Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global

Doporučujeme

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Výkon za dobrou cenu
  • Horší displej
  • Méně kvalitní fotoaparát
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global je telefon nižší cenové kategorie, který uspokojí spíše nenáročné zákazníky. Ačkoliv nenabídne špičkové parametry, nabízí za velmi příhodnou cenu možnosti slušného využití a výkon dostačující pro běžný provoz.

V materiálech konstrukce převládá plast, který se stará o velmi dobrou kompaktnost, poměrně snadné držení a dobré možnosti manipulace. Ačkoliv samozřejmě nebudí natolik honosný dojem, jako kovové materiály, které jsou k vidění u drahých modelů, dá se konstatovat, že i designově si vede dobře. Přední straně vévodí displej s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Jeho obrazové vlastnosti nejsou nijak oslnivé, ale nabídne průměrně dobré pozorovací úhly a relativně věrné vykreslení barev. V podobné cenové kategorii pochopitelně nelze očekávat zázraky.

Výkon a systém

O výkon telefonu Redmi se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz v kombinaci s operační pamětí 2 GB RAM. Je jasné, že na hraní her a provoz nejnáročnějších aplikací tahle varianta stačit nebude, nicméně pro bezproblémový chod systému je zcela dostačující. Telefon běží při normální zátěži zcela plynule. Fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a světelností f/2,2 nabízí průměrný výkon. Pokud hledáte zařízení na pořizování uměleckých fotografií, jistě vám stačit nebude, ale pokud hledáte jen praktické záznamové médium, které chcete mít při ruce, nemusí jít o špatnou volbu.

Výhodou telefonu je jeho osazení relativně novou verzí Androidu 7.1. Telefony v nízkých cenových kategoriích často trpí nešvarem starých operačních systému se špatnou podporou aplikací a malou nabídkou funkcí. To by se vám u modelu Redmi 5A stát nemělo.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Telefon Xiaomi Redmi 5A hodnotíme pozitivně. Jeho hlavní doménou je nabídnutý výkon, který postačí pro základní účely nenáročných uživatelů za velmi příznivou cenu. Nevýhodou je jeho slabší fotoaparát a nebo třeba pouze průměrná kvalita displeje, která může být v některých situacích značně nepraktická. Sečteno a podtrženo, mobil je vhodný pro zákazníky s nižšími požadavky, kteří ale vyžadují stoprocentní funkčnost a výkon. Pokud vám nevadí o maličko vyšší cena, doporučujeme přečíst ještě externí recenzi Xiaomi Redmi 8A.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global

Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global

2 500 Kč Orientační cena