Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 5 3GB/32GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Výsoký výkon
  • Vystouplá čočka fotoaparátu
  • Chybějící NFC
4 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Xiaomi Redmi Note 5 jistě není modelem, který by uspokojil zákazníky poptávající tu nejvyšší kvalitu. Na druhou stranu může v nižších cenových kategoriích nabídnout velmi slušnou kvalitu dostačující pro bezproblémový chod a využití k základním účelům.

Dojem z konstrukčního řešení a designu je zprostředkován především kovovou konstrukcí s plastovými okraji. Telefon se dobře drží v ruce a konstrukce se jeví kromě své kompaktnosti také jako poměrně odolná, takže s ohledem na cenu můžeme Redmi Note 5 jen těžko něco vyčítat. Na zadní straně trochu překáží vystouplá čočka objektivu, která poněkud zhoršuje možnosti manipulace a odložení. Přední strana telefonu je osazena velkým šestipalcovým LCD displejem. Ten má rozlišení 1080 × 2160 pixelů a jeho zobrazovací vlastnosti nejsou vůbec špatné. Pozorovací úhly, jemnost a vykreslení barev jsou slušné a celkově displej hodnotíme také kladně. Co se týče baterie, nabídne telefon kapacitu 4000 mAh, což v kombinaci s průměrnou náročností hardwaru znamená dvoudenní výdrž i při intenzivnějším využití.

Výkon a systém

Řada Redmi Note vyniká tradičně výkonem za skvělou cenu. Nejinak je tomu i u Redmi Note 5. Telefon Disponuje operační pamětí 3 GB a procesorem s úctyhodnými osmi jádry běžícími na frekvenci 1,8 GHz. Díky tomu můžete čekat naprosto plynulý chod systému, a také bezproblémový provoz náročnějších aplikací. Problémy by mohly nastat v případě, že budete chtít hrát extrémně náročné herní tituly, ale pro běžné využití bude telefon více než dostačující. Jak název napovídá námi vybraná varianta telefonu disponuje kapacitou úložiště 32 GB, která je naštěstí rozšiřitelná pomocí paměťové karty.

Co se týče fotoaparátu, ani ten rozhodně neurazí. Sice se nemůžete těšit na prvotřídní kvalitu, jako tomu je u nejdražších přístrojů, ale na druhou stranu dva snímače s rozlišením 12 a 5 Mpx odvádí velmi slušnou práci. Se zhoršenými světelnými podmínkami přirozeně kvalita fotografií klesá, jak už tomu u levnějších mobilů bývá, ale celkově si telefon vede nadprůměrně.

Telefon běží na operačním systému Android 8.1, což je v této cenové třídě jistě také vítaným bonusem. Díky tomu se můžete těšit z moderního rozhraní a také velmi dobré podpory aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 1,8
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 5,99
Rozlišení displeje 2 160 x 1 080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém Android 8.1

Závěr

V součtu telefon Redmi Note 5 hodnotíme velmi pozitivně. Jeho nejsilnější stránkou je velmi dobrý výkon a celkově zdařilé parametrové vybavení za skvělou cenu. Určitou slabinu lze vidět ve vystouplé čočce fotoaparátu. Také chybějící technologie NFC vás pravděpodobně nepotěší. Naopak silné stránky můžete najít mimo skvělého výkonu také ve výdrži baterie a novém operačním systému. Pokud hledáte telefon s podobnými parametry a cenou, můžeme vám doporučit například také Huawei P10 Lite Dual SIM, který nedisponuje vystouplou čočkou.

4 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Redmi Note 5 3GB/32GB

Xiaomi Redmi Note 5 3GB/32GB

4 400 Kč Orientační cena