Menu

Recenze a srovnání AOC C24G2U

86,4 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Monitory do 24"

Klady

  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Integrované reproduktory
  • Perfektní konektivita

Zápory

  • Nižší svítivost
  • Pouze Full HD
  • Prohnutá obrazovka není vhodná k práci
4 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

AOC C24G2U je levnou variantou monitoru pro hráče disponující vysokou obnovovací frekvencí. Displej se rozkládá na úhlopříčce 23,6 palců a podporuje rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. Obrazovka využívá VA panel s frekvencí 165 Hz. Takovou frekvenci ocení zejména hráči kompetitivních titulů (CS:GO, Fortnite, Valorant, …). Monitor na tom není vůbec špatně ani svou odezvou, ta má hodnotu pouhou 1 milisekundu.

Co trochu schází, ale v cenové hladině je běžné, je vyšší svítivost. Monitor má pouze 250 NITů a ve světlém prostředí může působit lehce vybledle. To sice trochu kompenzuje jeho matný povrch, pro úpravy fotek či grafickou práci však vhodný není. Na druhou stranu je pokrytí barevných prostorů překvapivě dosti solidní. AdobeRGB je pokryto z 89 % a sRGB dokonce ze 120 %. Neschází praktický pivot.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AOC

Typické využití

Herní

Úhlopříčka (")

23,6

Rozlišení (px)

1 920x1 080

Poměr stran

16:9

Typ panelu

VA

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ano

Obnovovací frekvence (Hz)

165

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

3 000:1

Odezva (ms)

1

Barevná hloubka

8bit

Adobe RGB

89

s RGB

120

Pozorovací úhel (°)

178

Pivot

Ano

Charakteristika, funkce a konektivita

Displej disponuje celou řadou zajímavých funkcí. Redukce blikání ulehčí vašim očím a delší práce je nebude tolik namáhat. Výrobce slibuje také redukci modrého světla, které se na únavě očí velkou mírou také podílí. Pro některé uživatele může znamenat konkurenční výhodu také provedení s integrovanými reproduktory. Ty však mají výkon pouze 2 x 2 watty, takže nic pro audiofily.

Spotřeba je vzhledem k nízké svítivosti docela vysoká, zároveň je však potřeba vzít v potaz, že 19 wattů za hodinu ještě nikoho nezruinovalo. Dražší monitory mají spotřebu zejména vlivem větší svítivosti výrazně vyšší. Jedná se tak v tomto případě spíše o nízkou efektivitu než díru v peněžence.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ano

Funkce FreeSync/G-Sync

FreeSync

Redukce blikání

Ano

Redukce modrého světla

Ne

TV tuner

Ne

Spotřeba SDR (W)

19

Třída energetické účinnosti

F

Výška (cm)

50,5

Šířka (cm)

53,6

Hloubka (cm)

2,3

Hmotnost (kg)

4,4

Power Delivery

Ne

Výrobce se při konstrukci tohoto zařízení zaměřil poměrně důrazně na perfektní konektivitu. Na zadní straně naleznete dvojici konektorů HDMI doplněnou o DisplaPort. Překvapit může také konektor VGA pro starší grafické karty. Zařízení podporuje také FreeSync. Tato funkce zajistí variabilitu obnovovací frekvence. Monitor pak běží na takové frekvenci, s jakou posílá počítač do monitoru snímky. Výsledkem je plynulejší obraz.

Kromě dalších 4 konektorů USB nechybí ani sluchátkový konektor. Jeho osazení na zařízení přitom není zdaleka běžné.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ano

DisplayPort

Ano

DVI

Ne

VGA (D-sub)

Ano

USB

Ano

Připojení sluchátek

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Obdobně jako u ostatních monitorů ani v tomto případě není uživatelských recenzí k dispozici dostatek, aby z nich bylo možné dělat jakékoliv závěry. Zaměříme se proto spíše na expertní recenze.

Odborníci klady nešetří a často se setkáte s označeními, jako je „výborný herní monitor“. A s ohledem k poměrně nízké pořizovací ceně tyto teze nejsou daleko od skutečnosti. Negativ jsme se, pravděpodobně právě díky příjemné ceně, moc nedopátrali.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Vysoká obnovovací frekvence, zahnutá obrazovka, FreeSync a solidní podání barev. To jsou pozitiva, která tomuto zařízení neschází. Oproti konkurenci jsou k dispozici také integrované reproduktory a můžete se spolehnout na široké možnosti připojení k počítači a dalším zařízením.

Na druhou stranu se prohnutí obrazovky příliš nehodí pro profesionální práci, při které je zkreslení tvaru nežádoucí. Typicky se jedná o práci v projekčních programech, grafickou práci a další činnosti, kde je přesnost zobrazení tvarů důležitá.

Závěrečné shrnutí

AOC C24G2U lze označit za velmi dostupný a výkonný herní monitor. Perfektně si poradí s kompetitivními tituly, naopak při hraní strategií nemusí být prohnutá obrazovka a nižší rozlišení zcela optimální. Stejně tak se nejedná o ideální variantu do kanceláře nebo na profesionální práci. Pracujete-li s grafikou a sháníte monitor s korektním zobrazením, zaměřte se spíše na dražší, ale výrazně kvalitnější EIZO ColorEdge CS2420.

4 700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: AOC C24G2U | Hodnocení: 86,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AOC C24G2U

AOC C24G2U

4 700 Kč Orientační cena