Recenze a srovnání BenQ GW2470H

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii monitorů do 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Možnost připojení sluchátek

Zápory:

Absence synchronizace s grafickou kartou

Vyšší váha

2 700 Kč
orientační cena

Základní parametry

Pořád tápete, jestli se zaměřit na dobrý výkon, nízkou cenu nebo jiné charakteristiky? Výběr monitorů do 24 palců jsme rozšířili ještě o další produkt na zvážení, kterým je BenQ GW2470H. Velikostí obrazovky se přibližuje hranici kategorie, má 23,8 palců, přitom zachovává standardní rozlišení FullHD 1920×1080 v nejrozšířenějším poměru stran 16:9.

Zobrazovací panel s technologií Vertical Alignment (VA) se standardním matným povrchem se postará o vysoký statický kontrastní poměr mezi černou a bílou barvou 3000:1. Další předností VA je kvalitní zobrazení barev i pozorovací úhly, bohužel však ve většině případů způsobuje delší odezvu. U tohoto modelu se jedná o 4 milisekundy. Dále monitor zajistí průměrnou hodnotu jasu, a to 250 cd/m2.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce BenQ
Úhlopříčka (")  23,8
Rozlišení (px)  1920x1080
Formát zobrazení  16:9
Odezva (ms)  4
Typ panelu  VA
Povrch displeje  matný
Jas (cd/m2)  250
Statický kontrast  3 000:1
Pozorovací úhel (°)  178
Obnovovací frekvence (Hz)  60

Charakteristika, funkce a konektivita

Energetická náročnost monitoru je poměrně přívětivá, spotřeba je 23 W. Hmotnost 4 kilogramy je v dané kategorii spíš nadprůměrná. Mezi funkcemi chybí například možnost synchronizace fungování monitoru s grafickou kartou, což některé zájemce může odradit. 

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W)  23
Třída energetické účinnosti  neuvedeno
Výška (cm) 42,5
Šířka (cm) 55,3
Hloubka (cm) 18,9
Hmotnost (kg) 4
Barva černá
3D zobrazení  ne
Prohnutí obrazovky  ne
Pivot  ne
Integrované reproduktory  ne
TV tuner  ne
Funkce FreeSync/G-Sync  ne

U konektivity vsadila společnost BenQ u modelu GW2470H na starší i novější a moderní typ připojení. Pro majitele starších strojů přidala konektor VGA, ti s novými počítači zase mohou použít i populární a rozšířený digitální HDMI kabel. Ve srovnání s ostatními produkty v kategorii do 24 palců se může monitor BenQ pyšnit i jackem na sluchátka, což určitě někteří uživatelé ocení.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)  ano
DVI  ne
HDMI  ano
DisplayPort  ne
S-video  ne
USB  ne
Připojení sluchátek  ano

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci, kteří se už rozhodli pro nákup monitoru BenQ GW2470H, nejčastěji chválí velikost obrazovky vhodnou pro kancelářskou práci i sledování filmů, dále pak hodně funkcí za přívětivou cenu i matný povrch displeje a věrné zobrazení barev. Stížnosti jsou naproti tomu směřovány hlavně na nižší a nenastavitelný podstavec obrazovky.

Závěr

Monitor BenQ GW2470H svými parametry zaujme nejednoho zákazníka. Poskytne vám za dobrou cenu úhlopříčku 23,8 palců s rozlišením FullHD 1920×1080. Moderní technologie VA panelu s matným povrchem osloví kvalitou zobrazení i vysokým kontrastním poměrem 3000:1. Odezva 4 milisekundy je na stejné úrovni ve srovnání s dalšími modely ve skupině monitorů do 24 palců. Negativem je absence synchronizace s grafickou kartou nebo trochu vyšší váha 4 kilogramy. Užitečná je možnost připojení přes VGA i HDMI kabel, mezi ostatními výrobky monitor BenQ vyčnívá přítomností konektoru pro sluchátka.

Tento model monitoru nepřekvapí ani nezklame. Pokud ale hledáte maximální zážitek při hraní her a sledování filmů a seriálů, doporučujeme pročíst recenzi nadstandardního modelu MSI Gaming Optix G24C. Jestliže je vaší prioritou hlavně nízká cena, zaměřte se na HP 22W​.

Další recenze

Kompletní porovnání