Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Červen 2019

  • Výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Dobrý fotoaparát
  • Hybridní slot
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB je zařízením nižší cenové kategorie, které si klade za hlavní cíl uspokojit zákazníky, kteří poptávají kvalitní parametrové vybavení, ale chtějí investovat do koupě telefonu pouze nižší finanční obnos. Jak se mu daří tyto cíle naplnit? Na to se podíváme v následující recenzi.

Konstrukčně telefon vsadil na osvědčenou variantu se skleněnými zády, která tak nepůsobí příliš originálně.  Na druhou stranu ale pořád velmi elegantně a dostatečně kompaktně. Na přední straně mobilu se nachází displej s úhlopříčkou 6,3 palce a rozlišením 1080 x 2340 pixelů. Ten nabídne kvalitní zobrazovací schopnosti pomocí věrného vykreslení barev a dobrých pozorovacích úhlu. Čitelnost na slunci sice může v některých momentech trochu pokulhávat, ale telefonu s podobnou cenou drobný nedostatek jistě rádi odpustíte, protože v součtu si vede v ohledu displeje nadprůměrně. Nezklame pak ani kapacita baterie, která dosahuje hodnoty 4000 mAh. Ta v praxi znamená nadprůměrnou výdrž pohybující se okolo dvou dnů na jedno nabití.

Výkon, fotoaparát a systém

O výkon je u tohoto modelu postaráno díky osmijádrovému procesoru s frekvencí 2,2 GHz a operační paměti 4 GB RAM. Na základní chod systému stačí tato varianta naprosto bez problémů a na větší problémy nenarazíte ani v případě, že budete chtít provozovat náročnější aplikace nebo novější herní tituly. Co se týče kapacity úložiště, nabídne vám mobil 64 GB prostoru, která většině běžných uživatelů postačí. Telefon pak podporuje také možnost paměťové karty microSDXC až do velikosti 256 GB. Slot pro vložení paměťové karty je však hybridní, takže je nutné zvolit mezi dual SIM nebo paměťovou kartou.

Výrobce ukazuje, že i u telefonů z nižších cenových kategorií můžete mít zařízení s kvalitním fotoaparátem. Duální snímač s rozlišením 48 a 5 MPx si dobře poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami. Trochu slabší je kvalita pořizovaného videozáznamu, ale nejedná se o žádnou katastrofu.

Telefon běží na softwaru Android verze 9, který je doplněn o nadstavbu MIUI. Tato kombinace přináší plynulý a optimalizovaný chod bez záseků a jiných problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,2
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (v palcích ") 6,3
Rozlišení displeje 2220x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 48
Operační systém Android 9

Závěr

Mobil Redmi Note 7 za velmi přijatelnou cenu nabídne více než odpovídající vybavení. Díky tomu se můžete při jeho pořízení těšit na dostatečný výkon, dobré dílenské zpracování, dobrou výdrž nebo fotoaparát, který si v podobné cenové kategorii vede nadstandardně. Za slabiny naopak považujeme přítomnost hybridního slotu a méně kvalitní videozáznamy. Telefon se v součtu jeví jako vhodná volba pro všechny, kteří nemají v plánu investovat do nového zařízení více než 5000 Kč, ale přesto očekávají slušný výkon. Pokud vám větší investice nedělá problém, můžeme vám doporučit například alternativu v podobě Honor View 10 6GB/128GB Dual SIM.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB

5 000 Kč Orientační cena