Recenze a srovnání HP 22W

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii monitorů do 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Nízká váha a spotřeba

Cena

Zápory:

Delší odezva

Malá úhlopříčka

2 300 Kč
orientační cena

Základní parametry

Chcete při pořizování monitoru hlavně ušetřit a přitom jste ochotní slevit z některých nároků na funkce? Právě pro vás jsme do výběru zařadili model z dílny společnosti Hewlett-Packard s názvem HP 22W. 

Ze všeho nejdřív je nutno upozornit, že tento model spadá do kategorie menších monitorů. V našem výběru jsme jej zařadili do skupiny do 24 palců, HP 22W však má pouze 21,5 palce. I tak má standardní rozlišení FullHD 1920×1080 s poměrem stran 16:9. 

Panel s technologií in-plane switching zajišťuje zejména věrné zobrazení barev a široké pozorovací úhly, které jsou i u tohoto produktu 178°. Problémem pro některé uživatele může být nižší statický kontrast s poměrem 1000:1. Všechny tyto parametry společně s delší odezvou 5 milisekund a průměrnou obnovovací frekvencí 60 hertzů naznačují, že se monitor HP 22W hodí hlavně pro kancelářskou práci, kde například uživatel využije kvalitní zobrazení a přitom nemá velké nároky při hraní počítačových her a sledování filmů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Hewlett-Packard
Úhlopříčka (")  21,5
Rozlišení (px)  1920x1080
Formát zobrazení  16:9
Odezva (ms)  5
Typ panelu  IPS
Povrch displeje  matný
Jas (cd/m2)  250
Statický kontrast  1 000:1
Pozorovací úhel (°)  178
Obnovovací frekvence (Hz)  60

Charakteristika, funkce a konektivita

Díky menší zobrazovací ploše je model HP 22W přívětivý k vaší peněžence i co se týče provozu. Spotřeba je pouze 17 W, což výrobku zajišťuje třídu energetické účinnosti A. Menší rozměry ve srovnání s dalšími monitory v kategorii do 24 placů samozřejmě korespondují s menší úhlopříčkou. Pozitivní je nízká váha těsně nad tři kilogramy, které jsou výhodné při častém přesouvání. 

U tohoto modelu nemohou zájemci počítat s možností synchronizace fungování monitoru a grafické karty.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W)  17
Třída energetické účinnosti  A
Výška (cm) 38,1
Šířka (cm) 49
Hloubka (cm) 17,6
Hmotnost (kg) 3,11
Barva černá
3D zobrazení  ne
Prohnutí obrazovky  ne
Pivot  ne
Integrované reproduktory  ne
TV tuner  ne
Funkce FreeSync/G-Sync  ne

Co se týče připojení, na své si přijdou i majitelé starších počítačů, protože monitor má i starší VGA D-sub konektor. Samozřejmě ale nechybí zdířka ani pro novější digitální HDMI kabel. Monitor ale nemá možnost připojení sluchátek a USB, což může některé zájemce odradit. Na trhu však nejde o standardní výbavu.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)  ano
DVI  ne
HDMI  ano
DisplayPort  ne
S-video  ne
USB  ne
Připojení sluchátek  ne

Závěr

Pro monitor HP 22W zařazený do kategorie do 24 palců hovoří hlavně nízké cenové nároky na pořízení i provoz. Model má ve srovnání s ostatními ve výběru menší úhlopříčku pouze 21,5 palce, přesto můžete počítat s klasickým FullHD rozlišením 1920×1080. IPS panel zajistí věrné barvy i široké pozorovací úhly, problém ale může být v nižším kontrastu s poměrem 1000:1. Obnovovací frekvence 60 Hz a odezva pět milisekund je standardní. Plusové body sbírá HP 22W hlavně díky nízké spotřebě, které klesá pod 20 W. Pozitivní je i nízká váha těsně nad tři kilogramy. Bohužel ale uživatelé nemohou počítat se synchronizací monitoru s grafickou kartou.

Pokud máte zájem spíše o větší monitory a chcete najít správný poměr mezi cenou a výkonem, doporučujeme prohlédnout monitor Samsung S24F350FHU. Jestliže nehledíte na peníze a jde vám o maximální zážitek z hraní her či sledování filmů, zkuste prozkoumat například recenzi MSI Gaming Optix G24C.

Další recenze

Kompletní porovnání