Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global

Doporučujeme

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Výkon za dobrou cenu
  • Horší displej
  • Méně kvalitní fotoaparát
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global je telefon nižší cenové kategorie, který uspokojí spíše nenáročné zákazníky. Ačkoliv nenabídne špičkové parametry, nabízí za velmi příhodnou cenu možnosti slušného využití a výkon dostačující pro běžný provoz.

V materiálech konstrukce převládá plast, který se stará o velmi dobrou kompaktnost, poměrně snadné držení a dobré možnosti manipulace. Ačkoliv samozřejmě nebudí natolik honosný dojem, jako kovové materiály, které jsou k vidění u drahých modelů, dá se konstatovat, že i designově si vede dobře. Přední straně vévodí displej s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Jeho obrazové vlastnosti nejsou nijak oslnivé, ale nabídne průměrně dobré pozorovací úhly a relativně věrné vykreslení barev. V podobné cenové kategorii pochopitelně nelze očekávat zázraky.

Výkon a systém

O výkon telefonu Redmi se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz v kombinaci s operační pamětí 2 GB RAM. Je jasné, že na hraní her a provoz nejnáročnějších aplikací tahle varianta stačit nebude, nicméně pro bezproblémový chod systému je zcela dostačující. Telefon běží při normální zátěži zcela plynule. Fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a světelností f/2,2 nabízí průměrný výkon. Pokud hledáte zařízení na pořizování uměleckých fotografií, jistě vám stačit nebude, ale pokud hledáte jen praktické záznamové médium, které chcete mít při ruce, nemusí jít o špatnou volbu.

Výhodou telefonu je jeho osazení relativně novou verzí Androidu 7.1. Telefony v nízkých cenových kategoriích často trpí nešvarem starých operačních systému se špatnou podporou aplikací a malou nabídkou funkcí. To by se vám u modelu Redmi 5A stát nemělo.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,4
Operační paměť RAM (GB) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (v palcích ") 5,5
Rozlišení displeje 1280x720
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 7.1

Závěr

Telefon Xiaomi Redmi 5A hodnotíme pozitivně. Jeho hlavní doménou je nabídnutý výkon, který postačí pro základní účely nenáročných uživatelů za velmi příznivou cenu. Nevýhodou je jeho slabší fotoaparát a nebo třeba pouze průměrná kvalita displeje, která může být v některých situacích značně nepraktická. Sečteno a podtrženo, mobil je vhodný pro zákazníky s nižšími požadavky, kteří ale vyžadují stoprocentní funkčnost a výkon.

2 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global

Xiaomi Redmi 5A 2GB/16GB Global

2 500 Kč Orientační cena