Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Mi 8 Lite 4GB/64GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Únor 2019

  • Slušný výkon
  • Chybějící stabilizace videozáznamu
  • Chybějící NFC
4 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobil Xiaomi Mi 8 Lite je, stejně jako většina přístrojů od této značky, orientován na zákazníky, kteří mají zájem o výborný poměr výkonu k ceně. Ačkoliv samozřejmě nemůže konkurovat nejkvalitnějším modelům na trhu, pokud se řadíte mezi méně náročné, jistě vám perfektně poslouží.

Telefon vsadil na konstrukční řešení v podobě kovového rámu a plastových předělů. To zajišťuje slušnou kompaktnost, líbivý design a hlavně odolnost proti poškození. Přední straně telefonu vévodí displej s úhlopříčkou 6,26 palce a rozlišením 1080 x 2280 pixelů. Obecně je kvalita zobrazení na velmi slušné úrovni a zobrazení barev, čitelnost displeje i pozorovací úhly jsou chvályhodné. Baterie naskýtá kapacitu 3350 mAh. Díky tomu se telefon řadí do nadprůměru, telefon vydrží na jedno nabití baterie zhruba jeden a půl dne běžného provozu a vede si tak v porovnání s podobnými modely velmi slušně.

Výkon, fotoaparát a systém

Telefon pohání osmijádrový procesor na frekvenci 2,2 a 1,8 GHz. Když vezmeme v potaz také kapacitu operační paměti 4 GB RAM, můžeme konstatovat, že si mobil v ohledu výkonu vede velmi dobře. Námi vybraný model pak disponuje úložištěm s kapacitou 64 GB. Ačkoliv lze samozřejmě najít na trhu mobily i s větší kapacitou, pro běžné využití je tato hodnota postačující. Fotoaparát telefonu je zastoupen dvěma snímači, přičemž hlavní disponuje rozlišením 12 Mpx a světelností f/1,9 a druhý rozlišením 5 Mpx a světelností f/2,0. Fotoaparát si nejen díky těmto parametrům vede velmi obstojně, a i v horších podmínkách může konkurovat leckterým dražším modelům. U nahrávání videa bohužel absentuje stabilizace, což se negativně projevuje na kvalitě záznamu.

Telefon neběží na nejnovější verzi operačního systému Android, takže si jeho majitelé musí vystačit s variantou 8.1. Výrobce však k sytému přidává svou vlastní nadstavbu, která zajišťuje plynulý chod a poměrně intuitivní ovládání, i přes absenci nejnovější verze.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon hodnotíme v poměru velmi dobrého výkonu za přijatelnou cenu kladně. Hledáte-li výkonný kousek a nechcete investovat velmi vysoké částky, přijdete si u Mi 8 Lite na své. Silnými stránkami telefonu jsou především dostatečný výkon, kapacita úložiště nebo dobrý fotoaparát. Jako slabinu naopak vnímáme chybějící NFC bezdrátové připojení nebo zmiňovanou absenci nejnovější verze operačního systému Android v základní verzi. Pokud hledáte nekompromisní výkon a nevadí vám zaplatit vyšší pořizovací částku, pak vám jako alternativu můžeme doporučit například telefon Samsung Galaxy S9 nebo vyšší verzi tohoto modelu Xiaomi Mi 9 lite (Externí recenze).

4 300 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Mi 8 Lite 4GB/64GB

Xiaomi Mi 8 Lite 4GB/64GB

4 300 Kč Orientační cena