Recenze a srovnání AOC G2460VQ6

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii monitorů do 24"

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Nízká spotřeba

Zápory:

Menší kontrast

3 200 Kč
orientační cena

Základní parametry

​Monitor AOC G2430VQ6 je převážně herním monitorem, jak napovídá i úvodní obrázek. Úhlopříčka 24 palců je pro kvalitní dojem ze hry dostačující. Rozlišení obrazovky je 1920×1080 pixelů při tradičním poměru stran 16:9. Vyniká extrémně krátkou dobou odezvy. Zareaguje v rozmezí 1 milisekundy. Co se obnovovací frekvence týče, najdete v našem výběru i lepší modely, avšak 75 Hz je i tak velmi dobrá hodnota.

Jas má naprosto standardní hodnotu, není, co bychom zde vytkli. Pro herní počítače bývá obvyklý vyšší kontrast – 1000:1 není špatná hodnota, ale monitor v tomto parametru ani nijak nevyniká. Pozorovací úhel 170 stupňů by měl být dostačující jak při hraní, tak při kancelářské práci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce AOC
Úhlopříčka (")  24
Rozlišení (px)  1920x1080
Formát zobrazení  16:9
Odezva (ms)  1
Typ panelu  TN
Povrch displeje  matný
Jas (cd/m2)  250
Statický kontrast  1 000:1
Pozorovací úhel (°)  170
Obnovovací frekvence (Hz)  75

Charakteristika, funkce a konektivita

Tento monitor sice nemá uvedenou třídu energetické účinnosti, avšak podle spotřeby (23 W) jej můžeme zařadit mezi úspornější modely. Ani pořizovací náklady, ani náklady na jeho provoz vás tedy nevyjdou nijak draze. Co se speciálních funkcí týče, nabídka není moc široká. Dočkáte se ale funkce FreeSync, která je pro hraní zásadní a umožní vám plynulý zážitek z hraní her nebo sledování filmů.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W)  23
Třída energetické účinnosti  Neuvedeno
Výška (cm) 41,1
Šířka (cm) 56,5
Hloubka (cm) 21,9
Hmotnost (kg) 4,3
Barva černá
3D zobrazení  ne
Prohnutí obrazovky  ne
Pivot  ne
Integrované reproduktory  ne
TV tuner  ne
Funkce FreeSync/G-Sync  ano

Monitor můžete propojit s ostatními zařízeními pomocí konektorů VGA, HDMI i moderním DisplayPortem. Potěší jistě také 3,5 mm port pro připojení sluchátek.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)  ano
DVI  ne
HDMI  ano
DisplayPort  ano
S-video  ne
USB  ne
Připojení sluchátek  ano

Závěr

Monitor AOC G2460VQ6 není nijak drahým modelem a přitom je schopný vám zprostředkovat velmi kvalitní zážitek z hraní her nebo sledování filmů. Má vysoký pozorovací úhel a poslouží tedy dobře i při kancelářské práci. Nabízí i dobré možnosti připojení a potěší nízkou spotřebou. Jde sice převážně o herní monitor, avšak není natolik specifický, aby nebyl vhodný pro jiné využití, například kancelářské práce. Pokud chcete opravdu herního specialistu, doporučujeme výrobek MSI Gaming Optix G24C.

Další recenze

Kompletní porovnání