Recenze mobilu Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global

Doporučujeme

Datum doporučení: Červen 2018

  • Kompaktnost
  • Kapacita úložiště
  • Nižší výkon
  • Fotoaparát
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global je modelem nižší cenové kategorie, který je vhodný pro základní využití a uživatele s menšími nároky. Ačkoliv vyloženě neoslní skvělým výkonem, lze ho v nižších cenových kategoriích řadit mezi nadprůměrné.

Telefon je vybaven pětipalcovým displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Obecně u telefonů nižších cenových tříd dochází často k problémům s kvalitou zobrazovaného obsahu, ale tento model podobným nešvarem netrpí a jeho displej tak můžeme označit za nadprůměrně dobrý. Baterie má kapacitu 3120 mAh a přináší velmi slušnou výdrž kolem dvou dnů běžného provozu, která je na zařízení v podobných cenových relacích opět nadstandardní.

Výkon a systém

O výkon telefonu se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz a operační paměť 2 GB RAM. Tato kombinace postačí pro relativně plynulý a bezproblémový chod systému. Ačkoliv si telefon neporadí s náročnými aplikacemi nebo nejnovějšími herními kousky, pro základní využití ho bude dostačující. Silnou stránkou telefonu je kapacita úložiště 32 GB, která je u modelů v podobných cenovkách nadprůměrem a navíc je možné ji rozšířit pomocí vložení paměťové karty. Fotoaparát s rozlišením 13 Mpx přináší průměrnou kvalitu fotek a nikterak neoslní. Je vhodný spíše pro záznamové účely než pro umělecké zachycování detailních fotografií.

Z pohledu softwaru je nutné zmínit, že telefon běží na operačním systému Android 6.0, což je straší verze populárního OS. Ačkoliv tedy nenabídne podporu nejnovějších aplikací a nekonečnou vybavenost funkcemi, mezi jeho klady patří obecná otevřenost a možnost instalace aplikací z neznámých zdrojů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Xiaomi Redmi 4A hodnotíme kladně především díky jeho nízké pořizovací ceně a zachování dobré funkčnosti. Telefon nenabízí svým majitelům nejvyšší komfort a za dražšími modely v mnoha ohledech zaostává, ale pro méně náročné zákazníky, kteří berou velký ohled na pořizovací cenu, může být tento mobil dobrou volbou. Hlavními přednostmi modelu jsou celková kompaktnost, zachování funkčnosti a velká kapacita úložiště. Negativum naopak vidíme v obecně nižším výkonu a slabším fotoaparátu. Pokud hledáte telefon s kvalitnějším fotoaparátem, doporučujeme vám model z některé vyšší cenové kategorie. Například Honor 6X nabízí velmi kvalitní focení za slušnou cenu.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global

Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global

2 900 Kč Orientační cena