Recenze a porovnání Vodafone Smart Prime 7

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii 

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Výdrž baterie

Zápory:

Nižší výkon

3 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Vodafone Smart prime 7 je model pro základní využití, a ačkoliv nedisponuje nejnovějšími funkcemi, jistě může uspokojit nejednoho méně náročného zákazníka. Samozřejmě se nejedná o výkonné dělo, ale telefon i přes velmi nízkou cenu rozhodně zůstává použitelný, což nelze říct o všech modelech, které jsou v této cenové kategorii k dostání.

Plastová konstrukce telefonu rozhodně nepůsobí nijak lacině a nedělá svému nositeli ostudu, naopak spíše evokuje pocit, že se jedná o model z vyšší cenové kategorie. Smart prime 7 je osazen pětipalcovým displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Displeje bývají u nejlevnějších mobilů všeobecně problémové, ale Vodafone Smart prime 7 do této skupiny nepatří. Dobré zobrazení barev i pozorovací úhly rozhodně nezklamou. Baterie má kapacitu 2540 mAh a to v kombinaci s úspornějším hardwarem znamená výdrž dva dny v pohotovostním režimu na jedno nabití.

Výkon a systém

Co se týče výkonu, telefon pohání procesor se čtyřmi jádry s frekvencí 1,4 GHz a operační pamětí 1 GB RAM. Výsledkem je poměrně plynulý chod systému a možnost provozovat méně náročné aplikace, ale na hraní náročných her tato kombinace samozřejmě stačit nebude. Velikost úložiště nabízí svým uživatelům spíše podprůměrných 8 GB, ale naštěstí je rozšířitelné paměťovou kartou. Fotoaparát má slušné rozlišení 8 Mpx a spoustu volitelných režimů. Výsledné fotografie sice nejsou nikterak dech beroucí, protože mají problém s realistickým podáním barev a přizpůsobením se tmavým podmínkám, ale rozhodně nejsou na model v podobné cenové kategorii nijak podprůměrné.

Telefon běží na starším operačním systému Android 6.0, což samozřejmě znamená méně funkcí, a ne tak velkou podporu aplikací jako u novějších verzí. Stále si však mezi dostupnými aplikacemi jistě vyberete, protože všeobecnou doménou Androidu je jeho otevřenost a možnost instalace různých rozšiřujících programů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru  4
Maximální frekvence procesoru (GHz)  1,4
Operační paměť RAM (GB)  1
Velikost úložiště (GB)  8
Úhlopříčka (v palcích ")  5
Rozlišení displeje  1280x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)  8
Operační systém  Android 6.0

Závěr

Celkově lze Vodafone Smart prime 7 vzhledem k jeho pořizovací ceně hodnotit velmi kladně. Slušné rozlišení a výdrž baterie jsou spolu s průměrným výkonem a dobrým rozlišením fotoaparátu rozhodně adekvátním důvodem proč se v této cenové relaci rozhodnout pro koupi telefonu. Důvodem umístění v našem žebříčku je především slušná využitelnost modelu i přes jeho velmi nízkou cenu.