Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů do 5 tisíc Kč

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Výkon za přijatelnou cenu
  • Konstrukce
  • Výdrž baterie
  • Vyšší hmotnost
  • Prokluzování konstrukce
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB patří do kategorie nejlevnějších, ale přesto si klade ambice uspokojit i náročnější uživatele poptávající slušné parametry. O kvalitě dává na první pohled znát konstrukce, která se jeví jako velmi dobře zpracovaná. I přes využití skleněných materiálů je zároveň dostatečně odolná díky ochraně Gorilla Glass 5. Zmíněné výhody s sebou však paradoxně přináší i nedostatky spojené s vyšší hmotností 200 gramů nebo kluzkými zády, které mohou ztěžovat manipulaci.

Přední strana telefonu je osazena displejem s úhlopříčkou 6,3 palce, který má rozlišení 1 080 × 2 340 pixelů a v kontextu cenové kategorie jsou jeho zobrazovací vlastnosti nadprůměrně kvalitní. Baterie mobilu má kapacitu 4000 mAh a na jedno nabití při běžném zatížení telefon vydrží i 2 dny v provozu.

Výkon a systém

Námi vybraná varianta modelu Redmi Note 8T disponuje procesorem s osmi jádry běžícími na frekvenci 2 GHz. Ve spojení s operační pamětí 4 GB RAM vám umožní realizaci velmi náročných výpočetních úkonů a poradí si i s herními aplikacemi. Opět je tak možné konstatovat, že se ve své cenové kategorii řadí rozhodně k nadprůměru. Zcela dostačující je u námi vybrané verze také kapacita úložiště 128 GB, která postačí i pro práci s velkým objemem dat.

O pořizování fotografických snímků se u mobilu stará čtveřice objektivů na zadní straně. Jejich rozlišení čítá 48 Mpx, 8 Mpx a dvakrát 2 Mpx a společně dokážou vytvořit kvalitní výsledek. V konfrontaci s nejdražšími fotomobily by telefon samozřejmě neobstál, ale ve své kategorii ostudu rozhodně nenadělá.

Softwarově je mobil osazen operačním systémem Android 9 s nadstavbou MIUI. S chodem systému nemá problém a vše běží bez záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,3
Rozlišení displeje 2340x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 48
Operační systém Android 9

Závěr

Na Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB vás může zaujmout hned několik parametrů. I přes velmi příznivou pořizovací cenu totiž dokáže telefon zprostředkovat velmi obstojný výkon. Ocenit musíme i dobré konstrukční zpracování nebo perfektní výdrž baterie. Nezklame ani fotoaparát. Za slabinu lze považovat vyšší hmotnost konstrukce a záda, která mohou prokluzovat při držení v ruce. Pokud hledáte alternativní model s podobnými parametry, můžeme vám doporučit například Honor 20 Lite 4GB/128GB.

5 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB

Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB

5 000 Kč Orientační cena