Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Mi A1 4GB/64GB Global

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Kapacita úložiště
  • Výkon
  • Slabší fotoaparát
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon od známé čínské značky Xiaomi přichází na trh s velmi líbivými parametry za snesitelnou cenu a cílí tak na všechny zákazníky s náročnějšími požadavky na výkon a celkovou kvalitu, kteří ale při nákupu hledí také na peníze.

Konstrukční řešení nabízí kovové provedení těla a zaoblené rohy, na zadní straně telefonu se pak nachází duální fotoaparát a čtečka otisku prstů, což ale nijak neovlivňuje poměrně snadné držení a dobré možnosti manipulace. Přední straně logicky vévodí displej s úhlopříčkou 5,5 palců. Jeho rozlišení dosahuje hodnoty 1920 x 1080 pixelů, což referuje o slušných zobrazovacích vlastnostech, jako jsou pozorovací úhly, věrnost barev a další. Baterie disponuje kapacitou 3080 mAh. To se v reálném provozu podepisuje do výdrže zhruba jeden a půl dně běžného provozu. V porovnání s konkurenty se jedná o slušné číslo, ale u Xiaomi telefonů jsme byli zvyklí i na lichotivější čísla.

Výkon a systém

Telefon je poháněn osmijádrovým procesorem běžícím na frekvenci 2 GHz. Tento výkon dohromady s operační pamětí 4 GB RAM stačí na naprosto bezproblémový chod systému a poradí si i s provozem náročných aplikací či her. Kapacita úložiště námi vybraného modelu vám poskytne velmi slušných 64 GB prostoru, což by vám mělo stačit pro ukládání souborů běžných velikostí. Fotoaparát s rozlišením 12 Mpx si vede také poměrně slušně. Duální varianta není samozřejmě v této ceně určena pro pořizování uměleckých fotografií, ale pro základní záznamové účely postačí. Kvalita snímků bohužel klesá se zhoršenými světelnými podmínkami.

Telefon běží na operačním systému Android 7.1, to přináší dobré možnosti konektivity a podporu aplikací. Mobil je specifický také tím, že verze Androidu na něm běží bez mnoha přidaných doplňků a čistý systém se jeví jako velmi svižný.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 1920x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém Android 7.1

Závěr

Xiaomi Mi A1 4GB/64GB Global je telefon s nižší cenou, který uspokojí i náročnější zákazníky. Pokud pomineme jeho relativně slabší fotoaparát a výdrž, která je oproti jiným modelům značky trochu slabší, můžeme se těšit na výborný kousek za málo peněz. Potěší vás jistě výkon a dostatečná velikost úložiště, celkově kvalitní zpracování a nebo dobře vyladěný čistý operační systém Android. Pokud hledáte telefon se slušnými parametry za nízkou cenu, jste na správné adrese. Pokud hledáte telefon s ještě lepšími parametry a nevadí vám si připlatit větší částku, doporučujeme vám třeba Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM.

4 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Xiaomi Mi A1 4GB/64GB Global

Xiaomi Mi A1 4GB/64GB Global

4 500 Kč Orientační cena