Menu

Recenze a srovnání HP 22W

v kategorii Monitory do 24"

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Přívětivá cena
  • Dobrá spotřeba

Zápory

  • Delší odezva
  • Malá úhlopříčka
  • Bez synchronizace s grafickou kartou
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chcete při pořizování monitoru hlavně ušetřit a přitom jste ochotní slevit z některých nároků na funkce? Právě pro vás jsme do výběru zařadili model z dílny společnosti Hewlett-Packard s názvem HP 22W.

Ze všeho nejdřív je nutno upozornit, že tento model spadá do kategorie menších monitorů. V našem výběru jsme jej zařadili do skupiny do 24 palců, HP 22W však má pouze 21,5 palce. I tak má standardní rozlišení FullHD 1920×1080 s poměrem stran 16:9.

Panel s technologií in-plane switching zajišťuje zejména věrné zobrazení barev a široké pozorovací úhly, které jsou i u tohoto produktu 178°. Problémem pro některé uživatele může být nižší statický kontrast s poměrem 1000:1. Všechny tyto parametry společně s delší odezvou 5 milisekund a průměrnou obnovovací frekvencí 60 hertzů naznačují, že se monitor HP 22W hodí hlavně pro kancelářskou práci, kde například uživatel využije kvalitní zobrazení a přitom nemá velké nároky při hraní počítačových her a sledování filmů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hewlett-Packard

Úhlopříčka (")

21,5

Rozlišení (px)

1920x1080

Poměr stran

16:9

Odezva (ms)

5

Typ panelu

IPS

Povrch displeje

Matný

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

1 000:1

Pozorovací úhel (°)

178

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Charakteristika, funkce a konektivita

Díky menší zobrazovací ploše je model HP 22W přívětivý k vaší peněžence i co se týče provozu. Spotřeba je pouze 17 W, což výrobku zajišťuje třídu energetické účinnosti A. Menší rozměry ve srovnání s dalšími monitory v kategorii do 24 placů samozřejmě korespondují s menší úhlopříčkou. Pozitivní je nízká váha těsně nad tři kilogramy, které jsou výhodné při častém přesouvání.

U tohoto modelu nemohou zájemci počítat s možností synchronizace fungování monitoru a grafické karty.

Parametr Tento produkt
Třída energetické účinnosti

A

Výška (cm)

38,1

Šířka (cm)

49

Hloubka (cm)

17,6

Hmotnost (kg)

3,11

Prohnutí obrazovky

Ne

Pivot

Ne

Integrované reproduktory

Ne

TV tuner

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

G-Sync

Co se týče připojení, na své si přijdou i majitelé starších počítačů, protože monitor má i starší VGA D-sub konektor. Samozřejmě ale nechybí zdířka ani pro novější digitální HDMI kabel. Monitor ale nemá možnost připojení sluchátek a USB, což může některé zájemce odradit. Na trhu však nejde o standardní výbavu.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)

Ano

DVI

Ne

HDMI

Ano

DisplayPort

Ne

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ne

Závěr

Pro monitor HP 22W zařazený do kategorie do 24 palců hovoří hlavně nízké cenové nároky na pořízení i provoz. Model má ve srovnání s ostatními ve výběru menší úhlopříčku pouze 21,5 palce, přesto můžete počítat s klasickým FullHD rozlišením 1920×1080. IPS panel zajistí věrné barvy i široké pozorovací úhly, problém ale může být v nižším kontrastu s poměrem 1000:1. Obnovovací frekvence 60 Hz a odezva pět milisekund je standardní. Plusové body sbírá HP 22W hlavně díky nízké spotřebě, které klesá pod 20 W. Pozitivní je i nízká váha těsně nad tři kilogramy. Bohužel ale uživatelé nemohou počítat se synchronizací monitoru s grafickou kartou.

Pokud máte zájem spíše o větší monitory a chcete najít správný poměr mezi cenou a výkonem, doporučujeme prohlédnout monitor Samsung S24F350FHU. Jestliže nehledíte na peníze a jde vám o maximální zážitek z hraní her či sledování filmů, zkuste prozkoumat například recenzi MSI Gaming Optix G24C.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP 22W
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP 22W

HP 22W

2 700 Kč Orientační cena