Recenze a porovnání AOC G2460VQ6 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání AOC G2460VQ6

v kategorii Monitory do 24"

Klady

  • Nízká spotřeba
  • Slušná cena
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Slabší pozorovací úhly
  • Mírně vyšší hmotnost
  • Menší kontrast
3 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

​Monitor AOC G2430VQ6 je převážně herním monitorem, jak napovídá i úvodní obrázek. Úhlopříčka 24 palců je pro kvalitní dojem ze hry dostačující. Rozlišení obrazovky je 1920×1080 pixelů při tradičním poměru stran 16:9. Vyniká extrémně krátkou dobou odezvy. Zareaguje v rozmezí 1 milisekundy. Co se obnovovací frekvence týče, najdete v našem výběru i lepší modely, avšak 75 Hz je i tak velmi dobrá hodnota.

Jas má naprosto standardní hodnotu, není, co bychom zde vytkli. Pro herní počítače bývá obvyklý vyšší kontrast – 1000:1 není špatná hodnota, ale monitor v tomto parametru ani nijak nevyniká. Pozorovací úhel 170 stupňů by měl být dostačující jak při hraní, tak při kancelářské práci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

AOC

Úhlopříčka (")

24

Rozlišení (px)

1920x1080

Poměr stran

16:9

Odezva (ms)

1

Typ panelu

TN

Povrch displeje

Matný

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

1 000:1

Pozorovací úhel (°)

170

Obnovovací frekvence (Hz)

75

Charakteristika, funkce a konektivita

Tento monitor sice nemá uvedenou třídu energetické účinnosti, avšak podle spotřeby (23 W) jej můžeme zařadit mezi úspornější modely. Ani pořizovací náklady, ani náklady na jeho provoz vás tedy nevyjdou nijak draze. Co se speciálních funkcí týče, nabídka není moc široká. Dočkáte se ale funkce FreeSync, která je pro hraní zásadní a umožní vám plynulý zážitek z hraní her nebo sledování filmů.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

41,1

Šířka (cm)

56,5

Hloubka (cm)

21,9

Hmotnost (kg)

4,3

Prohnutí obrazovky

Ne

Pivot

Ne

Integrované reproduktory

Ne

TV tuner

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

FreeSync

Monitor můžete propojit s ostatními zařízeními pomocí konektorů VGA, HDMI i moderním DisplayPortem. Potěší jistě také 3,5 mm port pro připojení sluchátek.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)

Ano

DVI

Ne

HDMI

Ano

DisplayPort

Ano

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ano

Závěr

Monitor AOC G2460VQ6 není nijak drahým modelem a přitom je schopný vám zprostředkovat velmi kvalitní zážitek z hraní her nebo sledování filmů. Má vysoký pozorovací úhel a poslouží tedy dobře i při kancelářské práci. Nabízí i dobré možnosti připojení a potěší nízkou spotřebou. Jde sice převážně o herní monitor, avšak není natolik specifický, aby nebyl vhodný pro jiné využití, například kancelářské práce. Pokud chcete opravdu herního specialistu, doporučujeme výrobek MSI Gaming Optix G24C.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AOC G2460VQ6
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je redaktorem zaměřeným primárně na technologie. Monitory jsou jedním z jeho novějších témat, problematikou se však zabýval dávno před působením v naší redakci. Protože se kromě redakční činnosti věnuje také fotografování, práci s grafikou a ve volném čase hraje i počítačové hry, jednotlivým parametrům velmi dobře rozumí. Vyjma monitorů vám poradí také s výběrem notebooků, mobilů a jiné elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AOC G2460VQ6

AOC G2460VQ6

3 300 Kč Orientační cena