Nejlepší mobily do 10 000 Kč
a jejich recenze

Poslední aktualizace: 28.7. 2018

Vítěz porovnání

Samsung Galaxy A8

Top produkt do 10 tisíc Kč

Přečíst recenzi

Telefony ze střední cenové kategorie jsou velmi oblíbenou zákaznickou volbou, která nabízí špičkové parametry za slušnou cenu. Pokud se nespokojíte s běžnými funkcemi nižších cenových tříd, ale nechcete platit velké částky za vlajkové lodi největších společností, pak pro vás bude cenová třída do 10 000 Kč ideální variantou.

V našem hodnocení můžete najít výběr nejlepších produktů do 10 000 Kč zvolených dle naší redakce do kategorií: TOP produkt, cena/výkon a dostupná varianta. U všech modelů jsme zohledňovali především jejich výkon, ale také software, kvalitu fotoaparátu nebo výdrž baterie. Důležitou části je také zohlednění skutečných kvalit, které se může s uváděnými papírovými parametry občas lišit.

Každému z telefonů je věnována také samostatná recenze, která rozebírá jeho silné a slabé stránky v porovnání s konkurenčními modely a zaměřuje se na detailnější popis jednotlivých parametrů. Pokud se nechcete řídit výběrem naší redakce nebo si nejste jistí správností vašeho rozhodnutí, jistě oceníte také našeho nákupního poradce „Jak vybrat telefon“.


Celý výběr nejlepších mobilů do 10 000 Kč

Varianta výběru Vzhled Nejlepší mobily do 10000 Kč Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

do 10 000 Kč

Samsung Galaxy A8

Přečíst recenzi

Kvalitní konstrukce, Skvělý displej

Slabší baterie

10 000 Kč

1.

Top cena/výkon

do 10 000 Kč

Honor 9 4GB/64GB Dual SIM

Přečíst recenzi

Výkon

Kluzká konstrukce

9 000 Kč

2.

Dostupná varianta

do 10 000 Kč

Huawei Mate 10 Lite Dual SIM

Přečíst recenzi

Kvalitní konstrukce, Skvělý displej

Kratší výdrž

7 000 Kč

3.

Další na zvážení

do 10 000 Kč

Lenovo Moto Z Play

Přečíst recenzi

Dobrý výkon

Horší ovládání na bocích

8 000 Kč

4.

Další na zvážení

do 10 000 Kč

Apple iPhone SE 32 GB

Přečíst recenzi

Fotoaprát, Kvalitní materiály

Horší přední kamera

8 500 Kč

5.

Další na zvážení

do 10 000 Kč

Asus ZenFone 3 ZE520KL

Přečíst recenzi

Dobrý výkon, Kvalitní materiály

Starší operační systém

7 500 Kč

Jak na výběr mobilu do 10 000 Kč

Vybíráte-li smartphone v cenové kategorii do 10 000 Kč máte na výběr z poměrně širokého spektra telefonů, které se samozřejmě do značné míry odlišují jednotlivými specifikacemi. Ačkoliv většina modelů v této ceně nabízí již velmi slušnou výbavu, stále můžete při výběru narazit na nesnáze. Nejlepším postupem je předem si ujasnit, jakou výbavu můžete od mobilu v dané cenové kategorii očekávat.

U mobilů do 10 000 Kč je standardem čtyř a více jádrový procesor s frekvencí pohybující se většinou okolo 2 GHz a operační paměť zhruba 2 GB RAM, tyto hodnoty na rozdíl od telefonu z nižších cenových tříd většinou již zajišťují naprosto bezproblémový chod systému, a také podporu velmi náročných aplikací. Dobré je sledovat operační systém, na kterém telefon běží, protože některé modely v této cenové kategorii stále mívají starší verze, které nenabízejí tolik možností a přináší menší podporu aplikací. Co se týče fotoaparátu, standardem bývá rozlišení pohybující se okolo 12 Mpx a v této cenové kategorii na rozdíl od těch nižších už můžete naleznout také specializované fotomobily. Z pohledu interního úložiště by kapacita měla dosahovat alespoň 16 GB a v ideálním případě být rozšiřitelná pomocí paměťové karty. Výdrž baterie je často poznamenána velkou spotřebou rozměrnějších displejů, ale měla by se i přes to pohybovat okolo jednoho až dvou dní na jedno nabití.

Na závěr se sluší říct, že papírové parametry se často mohou poněkud rozcházet s realitou, a proto doporučujeme i u těchto dražších modelů ověřovat skutečné kvality pomocí dostupných uživatelských recenzí.

Pokud vás zajímá více o výběru telefonu, přečtěte si náš rozsáhlý průvodce jak vybrat mobil.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Mobilní telefony do 10 000 Kč
Průměrné hodnocení 4.1 z 16 hlasů