Recenze a porovnání HP 27W | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání HP 27W

70,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Monitory nad 24"

Klady

  • Nízká cena
  • Energetická třída A+
  • Úsporný model

Zápory

  • Nižší jas
  • Dlouhá odezva
  • Bez synchronizace s grafickou kartou
4 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Monitor HP 27W řadíme do kategorie větších modelů s úhlopříčkou nad 24 palců. Konkrétně jeho úhlopříčka činí 27 palců a jeho rozlišení je FullHD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. V dané kategorii jde spíš o nižší rozlišení, najdeme v ní totiž i 4K monitory. Poměr stran je standardně 16:9, IPS panel má displej s matným povrchem, jenž lépe pohlcuje okolní světlo a neleskne se. Odezva je poměrně dlouhá 5 milisekund, proto tento model nedoporučujeme výkonnostním hráčům her. Jas je 250 cd/m2 je v dané skupině monitorů nižší, statický kontrast 1000:1 je celkem běžný. Pozorovací úhly se standardně pohybují okolo 178° ani tento monitor se neliší. Obnovovací frekvence 60 Hz se vzhledem ke konkurenci drží spíš na spodní hranici.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Úhlopříčka (")

27

Rozlišení (px)

1920x1080

Poměr stran

16:9

Odezva (ms)

5

Typ panelu

IPS

Povrch displeje

Matný

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

1 000:1

Pozorovací úhel (°)

178

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Charakteristika, funkce a konektivita

Deklarované spotřeba se pohybuje okolo 40 W, v úsporném eko režimu dokonce těsně nad 20 W, i to monitoru od HP vyneslo známku A+ v hodnocení energetické účinnosti. Toto hodnocení je výjimečně dobré ve srovnání s dalšími testovanými modely. Rozměry s podstavcem jsou celkem běžné – výška je 44 cm, šířka 61,2 cm a hloubka 23,7 cm. Hmotnost je podprůměrná, model váží jen necelých pět kilogramů. Stejně jako u velké většiny monitorů na trhu, i u tohoto hraje prim černá barva. Co se týče sledovaných funkcí, je jeho výbava opravdu strohá a nenabízí ani například službu synchronizace s grafickou kartou, pivot a nic dalšího.

Parametr Tento produkt
Třída energetické účinnosti

A+

Výška (cm)

44

Šířka (cm)

61,2

Hloubka (cm)

23,7

Hmotnost (kg)

4,9

Prohnutí obrazovky

Ne

Pivot

Ne

Integrované reproduktory

Ne

TV tuner

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

G-Sync

I konektivita poměrně zaostává, protože zde najdeme jen VGA a HDMI port. Další sledované konektory už tento přístroj nemá, ať už jde o USB, DisplayPort nebo výstup pro sluchátka.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)

Ano

DVI

Ne

HDMI

Ano

DisplayPort

Ne

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ne

Závěr

Hlavní výhodou monitoru HP 27W s 27palcovou úhlopříčkou je hlavně jeho nízká cena. Jinak se jedná o opravdu základní model bez velkých funkčních vymožeností. Rozlišení IPS panelu je FullHD, u některých velkých monitorů už ale najdeme i 4K. Odezva 5 ms, jas 250 cd/m2 i kontrast 1000:1 ničím neohromí, stejně jako 60 Hz obnovovací frekvence. Povrch displeje je matný, slušné jsou pozorovací úhly 178°. Velkou výhodou tohoto monitoru je dobrá spotřeba, která se průměrně pohybuje okolo 40 W, model je v třídě energetické účinnosti hodnocený známkou A+, což je výborné. Potěší i nízká hmotnost 4,9 kg. Ze sledovaných funkcí ale nemá prakticky žádnou, nedočkáte se tak pivotu, synchronizace s grafickou kartou ani například TV tuneru. Z konektorů zde najdete pouze VGA a HDMI.

Pokud nechcete za každou cenu ušetřit, ale láká vás větší funkční využití monitoru s nadstandardním výkonem, podívejte se na recenzi Asus PG279Q.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP 27W | Hodnocení: 70,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je redaktorem zaměřeným primárně na technologie. Monitory jsou jedním z jeho novějších témat, problematikou se však zabýval dávno před působením v naší redakci. Protože se kromě redakční činnosti věnuje také fotografování, práci s grafikou a ve volném čase hraje i počítačové hry, jednotlivým parametrům velmi dobře rozumí. Vyjma monitorů vám poradí také s výběrem notebooků, mobilů a jiné elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP 27W

HP 27W

4 100 Kč Orientační cena