Recenze a porovnání Dell U2412M | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Dell U2412M

74,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Monitory do 24"

Klady

  • Vysoký jas
  • Pivot
  • Má USB port

Zápory

  • Vyšší cena a spotřeba
  • Chybí HDMI port
  • Dlouhá odezva
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Co je na tomto monitoru neobvyklé a zaujme na první pohled, je jeho poměr stran. Zatímco většina monitorů v našem výběru disponuje hodnotou 16:9, tento monitor nabízí poměr 16:10. Takové rozměry se doporučují především pro pracovní účely. To ostatně potvrzuje i další vlastnost tohoto výrobku – pivot. Obrazovku můžete vzít a převrátit na výšku. Oceníte to především při čtení delších textů.

Úhlopříčka se nachází na hraně této kategorie, měří 24 palců. Jde o velmi příjemnou hodnotu, která vám poskytne dostatečné detaily. Rozlišení je netradičních 1920×1200 pixelů. Mírně nadstandardní je jas s hodnotou 300 kandel. Co by mohlo být vyšší, je obnovovací frekvence. Avšak pro pracovní účely tento nedostatek ani nepocítíte. Potěší naopak vysoký pozorovací úhel – 178 stupňů umožní sledování obrazovky i z boku a přijde vhod například při práci na více monitorech naráz.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dell

Typické využití

Kancelář

Úhlopříčka (")

24

Rozlišení (px)

1920x1200

Poměr stran

16:10

Typ panelu

IPS

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ne

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Jas (cd/m2)

300

Statický kontrast

1 000:1

Odezva (ms)

8

Barevná hloubka

8bit

Pozorovací úhel (°)

178

Pivot

Ano

Charakteristika, funkce a konektivita

Rozměrově se monitor ničemu nevymyká. Maximálně vás potěší nižší hmotností, která usnadní manipulaci. Se spotřebou 38 W je Dell U2412M lehce nad průměrem. Synchronizace fungování monitoru a grafické karty v tomto případě dostupná není. Jak již bylo zmíněno, jde spíše o kancelářský produkt.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

G-Sync

Redukce blikání

Ne

Redukce modrého světla

Ne

TV tuner

Ne

Třída energetické účinnosti

E

Výška (cm)

51,3

Šířka (cm)

55,6

Hloubka (cm)

18

Hmotnost (kg)

3,9

Co se týče připojení, na své si přijdou i majitelé starších počítačů, protože monitor má i starší VGA konektor. Naopak chybí port pro novější digitální HDMI kabel. Propojíte jej ještě pomocí DisplayPortu nebo USB kabelu. Monitor nemá možnost připojení sluchátek.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ne

DisplayPort

Ano

DVI

Ano

VGA (D-sub)

Ano

USB

Ano

Připojení sluchátek

Ne

Závěr

Všechny specifikace napovídají, že nejlepší využití najde tento monitor v kanceláři nebo při jiných pracovních úkonech. Pro vášnivé hráče by mohla být omezující dlouhá doba odezvy nebo 60 Hz obnovovací frekvence. Ostatní ale potěší neobvyklou funkcí pivot, která umožní monitor o 90 stupňů otočit a číst zobrazovaný text na výšku. Pokud hledáte monitor podobných rozměrů, ale chcete zamířit spíše do nižší cenové relace, doporučujeme model Samsung S24F350FHU, který jste mohli v době napsání této recenze (březen 2019) pořídit o více než 2 tisíce levněji.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dell U2412M | Hodnocení: 74,0 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell U2412M

Dell U2412M

6 500 Kč Orientační cena