Menu

Recenze a srovnání HP 22W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů do 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

  • Nízká hmotnost
  • Přívětivá cena
  • Dobrá spotřeba
  • Delší odezva
  • Malá úhlopříčka
  • Bez synchronizace s grafickou kartou
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chcete při pořizování monitoru hlavně ušetřit a přitom jste ochotní slevit z některých nároků na funkce? Právě pro vás jsme do výběru zařadili model z dílny společnosti Hewlett-Packard s názvem HP 22W.

Ze všeho nejdřív je nutno upozornit, že tento model spadá do kategorie menších monitorů. V našem výběru jsme jej zařadili do skupiny do 24 palců, HP 22W však má pouze 21,5 palce. I tak má standardní rozlišení FullHD 1920×1080 s poměrem stran 16:9.

Panel s technologií in-plane switching zajišťuje zejména věrné zobrazení barev a široké pozorovací úhly, které jsou i u tohoto produktu 178°. Problémem pro některé uživatele může být nižší statický kontrast s poměrem 1000:1. Všechny tyto parametry společně s delší odezvou 5 milisekund a průměrnou obnovovací frekvencí 60 hertzů naznačují, že se monitor HP 22W hodí hlavně pro kancelářskou práci, kde například uživatel využije kvalitní zobrazení a přitom nemá velké nároky při hraní počítačových her a sledování filmů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Hewlett-Packard
Úhlopříčka (") 21,5
Rozlišení (px) 1920x1080
Poměr stran 16:9
Odezva (ms) 5
Typ panelu IPS
Povrch displeje Matný
Jas (cd/m2) 250
Statický kontrast 1 000:1
Pozorovací úhel (°) 178
Obnovovací frekvence (Hz) 60

Charakteristika, funkce a konektivita

Díky menší zobrazovací ploše je model HP 22W přívětivý k vaší peněžence i co se týče provozu. Spotřeba je pouze 17 W, což výrobku zajišťuje třídu energetické účinnosti A. Menší rozměry ve srovnání s dalšími monitory v kategorii do 24 placů samozřejmě korespondují s menší úhlopříčkou. Pozitivní je nízká váha těsně nad tři kilogramy, které jsou výhodné při častém přesouvání.

U tohoto modelu nemohou zájemci počítat s možností synchronizace fungování monitoru a grafické karty.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W) 17
Třída energetické účinnosti A
Výška (cm) 38,1
Šířka (cm) 49
Hloubka (cm) 17,6
Hmotnost (kg) 3,11
Prohnutí obrazovky Ne
Pivot Ne
Integrované reproduktory Ne
TV tuner Ne
Funkce FreeSync/G-Sync G-Sync

Co se týče připojení, na své si přijdou i majitelé starších počítačů, protože monitor má i starší VGA D-sub konektor. Samozřejmě ale nechybí zdířka ani pro novější digitální HDMI kabel. Monitor ale nemá možnost připojení sluchátek a USB, což může některé zájemce odradit. Na trhu však nejde o standardní výbavu.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub) Ano
DVI Ne
HDMI Ano
DisplayPort Ne
USB Ne
Připojení sluchátek Ne

Závěr

Pro monitor HP 22W zařazený do kategorie do 24 palců hovoří hlavně nízké cenové nároky na pořízení i provoz. Model má ve srovnání s ostatními ve výběru menší úhlopříčku pouze 21,5 palce, přesto můžete počítat s klasickým FullHD rozlišením 1920×1080. IPS panel zajistí věrné barvy i široké pozorovací úhly, problém ale může být v nižším kontrastu s poměrem 1000:1. Obnovovací frekvence 60 Hz a odezva pět milisekund je standardní. Plusové body sbírá HP 22W hlavně díky nízké spotřebě, které klesá pod 20 W. Pozitivní je i nízká váha těsně nad tři kilogramy. Bohužel ale uživatelé nemohou počítat se synchronizací monitoru s grafickou kartou.

Pokud máte zájem spíše o větší monitory a chcete najít správný poměr mezi cenou a výkonem, doporučujeme prohlédnout monitor Samsung S24F350FHU. Jestliže nehledíte na peníze a jde vám o maximální zážitek z hraní her či sledování filmů, zkuste prozkoumat například recenzi MSI Gaming Optix G24C.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: HP 22W
Jakub Gulec je redaktorem zaměřeným primárně na technologie. Monitory jsou jedním z jeho novějších témat, problematikou se však zabýval dávno před působením v naší redakci. Protože se kromě redakční činnosti věnuje také fotografování, práci s grafikou a ve volném čase hraje i počítačové hry, jednotlivým parametrům velmi dobře rozumí. Vyjma monitorů vám poradí také s výběrem notebooků, mobilů a jiné elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP 22W

HP 22W

2 700 Kč Orientační cena