Menu

Recenze a srovnání Dell U2412M

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů do 24"

Datum doporučení: Březen 2019

74,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoký jas
  • Pivot
  • Má USB port
  • Vyšší cena a spotřeba
  • Chybí HDMI port
  • Dlouhá odezva
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Co je na tomto monitoru neobvyklé a zaujme na první pohled, je jeho poměr stran. Zatímco většina monitorů v našem výběru disponuje hodnotou 16:9, tento monitor nabízí poměr 16:10. Takové rozměry se doporučují především pro pracovní účely. To ostatně potvrzuje i další vlastnost tohoto výrobku – pivot. Obrazovku můžete vzít a převrátit na výšku. Oceníte to především při čtení delších textů.

Úhlopříčka se nachází na hraně této kategorie, měří 24 palců. Jde o velmi příjemnou hodnotu, která vám poskytne dostatečné detaily. Rozlišení je netradičních 1920×1200 pixelů. Mírně nadstandardní je jas s hodnotou 300 kandel. Co by mohlo být vyšší, je obnovovací frekvence. Avšak pro pracovní účely tento nedostatek ani nepocítíte. Potěší naopak vysoký pozorovací úhel – 178 stupňů umožní sledování obrazovky i z boku a přijde vhod například při práci na více monitorech naráz.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Dell
Typické využití Kancelář
Úhlopříčka (") 24
Rozlišení (px) 1920x1200
Poměr stran 16:10
Typ panelu IPS
Povrch displeje Matný
Prohnutí obrazovky Ne
Obnovovací frekvence (Hz) 60
Jas (cd/m2) 300
Statický kontrast 1 000:1
Odezva (ms) 8
Barevná hloubka 8bit
Pozorovací úhel (°) 178
Pivot Ano

Charakteristika, funkce a konektivita

Rozměrově se monitor ničemu nevymyká. Maximálně vás potěší nižší hmotností, která usnadní manipulaci. Se spotřebou 38 W je Dell U2412M lehce nad průměrem. Synchronizace fungování monitoru a grafické karty v tomto případě dostupná není. Jak již bylo zmíněno, jde spíše o kancelářský produkt.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory Ne
Funkce FreeSync/G-Sync G-Sync
Redukce blikání Ne
Redukce modrého světla Ne
TV tuner Ne
Spotřeba (W) 38
Třída energetické účinnosti E
Výška (cm) 51,3
Šířka (cm) 55,6
Hloubka (cm) 18
Hmotnost (kg) 3,9

Co se týče připojení, na své si přijdou i majitelé starších počítačů, protože monitor má i starší VGA konektor. Naopak chybí port pro novější digitální HDMI kabel. Propojíte jej ještě pomocí DisplayPortu nebo USB kabelu. Monitor nemá možnost připojení sluchátek.

Parametr Tento produkt
HDMI Ne
DisplayPort Ano
DVI Ano
VGA (D-sub) Ano
USB Ano
Připojení sluchátek Ne

Závěr

Všechny specifikace napovídají, že nejlepší využití najde tento monitor v kanceláři nebo při jiných pracovních úkonech. Pro vášnivé hráče by mohla být omezující dlouhá doba odezvy nebo 60 Hz obnovovací frekvence. Ostatní ale potěší neobvyklou funkcí pivot, která umožní monitor o 90 stupňů otočit a číst zobrazovaný text na výšku. Pokud hledáte monitor podobných rozměrů, ale chcete zamířit spíše do nižší cenové relace, doporučujeme model Samsung S24F350FHU, který jste mohli v době napsání této recenze (březen 2019) pořídit o více než 2 tisíce levněji.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Dell U2412M | Hodnocení: 74,0 %
Jakub Gulec je redaktorem zaměřeným primárně na technologie. Monitory jsou jedním z jeho novějších témat, problematikou se však zabýval dávno před působením v naší redakci. Protože se kromě redakční činnosti věnuje také fotografování, práci s grafikou a ve volném čase hraje i počítačové hry, jednotlivým parametrům velmi dobře rozumí. Vyjma monitorů vám poradí také s výběrem notebooků, mobilů a jiné elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dell U2412M

Dell U2412M

6 500 Kč Orientační cena