Recenze a porovnání BenQ GW2470H | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání BenQ GW2470H

v kategorii Monitory do 24"

Klady a zápory

  • Možnost připojení sluchátek
  • Absence synchronizace s grafickou kartou
  • Vyšší váha
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pořád tápete, jestli se zaměřit na dobrý výkon, nízkou cenu nebo jiné charakteristiky? Výběr monitorů do 24 palců jsme rozšířili ještě o další produkt na zvážení, kterým je BenQ GW2470H. Velikostí obrazovky se přibližuje hranici kategorie, má 23,8 palců, přitom zachovává standardní rozlišení FullHD 1920×1080 v nejrozšířenějším poměru stran 16:9.

Zobrazovací panel s technologií Vertical Alignment (VA) se standardním matným povrchem se postará o vysoký statický kontrastní poměr mezi černou a bílou barvou 3000:1. Další předností VA je kvalitní zobrazení barev i pozorovací úhly, bohužel však ve většině případů způsobuje delší odezvu. U tohoto modelu se jedná o 4 milisekundy. Dále monitor zajistí průměrnou hodnotu jasu, a to 250 cd/m2.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

BenQ

Úhlopříčka (")

23,8

Rozlišení (px)

1920x1080

Poměr stran

16:9

Odezva (ms)

4

Typ panelu

VA

Povrch displeje

Matný

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

3 000:1

Pozorovací úhel (°)

178

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Charakteristika, funkce a konektivita

Energetická náročnost monitoru je poměrně přívětivá, spotřeba je 23 W. Hmotnost 4 kilogramy je v dané kategorii spíš nadprůměrná. Mezi funkcemi chybí například možnost synchronizace fungování monitoru s grafickou kartou, což některé zájemce může odradit.

Parametr Tento produkt
Třída energetické účinnosti

neuvedeno

Výška (cm)

42,5

Šířka (cm)

55,3

Hloubka (cm)

18,9

Hmotnost (kg)

4

Prohnutí obrazovky

Ne

Pivot

Ne

Integrované reproduktory

Ne

TV tuner

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

G-Sync

U konektivity vsadila společnost BenQ u modelu GW2470H na starší i novější a moderní typ připojení. Pro majitele starších strojů přidala konektor VGA, ti s novými počítači zase mohou použít i populární a rozšířený digitální HDMI kabel. Ve srovnání s ostatními produkty v kategorii do 24 palců se může monitor BenQ pyšnit i jackem na sluchátka, což určitě někteří uživatelé ocení.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)

Ano

DVI

Ne

HDMI

Ano

DisplayPort

Ne

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci, kteří se už rozhodli pro nákup monitoru BenQ GW2470H, nejčastěji chválí velikost obrazovky vhodnou pro kancelářskou práci i sledování filmů, dále pak hodně funkcí za přívětivou cenu i matný povrch displeje a věrné zobrazení barev. Stížnosti jsou naproti tomu směřovány hlavně na nižší a nenastavitelný podstavec obrazovky.

Závěr

Monitor BenQ GW2470H svými parametry zaujme nejednoho zákazníka. Poskytne vám za dobrou cenu úhlopříčku 23,8 palců s rozlišením FullHD 1920×1080. Moderní technologie VA panelu s matným povrchem osloví kvalitou zobrazení i vysokým kontrastním poměrem 3000:1. Odezva 4 milisekundy je na stejné úrovni ve srovnání s dalšími modely ve skupině monitorů do 24 palců. Negativem je absence synchronizace s grafickou kartou nebo trochu vyšší váha 4 kilogramy. Užitečná je možnost připojení přes VGA i HDMI kabel, mezi ostatními výrobky monitor BenQ vyčnívá přítomností konektoru pro sluchátka.

Tento model monitoru nepřekvapí ani nezklame. Pokud ale hledáte maximální zážitek při hraní her a sledování filmů a seriálů, doporučujeme pročíst recenzi nadstandardního modelu MSI Gaming Optix G24C. Jestliže je vaší prioritou hlavně nízká cena, zaměřte se na HP 22W​.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: BenQ GW2470H
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze BenQ GW2470H

BenQ GW2470H

2 700 Kč Orientační cena