Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB

Klady

  • Výkon za přijatelnou cenu
  • Konstrukce
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Prokluzování konstrukce
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Telefon Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB patří do kategorie nejlevnějších, ale přesto si klade ambice uspokojit i náročnější uživatele poptávající slušné parametry. O kvalitě dává na první pohled znát konstrukce, která se jeví jako velmi dobře zpracovaná. I přes využití skleněných materiálů je zároveň dostatečně odolná díky ochraně Gorilla Glass 5. Zmíněné výhody s sebou však paradoxně přináší i nedostatky spojené s vyšší hmotností 200 gramů nebo kluzkými zády, které mohou ztěžovat manipulaci.

Přední strana telefonu je osazena displejem s úhlopříčkou 6,3 palce, který má rozlišení 1 080 × 2 340 pixelů a v kontextu cenové kategorie jsou jeho zobrazovací vlastnosti nadprůměrně kvalitní. Baterie mobilu má kapacitu 4000 mAh a na jedno nabití při běžném zatížení telefon vydrží i 2 dny v provozu.

Výkon a systém

Námi vybraná varianta modelu Redmi Note 8T disponuje procesorem s osmi jádry běžícími na frekvenci 2 GHz. Ve spojení s operační pamětí 4 GB RAM vám umožní realizaci velmi náročných výpočetních úkonů a poradí si i s herními aplikacemi. Opět je tak možné konstatovat, že se ve své cenové kategorii řadí rozhodně k nadprůměru. Zcela dostačující je u námi vybrané verze také kapacita úložiště 128 GB, která postačí i pro práci s velkým objemem dat.

O pořizování fotografických snímků se u mobilu stará čtveřice objektivů na zadní straně. Jejich rozlišení čítá 48 Mpx, 8 Mpx a dvakrát 2 Mpx a společně dokážou vytvořit kvalitní výsledek. V konfrontaci s nejdražšími fotomobily by telefon samozřejmě neobstál, ale ve své kategorii ostudu rozhodně nenadělá.

Softwarově je mobil osazen operačním systémem Android 9 s nadstavbou MIUI. S chodem systému nemá problém a vše běží bez záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Na Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB vás může zaujmout hned několik parametrů. I přes velmi příznivou pořizovací cenu totiž dokáže telefon zprostředkovat velmi obstojný výkon. Ocenit musíme i dobré konstrukční zpracování nebo perfektní výdrž baterie. Nezklame ani fotoaparát. Za slabinu lze považovat vyšší hmotnost konstrukce a záda, která mohou prokluzovat při držení v ruce. Pokud hledáte alternativní model s podobnými parametry, můžeme vám doporučit například Honor 20 Lite 4GB/128GB.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje redakční činnosti zaměřené primárně na technologie. Téma mobilních telefonů mu není cizí, v naší redakci se mu věnuje přes rok, o problematiku tohoto odvětví se však zajímá také ve volném čase. V článku vám například popíše fotografické schopnosti telefonů do 5 000 Kč. Jeho články najdete také u bezdrátových sluchátek a powerbank.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Mám Xaomi Redmi 8T. Když chci volat, ztmavne displej a když zmáčknu tlačítko vypnout, tak displej problikává. Hovor pak nemohu ukončit. Neví někdo, co s tím? Děkuji za odpověď.

Milan Karásek

Dobrý den,
v tomto případě lze očekávat, že se jedná o závadu na hardwaru zařízení. Doporučuji telefon reklamovat.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB

Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB

5 000 Kč Orientační cena