Recenze mobilu Xiaomi Redmi Note 4 3GB/32GB Global | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 4 3GB/32GB Global

Klady a zápory

  • Výdrž baterie
  • Starší operační systém
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Xiaomi Redmi Note 4 je model od čím dál tím populárnější čínské značky, který cílí na náročné zákazníky, kteří ale nechtějí do koupě investovat velké částky. Telefon tak kloubí dohromady slušné parametry a velmi příznivou cenu, což ho jistě řadí mezi vybranou elitu několika málo modelů, které se mohou podobným poměrem chlubit.

Designově se můžete u Xiaomi Redmi Note 4 těšit na velmi líbivé provedení. Telefon nabízí kovové šasi, které budí dojem mnohem dražšího zařízení a působí opravdu povedeně. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Ve finále se můžete těšit na dobré pozorovací úhly, a ne vůbec špatné zobrazení na slunci, jas i jeho automatická korekce také fungují obstojně a displeji tak není moc co vyčítat. Baterie má kapacitu velmi slušných 4100 mAh, což v praxi může znamenat až vysoce nadprůměrnou výdrž tři dny běžného používání na jedno nabití. Námi recenzovaná verze telefonu disponuje úložištěm o velikosti 32 GB, což je hodnota, která není nikterak oslnivá na druhou stranu pro základní účely postačí, a navíc je rozšiřitelná paměťovou kartou.

Výkon a systém

Výkon telefonu zajišťuje osmijádrový procesor s frekvencí 2,0 GHz a 3 GB operační paměti RAM, což jsou parametry, za které by se nemusel stydět ani mnohem dražší telefon a bohatě postačí i pro hraní nových her a chod náročných aplikací. Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a světelnost f/2,0, samozřejmostí je pak také LED blesk. Jak tomu bývá u podobných modelů zvykem, mobil podává velmi dobré výsledky při focení za denního světla, ale v šeru a horších světelných podmínkách obvykle kvalita snímků rapidně klesá.

Xiaomi Redmi Note 4 běží na operačním systému Android 6.0.1, což samozřejmě není nejnovější verze známého softwaru, a proto lze tuto stránku považovat za určité mínus. Nicméně podpora aplikací i sladěnost s hardwarem je na poměrně dobré úrovni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Celkově nabízí Xiaomi Redmi Note 4 až neuvěřitelně výhodný poměr výkonu ku ceny a patří mezi pár vyvolených telefonů, které v této cenové kategorii disponují opravdu špičkovými parametry. Do našeho výběru se tak telefon dostal díky kombinaci velmi slušného výkonu, dobré výdrže a kvalitního fotoaparátu. Pokud vás netrápí přítomnost starší verze operačního systému, těžko budete na tomto telefonu hledat výraznější slabinu.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/32GB Global
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Redmi Note 4 3GB/32GB Global

Xiaomi Redmi Note 4 3GB/32GB Global

4 000 Kč Orientační cena