vyzná se také ve standardech MIL-STD-810G. Kromě telefonů se věnuje také aku- a zahradnímu nářadí všeobecně.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Xcover 4 G390F

Samsung Galaxy Xcover 4 G390F

6 000 Kč Orientační cena