Recenze mobilu Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB

Klady a zápory

Klady

  • Výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Dobrý fotoaparát

Zápory

  • Hybridní slot
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB je zařízením nižší cenové kategorie, které si klade za hlavní cíl uspokojit zákazníky, kteří poptávají kvalitní parametrové vybavení, ale chtějí investovat do koupě telefonu pouze nižší finanční obnos. Jak se mu daří tyto cíle naplnit? Na to se podíváme v následující recenzi.

Konstrukčně telefon vsadil na osvědčenou variantu se skleněnými zády, která tak nepůsobí příliš originálně.  Na druhou stranu ale pořád velmi elegantně a dostatečně kompaktně. Na přední straně mobilu se nachází displej s úhlopříčkou 6,3 palce a rozlišením 1080 x 2340 pixelů. Ten nabídne kvalitní zobrazovací schopnosti pomocí věrného vykreslení barev a dobrých pozorovacích úhlu. Čitelnost na slunci sice může v některých momentech trochu pokulhávat, ale telefonu s podobnou cenou drobný nedostatek jistě rádi odpustíte, protože v součtu si vede v ohledu displeje nadprůměrně. Nezklame pak ani kapacita baterie, která dosahuje hodnoty 4000 mAh. Ta v praxi znamená nadprůměrnou výdrž pohybující se okolo dvou dnů na jedno nabití.

Výkon, fotoaparát a systém

O výkon je u tohoto modelu postaráno díky osmijádrovému procesoru s frekvencí 2,2 GHz a operační paměti 4 GB RAM. Na základní chod systému stačí tato varianta naprosto bez problémů a na větší problémy nenarazíte ani v případě, že budete chtít provozovat náročnější aplikace nebo novější herní tituly. Co se týče kapacity úložiště, nabídne vám mobil 64 GB prostoru, která většině běžných uživatelů postačí. Telefon pak podporuje také možnost paměťové karty microSDXC až do velikosti 256 GB. Slot pro vložení paměťové karty je však hybridní, takže je nutné zvolit mezi dual SIM nebo paměťovou kartou.

Výrobce ukazuje, že i u telefonů z nižších cenových kategorií můžete mít zařízení s kvalitním fotoaparátem. Duální snímač s rozlišením 48 a 5 MPx si dobře poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami. Trochu slabší je kvalita pořizovaného videozáznamu, ale nejedná se o žádnou katastrofu.

Telefon běží na softwaru Android verze 9, který je doplněn o nadstavbu MIUI. Tato kombinace přináší plynulý a optimalizovaný chod bez záseků a jiných problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Mobil Redmi Note 7 za velmi přijatelnou cenu nabídne více než odpovídající vybavení. Díky tomu se můžete při jeho pořízení těšit na dostatečný výkon, dobré dílenské zpracování, dobrou výdrž nebo fotoaparát, který si v podobné cenové kategorii vede nadstandardně. Za slabiny naopak považujeme přítomnost hybridního slotu a méně kvalitní videozáznamy. Telefon se v součtu jeví jako vhodná volba pro všechny, kteří nemají v plánu investovat do nového zařízení více než 5000 Kč, ale přesto očekávají slušný výkon. Pokud vám větší investice nedělá problém, můžeme vám doporučit například alternativu v podobě Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB
Jakub Gulec se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB

5 000 Kč Orientační cena