Recenze mobilu Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Klady a zápory

  • Výkon
  • Výdrž
  • Hybridní slot
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB je zařízením zaměřeným na cílovou skupinu zákazníků poptávajících výborný poměr ceny ku výkonu. Za velmi přijatelnou pořizovací částku vám tak nabídne papírové parametry, které nejsou mnohdy k dostání ani u výrazně dražších modelů

Telefon je vybaven konstrukcí s kovovými zády s plastovými přechody na bocích. Působí elegantně, ale zároveň je velmi kompaktní a poměrně odolný. Na přední straně se nachází displej s úhlopříčkou 6,26 palce a rozlišením 2280 x 1080 pixelů, který nabízí slušné zobrazovací vlastnosti a ve své cenové kategorii patří k tomu nejlepšímu. Slušná je také kapacita baterie 4000 mAh, která přináší reálnou výdrž dva až tři dny na jedno nabití. To je hodnota, která jistě potěší a opět řadí telefon k nadprůměru.

Výkon, fotoaparát a systém

O výkon telefonu se stará osmijádrový procesor na frekvenci 1,8 GHz. Dohromady s operační pamětí 4 GB utváří velmi výkonný celek, který bez problémů postačí k plynulému chodu všech systémových funkcí a zasekávání se neobjevuje ani při hraní her nebo provozu jiných náročnější aplikací. Úložiště telefonu pak nabídne průměrných 64 GB a je rozšířitelné pomocí přidané paměťové karty do hybridního slotu. Je však nutné vzít v potaz, že v případě přidání paměťové karty, již není možné telefon bohužel osadit druhou SIM kartou.

Telefon disponuje duálním fotoaparátem s rozlišením 12 a 5 Mpx. V realitě si vede velmi dobře a v porovnání s konkurenty ve stejných cenových kategoriích obstojně zvládá i zhoršené světelné podmínky nebo natáčení videa.

Mobil běží na operačním systému Android 8.1.0 s nadstavbou MIUI. Díky tomu je systém dobře personalizovaný pro konkrétní model a běží na telefonu velmi svižně bez záseků a větších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Hlavní dominantou modelu Xiaomi Redmi Note 6 Pro je velmi slušný výkon za přijatelnou cenu. Pokud patříte mezi zájemce o telefon z nižší cenové kategorie, ale nechcete při nákupu dělat přehnané kompromisy, bude pro vás tento telefon ideální volbou. Jeho nejsilnějšími stránkami jsou výkonnostní parametry, slušná výdrž a kvalitní konstrukční zpracování. Za slabinu je naopak možné považovat například vybavení hybridním slotem. Telefon doporučujeme všem zájemcům o spolehlivého a všestranného pomocníka. Pokud hledáte podobný mobil bez hybridního slotu, můžeme vám doporučit například Xiaomi Mi 8 Lite 4GB/64GB.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

5 000 Kč Orientační cena